Strona główna Dom Ile kosztuje łupiarka do drewna?

Ile kosztuje łupiarka do drewna?

autor ile kosztuje
0 komentarz 318 odsłon 3 minuty czytania

Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem, na pewno dużą wagę przykładasz do aspektu praktycznego Twojego ogrodu. Co zrobić, gdy okazuje się, że trzeba wyciąć drzewo lub poobcinać konary? Szkoda, żeby to drewno się zmarnowało. Oczywiście można klasycznie bawić się dniami i godzinami siekierą, i liczyć na to, że tnąc drwa nie zrobimy sobie krzywdy. To jednak zajęcie czasochłonne i niemiarodajne. Nie oszukujmy się, trochę z poprzedniej ery. Z pomocą w tym przypadku przychodzą łuparki do drewna, które pozwolą Ci zaoszczędzić nie tylko czas (robią wszystko automatycznie), ale i pieniądze (dzięki zużyciu własnego drewna na opał zimą, nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na jego kupno), a także dostarczy wiele wygody. Sposób działania takiej łuparki jest bowiem bardzo prosty. Wystarczy przyłożyć drewno do narzędzia łuparki i czekać, aż je pokroi. Innym sposobem jest położenie go na łuparce, która w prosty sposób podzieli ją na co najmniej dwie lub cztery części.

Łuparki do drewna

Ile kosztuje łupiarka do drewna?

Cena łupiarek do drewna zależy od rodzaju, mocy i jakości urządzenia.

Proste modele ręczne, takie jak siekiery do rozłupywania drewna, można kupić już od około 20-50 złotych. Ręczne modele z większą siłą uderzenia, takie jak tzw. “tartaki” lub “toporki” kosztują zwykle od około 100 do 200 złotych.

Jeśli chodzi o modele automatyczne, to ich ceny zaczynają się od około 500-600 złotych i mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od mocy i jakości urządzenia.

Mamy do wyboru łuparki elektryczne (te są zdecydowanie bardziej popularne) lub spalinowe (mniej). Jeśli mowa o cenach – zaczynają się schody. Nie jest to zbyt tania inwestycja, jednak warto się nad nią zastanowić, gdy ma się w swoim ogrodzie dużo drzew, które regularnie się przycina. Najtańsza elektroniczna łuparka do drewna kosztuje 600 złotych, jest to jednak sprzęt bardzo podstawowy i nie jest w stanie kroić większych kawałków drewna.

Ile kosztuje profesjonalne łupiarka do drewna?

Optymalnym rozwiązaniem będą łuparki do drewna w granicach 1000 – 1500 złotych. Za tę kwotę kupimy już profesjonalny sprzęt, który powinien sprostać naszym wymaganiom. Dla bardzo wymagających pozostają jeszcze sprzęty z tak zwanej wysokiej półki. Za taką trzeba jednak zapłacić nawet trzy tysiące złotych. Przykładowa łuparka w takiej kwocie jest pionowa, służy rozłupywaniu długich kłód i zapewnia wygodną pozycję pracy. Te tańsze również posiadają dobre parametry. Przeciętna łuparka, za 1000zł charakteryzuje się mocnym, wielokrotnie spawanym klinem łupania, który powinien bez łupać twarde drewno.

Łuparka do drewna to urządzenie, które w bardzo szybki sposób zyskuje wielu fanów i użytkowników. Każdy, kto choć raz ciął drewno za jej pomocą stwierdzi, że to świetne rozwiązanie. Szkoda, aby drewno się marnowało, a bez łuparki właśnie tak będzie. Oczywiście, można, jak już wspomniałam, łupać drewno za pomocą klasycznej siekiery, jednak w dzisiejszych czasach się od tego odchodzi. Chyba każdy wie, jak bardzo niepraktyczne to rozwiązanie w przypadku rąbania dużej ilości drewna. Co innego w sytuacjach hobbystycznego rąbania drewna. W każdym innym przypadku łuparka do drewna będzie idealnym rozwiązaniem.

Łuparki do drewna są dostępne między innymi w sklepach Leroy Merlin.

 

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl