Filtr do wody

Woda jest podstawą naszego życia, to jak bardzo jest ważna wie każdy z nas. Ostatnimi latami jednak jakość wody, którą spożywamy dość mocno spadła. Płyn lecący w polskich kranach odpowiada najniższym normom a pozyskiwana jest nie ze zbiorników retencyjnych gromadzących czysta deszczówkę a z ujęć rzecznych. Mamy więc w kranach piękny, co nieco oczyszczony ściek. Niewiele lepiej jest niestety z wodą butelkowaną. Mamy trzy rodzaje wód mineralnych – wysokomineralizowane, średniomineralizowane oraz niskomineralizowane. Podział ten określa ilość składników mineralnych w wodzie ale nie uwzględnia zawartości substancji toksycznych znajdujących się w niej. Dlaczego woda mineralną ma w składzie substancje toksyczne? Wieloletnie wydobycie wód głębinowych spowodowało efekt zassania skażonych wód powierzchniowych w głębokie warstwy ziemi i w efekcie wymieszanie jednych z drugimi. A więc kupując w sklepie „zdrowa” wodę mineralną tak naprawdę dostajemy mocno przepłaconą kranówę. Na szczęście sytuacja nie jest beznadziejna, istnieją bowiem sposoby na poprawę jakości spożywanej wody – filtry.

Filtrować wodę można na dwa sposoby. Pierwszy polega na zamontowaniu w pobliżu kranu sporego filtra stałego, który oczyszcza wodę metodą odwróconej osmozy. W ten sposób możemy otrzymać prawie każdy stopień oczyszczenia wody, niestety jest to dość droga impreza.

Drugim sposobem, zdecydowanie tańszym jest przenośny filtr do wody. Nie usunie on wszystkich zanieczyszczeń z wody ale zdecydowanie poprawi jej smak a także uratuje czajnik, ekspres oraz garnki przed kamieniem.

W dziedzinie oczyszczania wody prym wiedzie Brita. Są to najpopularniejsze filtry. Ich pojemność to 1,5 oraz 3 litry. Jeden wkład do filtra wystarcza na około miesiąc filtrowania. Jeśli wiec miewasz problemy żołądkowe po wypiciu np. herbaty – zainwestuj w filtr.

Ranking filtrów do wody

Ranking producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *