Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje glukometr?

Ile kosztuje glukometr?

autor ile kosztuje
0 komentarz 370 odsłon 1 minuty czytania

W dzisiejszych czasach w naszym jedzeniu króluje cukier. Dodawany jest on praktycznie do wszystkich produktów czy dań. I choć sam w sobie jest ważnym składnikiem zbilansowanej diety to jego nadmiar powodować może zaburzenia organizmu w tym cukrzycę. Warto kontrolować poziom cukru, aby wszelkie nieprawidłowości wychwycić już we wczesnej fazie. Aby to zrobić nie potrzebujemy od razu udawać się na badania do laboratorium. Podstawowe badanie wykonamy w domu za pomocą glukometru.

Podręczny glukometr to zwykle niewielkie urządzenie ze szczeliną na pasek na który to podajemy kroplę krwi celem analizy. Większość egzemplarzy różni się tylko czasem potrzebnym do przeprowadzenia badania. Poza samym glukometrem warto zwrócić uwagę na cenę pasków do badań oraz igieł, gdyż to te koszty w długim okresie czasu będą znaczące. To czy nasz model będzie wykonywał badanie w 5 czy 10 sekund będzie drugorzędne.

Ile kosztuje glukometr?

Proste modele glukometrów można kupić już od około 50-100 złotych, a bardziej zaawansowane, z dodatkowymi funkcjami takimi jak np. pamięć pomiarów, możliwość pobierania próbek krwi z różnych miejsc, wyświetlacz z podświetleniem czy łączność z aplikacją mobilną, mogą kosztować od około 100 do 500 złotych.

Ile kosztuje używany glukometr?

Ceny używanych glukometrów zaczynają się od około 20-30 złotych za starszy model, a kończą się na około 200 złotych za nowszy, bardziej zaawansowany model. Jednakże ostateczna cena używanego glukometru zależy od wielu czynników, takich jak marka, model, wiek, stan urządzenia, a także miejsce, w którym jest sprzedawane.

Ile kosztują paski do glukometru?

W Polsce cena jednego opakowania pasków testowych do glukometru zwykle zaczyna się od około 20-30 złotych i może sięgać nawet do kilkudziesięciu złotych, w zależności od marki i ilości pasków w opakowaniu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl