Bombki choinkowe

Pięknie przyozdobiona choinka jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Dla niektórych liczy się aby świąteczne drzewko było ubrane bogato i kolorowo, inni wolą nowoczesne zestawienia kolorystyczne i ozdoby z najwyższych półek cenowych. Ci bardzo rozrzutni potrafią na świąteczną choinkę wydać nawet kilka tysięcy złotych. Zaczynając od ceny samego drzewka, na łańcuchach i bombkach kończąc.

Bombka bombce nierówna

W niektórych domach zachowały się jeszcze stare szklane bombki w różnych kształtach, najpopularniejsze były muchomorki oraz sopelki. Dzisiaj przeważająca większość bombek choinkowych ma kształt kuli a bombki o innym kształcie dostępne są tylko na stoiskach z ręcznie malowanymi ozdobami, trzeba za nie również zapłacić odpowiednią kwotę.

Najtańsze i zarazem najbardziej popularne są bombki plastikowe, w tym również satynowe. To dobre rozwiązanie dla osób posiadających małe dzieci lub psotnego kotka. Ze względu na niską cenę takich ozdób bardzo często stają się one bombkami jednorocznymi – na następne
Święta można spokojnie pozwolić sobie na kupno nowych.

Nieco droższe bombki to tradycyjne szklane ozdoby, dostępne w wersjach podstawowych – jednokolorowych, z delikatnym maszynowym wzorem lub ręcznie malowane.

Do najdroższych bombek należą tak zwane ozdoby artystyczne – zazwyczaj są to wyszywane, bogato zdobione kule. Dostępne są bezpośrednio u artystów i w sklepach z ręcznie robionymi dodatkami. Tańszą alternatywą bombek artystycznych proponują sklepy z dekoracjami wnętrz (np. Almi Decor).

Rodzaj bombki

Przedział cenowy

Bombki plastikowe

0,50 zł – 3 zł sztuka

Bombki szklane jednokolorowe

1 zł – 3 zł sztuka

Bombki szklane dekorowane maszynowo

Ok. 4 zł sztuka

Bombki szklane dekorowane ręcznie

15 zł – 50 zł sztuka

Bombki artystyczne wykonane ręcznie

10 zł – 80 zł sztuka

House Doctor Stojak Pod Choinkę Cosy Czarny 01Fc-
od 185 PLN
Satynowa, Świąteczna Serwetka
od 185 PLN
Cotton Ball Lights Przewód Świetlny Na 20 Kul –
od 185 PLN
Satynowy Pokrowiec Na Krzesło – Czapka Mikołaja
od 7 PLN
Konstsmide Żarówka 2006-052Sb Złącze Wtykowe P
od 7 PLN
Bombka Muchomorek
od 7 PLN
Bartek Candles Świeca Cristall Kula 815
od 5 PLN
Choinka Sztuczna Jodła Klasyczna 80 Cm
od 5 PLN
Świeca Wielkanocna Zając Z Diodą Figurka 14 Cm
od 5 PLN