Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje plastyka nosa, czy zmniejszanie nosa jest drogie?

Ile kosztuje plastyka nosa, czy zmniejszanie nosa jest drogie?

autor Marek Kresso
0 komentarz 499 odsłon 2 minuty czytania

Zabiegi plastyczne powoli przestają być tematem tabu, coraz więcej osób mówi o tego typu zabiegach. Jedną z popularniejszych usług w klinice medycyny estetycznej jest plastyka nosa, dziś chcemy sprawdzić, jak kształtują się ceny za ten zabieg. Czytajcie dalej, jeśli jesteście ciekawi, czy zmniejszanie nosa jest drogie i co dokładnie wpływa na cenę rynoplastyki.

Ile kosztuje pełna korekta nosa?

Rynoplastyka, czyli pełna korekta nosa wykonywana jest przez chirurga plastyka. Cena za tego typu operację zaczyna się od 15 000 złotych, może być ona większa, jeśli zabieg jest skomplikowany. Plastyka, zmniejszanie nosa w ofercie clinicforyou.pl obejmuje zmniejszanie skrzydełek nosa, korektę czubka nosa, jak i prostowanie przegrody nosowej. Cena za rynoplastykę może wydawać się wysoka, jednak jest to zabieg, który obejmuje korektę każdej części chrzęstnej nosa.

Ile kosztuje septoplastyka?

Septoplastyka, czyli zabieg, który polega na prostowaniu nosa, należy do jednych z tańszych zabiegów związanych z plastyką nosa. Korekta przegrody nosowej wykonuje się często w celach zdrowotnych, septoplastyka pozwala wyeliminować problemy z zatokami, jak i niedrożnością nosa. Koszt takiego zabiegu może wahać się od 6 000 zł do 10 000 zł. Cena ta może się różnić w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu, ale z reguły będzie ona niższa niż zabieg zmniejszania nosa czy pełnej korekty nosa.

Ile kosztuje korekta czubka nosa?

Jeśli zabieg plastyki czubka nosa skupiałby się wyłącznie na modelowaniu kształtu nosa, to ceny zaczynają się od 7 000 zł. Zabieg plastyki czubka nosa wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga on otwierania nosa, wszystkie nacięcia wykonuje się wewnątrz nosa, co też wpływa korzystnie na cenę.

Ile kosztuje zmniejszanie skrzydełek nosa?

Zmniejszyć nos można na dwa sposoby, pierwszy z nich to pełna korekta nosa, gdzie chirurg może wymodelować część chrzęstną. Drugi sposób na zmniejszenie nosa to korekta skrzydełek, dzięki czemu nos będzie wydawał się na mniejszy, bo proporcje na twarzy zostaną wyrównane. Ceny za zmniejszenie skrzydełek nosa zaczynają się od 7 000 złotych, cena jest zależna od stopnia skomplikowania zabiegu, jak i oczekiwanego efektu.

Co wliczone jest w cenę plastyki nosa?

Warto dodać, że w cenę za korektę nosa wliczone są już konsultacje z lekarzem, wynajęcie sali operacyjnej czy honorarium dla lekarza medycyny estetycznej. Do tego dochodzi koszt znieczulenia i pracy anestezjologa, wizyty kontrolne, opatrunki medyczne, opiekę medyczną po zabiegu czy wizyty kontrolne w klinice.

Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystko wliczone jest w cenę zabiegu. Za badania laboratoryjne krwi, które musimy wykonać po wizycie kontrolnej, musimy dodatkowo zapłacić.

Warto pamiętać o tym, że cena za zabieg może się różnić w zależności od metody chirurgicznej, użytego znieczulenie, ale też od kliniki. Region, wybór kliniki, jak i lekarza prowadzącego również ma wpływ na cenę rynoplastyki. Przed zdecydowaniem się na zabieg warto zrobić rozeznanie i sprawdzić, czy kliniki oferują np. darmową wycenę.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl