Strona główna Dom Ile kosztują meble antyczne?

Ile kosztują meble antyczne?

autor Marek Kresso
0 komentarz 634 odsłon 2 minuty czytania

Antyczne meble pochodzące z minionych już wieków cieszą się dużym zainteresowaniem wśród miłośników retro wnętrz. Zainteresowanie wiekowymi meblami nie maleje, wręcz przeciwnie, z roku na rok coraz więcej osób postanawia zaaranżować swoją przestrzeń antykami. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przybliżyć wam cenę mebli antycznych oraz opowiedzieć, w jaki sposób są one wyceniane.

Od czego zależy cena mebli antycznych?

Antyczne meble, mimo że wiekowe to często można kupić w bardzo dobrym stanie. Ich cena jednak nie będzie niska. Kolekcjoner antyków za niektóre przedmioty jest w stanie zapłacić ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Skąd taka wysoka cena pojedynczych mebli antycznych? Zdawać by się mogło, że wiek mebla będzie raczej obniżał jego wartość, jednak tak nie jest. W przypadku mebli antycznych to, z jakiego okresu one pochodzą, może mieć ogromny wpływ na cenę, dużym zainteresowaniem cieszą się np. barokowe meble z lat 1660 – 1730, stąd też ich cena może być większa.

Kolejną kwestią są materiały, z jakich wykonane są te meble, antyki to często produkty rzemieślnicze, wykonywane z wysokiej jakości drewna czy tkanin, to naturalnie wpływa na wyższą cenę antyków. Meble antyczne z salonu Antique Beauty w stylu Biedermeier wykonane są z drewna mahoniowego, które dziś jest bardzo cenione. Meble wykonane z bardziej egzotycznych drzew będą także droższe ze względu na małą dostępność materiałów.

Niewątpliwie na cenę mebli antycznych wpływ ma też moda, dobrym przykładem są tu meble z okresu PRL, które niegdyś nie cieszyły się zbyt dużym zainteresowaniem, dziś ich ceny rosną, a wiele osób potrafi zapłacić niemałą sumę za meble od konkretnych projektantów. Cena mebli z PRL z pewnością będzie rosnąć, jeszcze zanim będzie można nazywać je antycznymi.

Ile kosztują antyczne komplety wypoczynkowe?

Ceny za antyczne komplety wypoczynkowe zaczynają się od 4 tysięcy złotych, z kolei za najdroższe można zapłacić nawet 30 tysięcy złotych. Cena ta oczywiście zależy od okresu, z którego pochodzi dany mebel, jak i stylu, w jakim został wykonany. Najdroższe będą komplety wypoczynkowe w stylu biedermeier, ale nie tylko. Drogie są również meble antyczne w stylu angielskim, secesyjnym czy ludwikowskim.

Ile kosztują antyczne fotele?

Ceny za antyczne fotele zaczynają się od 1000 złotych, za tę kwotę można zakupić m.in. fotel bujany na sprężynach, który pochodzi z XIX wieku. Trochę droższe będą krzesła z okresu przedwojennego, za jeden egzemplarz fotela ze skórzanym siedziskiem można zapłacić nawet 2000 złotych. Najdroższe fotele antyczne mogą kosztować nawet 5 tysięcy złotych za sztukę, to często meble z XIX wieku.

Niestety, na cenę mebli antycznych wpływa też koszt renowacji. Przez co niektórzy decydują się na zakup mebli, które można odrestaurować, to jest jednak bardzo kosztowne i przede wszystkim czasochłonne. Meble antyczne wymagają ogromu wiedzy i doświadczenia, a taka renowacja antycznych mebli może zająć więcej niż miesiąc, często zakup już odrestaurowanych mebli jest bardziej opłacalny.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl