Strona główna Dom Ile kosztuje czekolada?

Ile kosztuje czekolada?

autor ile kosztuje
0 komentarz 509 odsłon 2 minuty czytania

Czekolada – anielski wynalazek poprawiający humor i poszerzający biodra. Jej smak zna każdy z nas – mleczna, gorzka, z nadzieniem, biała (choć ta ostatnia technicznie nie jest czekoladą). Czekolada skutecznie zawładnęła naszym podniebieniem, jest dobra podczas górskiej wędrówki oraz w chwili relaksu. Pudełko dobrych czekoladek to idealny prezent na drobne okazje oraz świetny dodatek do większego podarunku.

Kiedy czekolada jest czekoladą?

Prawdziwa czekolada nie jest tania i nie idzie tak bardzo w biodra jak jej przesłodzone koleżanki, jest oczywiście gorzka. Jeśli na opakowaniu gorzkiej czekolady jako pierwszy składnik jest  podany tłuszcz kakaowy, później mleko w proszku a dopiero na trzecim miejscu miazga kakaowa – wybierz inną czekoladę. Dobra czekolada ma w składzie miazgę kakaową na pierwszym miejscu, im większa zawartość miazgi, tym czekolada lepsza. Wyjątkiem jest czekolada słodka (mleczna), gdzie na pierwszym miejscu będzie cukier a dopiero potem miazga kakaowa.

Ile kosztuje czekolada w tabliczkach?

Niskobudżetowe tabliczki czekolady: od 3 do 7 zł – te tabliczki czekolady są zazwyczaj produkowane przez większe firmy, mogą zawierać mniej kakao i być mniej wyrafinowane pod względem smaku. Są jednak dobrym wyborem dla osób szukających przystępnych cenowo słodyczy.

Ile kosztuje czekolada średniej klasy? Średniej klasy tabliczki czekolady: od 7 do 15 zł, te tabliczki czekolady często mają wyższą zawartość kakao i są produkowane przez firmy znane z dbałości o jakość składników. W tej kategorii można znaleźć również czekolady o różnych smakach i wypełnieniach.

Wysokiej klasy tabliczki czekolady: powyżej 20 zł to czekolady są zazwyczaj produkowane przez wyspecjalizowane firmy, które stosują najwyższej jakości składniki i dbają o każdy etap produkcji. Często oferują wyjątkowe smaki, a niekiedy są również pakowane w eleganckie opakowania, co sprawia, że stanowią idealny prezent.

Jakie są najpopularniejsze czekoladki?

  • Lindt – zawsze idealny prezent. ie należą to najtańszych ale na pewno ucieszą każdego obdarowanego.
  • Ferrero – wśród nich dobrze znane Rocher, Rafaello, Renoir itd. Znane i lubiane, uchodzą za słodycze ekskluzywne w przystępnej cenie.
  • Wawel – tradycyjne, polskie. Wśród nich najlepsze i już kultowe trio – Malaga, Tiki-Taki oraz Kasztanki. Idealne jako słodka przekąska.
  • Wedel – polskie czekoladki oraz jedyne i niepowtarzalne Ptasie mleczko. Takiego smaku nie ma żadne inne.
  • Carmag – czekoladki w różnych kształtach, czekoladowe telegramy oraz figurki. To nie tylko słodka przekąska, ale wspaniały, ekskluzywny prezent.

Od czasu do czasu każdy lubi złapać kawałek czekolady i zatopić się na chwilę w jej smaku. Nikt jak do tej pory nie słyszał o szlachetnych żelkach czy też gumie do żucia, a czekoladę zrobioną z ziaren kakaowca, według tradycyjnej receptury można nazwać szlachetną. Cieszmy się jej smakiem.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl