Fotel rehabilitacyjny to jeden z mebli medycznych, który został stworzony z myślą o osobach starszych, jak i innych, które nie mogą swobodnie się poruszać. Dziś chcemy bliżej przyjrzeć się cenom foteli pielęgnacyjnych. Sprawdzamy, co dokładnie wpływa na ich cenę i ile kosztuje dodatkowe wyposażenie do fotela rehabilitacyjnego.
Czym jest fotel rehabilitacyjny?
Fotele rehabilitacyjne przeznaczone są dla seniorów, osób niepełnosprawnych czy osób, które mają trudności z poruszaniem się. Fotele pielęgnacyjne ułatwiają codzienne funkcjonowanie pacjentom. Ten mebel medyczny jest wielofunkcyjny, pozwala uzyskać pozycję leżącą, siedzącą czy półsiedzącą. Fotele rehabilitacyjne najwyższej jakości dodatkowo wyposażone są w koła, dzięki czemu można łatwiej przetransportować pacjenta w inne miejsce. Fotele rehabilitacyjne najczęściej możemy spotkać w domach opieki.
Ile kosztuje fotel rehabilitacyjny?
Cena za fotel rehabilitacyjny będzie się różnić w zależności od producenta, ceny za fotel pielęgnacyjny mogą zaczynać się od 4500 złotych, jednak w zależności od wybranych opcji, jak i dodatkowego wyposażenia cena ta może być wyższa. Najdroższe fotele pielęgnacyjne kosztują ponad 5500 złotych.
Co wpływa na cenę foteli rehabilitacyjnych?
Na ostateczną cenę za fotel rehabilitacyjny wpływa wiele czynników. Sam wybór sposobu odchylania siedziska może mocno wpłynąć na jego cenę, przykładowo fotele geriatryczne z hydrauliczną regulacją siedziska będą droższe niż te z siedziskiem stałym. Tak samo na cenę wpływa także obecność podnóżka przy fotelu rehabilitacyjnym, jego brak to gwarancja niższej ceny. Z kolei opcje z podnóżkiem demontowalnym lub adaptacyjnym mogą być już droższe.
Ile kosztują dodatki do fotela rehabilitacyjnego?
Bezpośrednio u producenta mebli medycznych do fotela pielęgnacyjnego można dodatkowo zakupić opcjonalne wyposażenie. Klient może dokupić m.in.:
- Odejmowany stolik drewniany,
- podnóżek odejmowany,
- uchwyt na kubek,
- pasy bezpieczeństwa,
- podgłówek-poduszkę
- podgłówek stabilizujący z regulacją wysokości,
- tapicerkę anatomiczną,
- uchwyt na kroplówki,
- uchwyt na laskę.
Dodatkowe akcesoria naturalnie podnoszą cenę fotela pielęgnacyjnego. Przykładowo, zakupienie podgłówka stabilizującego z regulacją wysokości może podnieść cenę o ponad 900 złotych. Z kolei zakupienie odejmowanego stolika drewnianego to koszt dodatkowych ponad 400 złotych. Sam uchwyt na kubek kosztuje ponad 100 złotych. Najdroższym dodatkowym wyposażeniem do fotela pielęgnacyjnego będzie najpewniej tapicerka anatomiczna, która polepsza komfort pacjenta dzięki swej ergonomicznej formie. Koszt tapicerki anatomicznej to kolejne około 1200 złotych.
Fotel rehabilitacyjny będzie dobry dla osób, które cierpią na chorobę Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane, ale też dla osób starszych i niepełnosprawnych. Jego cena nie jest niska, jednak komfort, który zapewnia, sprawia, że wydaje się on wart swojej ceny.