Strona główna Dom Ile kosztuje filtr do wody?

Ile kosztuje filtr do wody?

autor ile kosztuje
0 komentarz 291 odsłon 2 minuty czytania

Czy masz pewność, że woda w Twoim kranie jest czysta? Nawet jeśli płyn wydaje się niezabrudzony, mogą się w nim kryć zarazki i bakterie, pochodzące z zabrudzonych rurociągów. Jeśli chcesz mieć więc większą pewność, że pijesz bezpieczną wodę, sprawdź, ile kosztuje filtr do wody. Zapraszamy do lektury!

Jak można filtrować wodę?

Filtrować wodę można na dwa sposoby. Pierwszy polega na zamontowaniu w pobliżu kranu sporego filtra stałego, który oczyszcza wodę metodą odwróconej osmozy. W ten sposób możemy otrzymać prawie każdy stopień oczyszczenia wody, niestety jest to dość droga impreza.

Drugim sposobem, zdecydowanie tańszym jest przenośny filtr do wody. Nie usunie on wszystkich zanieczyszczeń z wody, ale zdecydowanie poprawi jej smak, a także uratuje czajnik, ekspres oraz garnki przed kamieniem.

W dziedzinie oczyszczania wody prym wiedzie Brita. Są to najpopularniejsze filtry. Ich pojemność to 1,5 oraz 3 litry. Jeden wkład do filtra wystarcza na około miesiąc filtrowania. Jeśli wiec miewasz problemy żołądkowe po wypiciu np. herbaty — zainwestuj w filtr.

Czy warto filtrować wodę?

Wodę warto filtrować, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni, skąd dokładnie pochodzi. Proces oczyszczania może pomóc usunąć zanieczyszczenia, takie jak bakterie, wirusy, pestycydy, metale ciężkie czy związki chemiczne, które mogą wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie.

Ile kosztuje filtr do wody?

Koszt filtrów do wody w Polsce zależy od rodzaju filtra, jego wydajności, producenta oraz od tego, czy mówimy o filtrze do bieżącej wody z kranu, czy też do wody butelkowanej. Poniżej przedstawiam informacje, ile kosztuje filtr do wody.

typ filtra cena
dzbankowy 30-200 zł
podzlewozowy 50-500 zł
do kranu 50-400 zł
butelkowany 200-1 000 zł

 

Ile kosztują wkłady do filtrów do wody?

Koszty wkładów do filtrów do wody w Polsce różnią się od siebie i zależą przede wszystkim od typu filtra i producenta. Proste piankowe lub węglowe wkłady, są dostępne już od około 5,99 zł. Średnia cena bardziej zaawansowanych wkładów, takich jak te do systemów odwróconej osmozy lub z granulowanym węglem aktywnym, wynosi od 30 zł do 60 zł. Z kolei komplety wkładów do specjalistycznych systemów filtracji mogą kosztować od 150 zł do nawet 300 zł lub więcej. Warto jednak pamiętać, że cena zależy tu od wydajności, technologii użytej w filtrze oraz od renomy producenta. Dla przykładu wkład bakteriostatyczny od AQUAFILTER kosztuje około 11 zł, podczas gdy kompletny zestaw wkładów do dystrybutora wody od Global Water może kosztować 150 zł lub więcej.

Jak widzisz, filtry do wody potrafią być nieco drogie, ale łatwo znaleźć także podstawowe, tańsze wersje. A Twoim zdaniem, filtry do wody to dobry pomysł? Podziel się z nami opinią!

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl