Strona główna Dom Ile kosztuje filtr do wody?

Ile kosztuje filtr do wody?

autor ile kosztuje
0 komentarz 153 odsłon 3 minuty czytania

Woda jest podstawą naszego życia, to jak bardzo jest ważna wie każdy z nas. Ostatnimi latami jednak jakość wody, którą spożywamy dość mocno spadła. Płyn lecący w polskich kranach odpowiada najniższym normom a pozyskiwana jest nie ze zbiorników retencyjnych gromadzących czysta deszczówkę a z ujęć rzecznych. Mamy więc w kranach piękny, co nieco oczyszczony ściek. Niewiele lepiej jest niestety z wodą butelkowaną. Mamy trzy rodzaje wód mineralnych – wysokomineralizowane, średniomineralizowane oraz niskomineralizowane. Podział ten określa ilość składników mineralnych w wodzie ale nie uwzględnia zawartości substancji toksycznych znajdujących się w niej. Dlaczego woda mineralną ma w składzie substancje toksyczne? Wieloletnie wydobycie wód głębinowych spowodowało efekt zassania skażonych wód powierzchniowych w głębokie warstwy ziemi i w efekcie wymieszanie jednych z drugimi. A więc kupując w sklepie “zdrowa” wodę mineralną tak naprawdę dostajemy mocno przepłaconą kranówę. Na szczęście sytuacja nie jest beznadziejna, istnieją bowiem sposoby na poprawę jakości spożywanej wody – filtry.

Jak można filtrować wodę?

Filtrować wodę można na dwa sposoby. Pierwszy polega na zamontowaniu w pobliżu kranu sporego filtra stałego, który oczyszcza wodę metodą odwróconej osmozy. W ten sposób możemy otrzymać prawie każdy stopień oczyszczenia wody, niestety jest to dość droga impreza.

Drugim sposobem, zdecydowanie tańszym jest przenośny filtr do wody. Nie usunie on wszystkich zanieczyszczeń z wody ale zdecydowanie poprawi jej smak, a także uratuje czajnik, ekspres oraz garnki przed kamieniem.

W dziedzinie oczyszczania wody prym wiedzie Brita. Są to najpopularniejsze filtry. Ich pojemność to 1,5 oraz 3 litry. Jeden wkład do filtra wystarcza na około miesiąc filtrowania. Jeśli wiec miewasz problemy żołądkowe po wypiciu np. herbaty – zainwestuj w filtr.

Czy warto filtrować wodę?

Tak, warto filtrować wodę, szczególnie jeśli woda, którą pijemy, ma złą jakość lub jest źródłem chorób. Filtracja wody może pomóc usunąć zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy, pestycydy, metale ciężkie czy związki chemiczne, które mogą wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie.

Ile kosztuje filtr do wody?

Koszt filtrów do wody w Polsce zależy od rodzaju filtra, jego wydajności, producenta oraz od tego, czy mówimy o filtrze do bieżącej wody z kranu, czy też do wody butelkowanej. Poniżej przedstawiam informacje, ile kosztuje filtr do wody.

Filtry do wody dzbankowe: ceny filtrów do wody dzbankowych zaczynają się od około 30 złotych, a najdroższe modele mogą kosztować nawet ponad 200 złotych. Ceny zależą od wydajności filtra, marki oraz od tego, czy filtr wykorzystuje specjalne technologie, takie jak np. filtracja węglem aktywnym.

Filtry podzlewozowe: ceny filtrów podzlewozowych zaczynają się od około 50 złotych, a najdroższe modele mogą kosztować nawet 500 złotych. Ceny zależą od wydajności filtra, producenta oraz od tego, czy filtr wykorzystuje specjalne technologie, takie jak np. membrany odsalające.

Filtry do kranu: ceny filtrów do kranu zaczynają się od około 50 złotych, a najdroższe modele mogą kosztować nawet 400 złotych. Ceny zależą od wydajności filtra, marki oraz od tego, czy filtr wykorzystuje specjalne technologie, takie jak np. oczyszczanie wody za pomocą promieniowania UV.

Filtry do wody butelkowanej: ceny filtrów do wody butelkowanej zaczynają się od około 200 złotych, a najdroższe modele mogą kosztować nawet 1000 złotych. Ceny zależą od wydajności filtra, producenta oraz od tego, czy filtr wykorzystuje specjalne technologie, takie jak np. oczyszczanie wody za pomocą promieniowania UV.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl