Strona główna Moto Ile kosztuje znak drogowy?

Ile kosztuje znak drogowy?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 482 odsłon 2 minuty czytania

Znaki drogowe niezbędne są do tego kierowcy, rowerzyści oraz piesi bezpiecznie korzystali z przestrzeni publicznej. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje znak drogowy, to dowiesz się tego z poniższego tekstu, zapraszamy do lektury.

Czy znak drogowy trzeba kupić?

Omawiając koszty związane z nabyciem znaku drogowego, warto rozpocząć od informacji, że firmy zajmujące się ich produkcją, bardzo często oferują usługę wynajmu. Jest to korzystne rozwiązanie w sytuacjach tymczasowej organizacji ruchu drogowego, jak różnego rodzaju budowy czy organizacja imprez masowych. Między innymi wynajem znaków drogowych oferuje firma Unistop, która zajmuje się oznakowaniem przestrzeni publicznych, jak drogi, autostrady, parkingy czy osiedla.

Warto również zaznaczyć, że wynajem znaku drogowego może być znacznie korzystniejszą, finansowo opcją, szczególnie jeśli tego typu oznakowanie musi zostać wprowadzone na krótszy czas. Przykładowe ceny za wynajem znaków drogowych wskazujemy poniżej.

rodzaj znaku koszt za dobę
znak informacyjny 20-50 zł
znak ostrzegawczy 15-40 zł
znak nakazu 10-30 zł
znak zakazu 20-50 zł
znak kierunkowy 25-60 zł

 

Lepiej kupić czy wynająć znak drogowy?

Stojąc przed decyzją odnośnie zakupu lub wynajmu znaku drogowego, należy dokładnie przeanalizować sytuację i określić, przez jaki czas znak będzie niezbędny. Jeśli trzeba postawić go na stale, wówczas dobrze jest go zakupić, jeśli jednak potrzebny jest czasowo, korzystniej będzie skorzystać z opcji wypożyczenia znaku drogowego.

Od czego zależy cena znaku drogowego?

To, ile kosztuje znak drogowy, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć rodzaj znaku. Każde oznakowanie może mieć różną cenę, z uwagi na wielkość, kształt czy przeznaczenie. Bardzo ważny jest również materiał, z którego dany znak drogowy został wytworzony. Nie ma co ukrywać, że oznakowanie powinno być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, dlatego też te o lepszej jakości będą droższe.

Ile kosztuje znak drogowy?

Chcąc najdokładniej odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje znak drogowy, przygotowaliśmy zestawienie cen dla poszczególnych grup znaków. 

rodzaj znaku koszt
znak drogowy pionowy 100 – 300 zł
znak drogowy pionowy odblaskowy 200 – 400 zł
znak drogowy poziomy 10 – 50  zł za metr kwadratowy

Oprócz samych kosztów związanych z wynajmem lub zakupem znaku drogowego warto również pamiętać o tych związanych z dostawą, montażem czy demontażem takiego oznakowania.

Mamy nadzieję, że udało nam się wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje znak drogowy. A czy Wy korzystaliście z takich rozwiązań?

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl