Strona główna Dom Ile kosztuje kilo karpia?

Ile kosztuje kilo karpia?

autor Franciszka Wiśniewska
1 komentarz 353 odsłon 3 minuty czytania

Karp jest jedną z wielu ryb, które najchętniej są kupowane przez ludzi. Nie dość, że mięso z tej ryby jest zdrowe, to jeszcze można kupić karpie w atrakcyjnych cenach. Jednakże niektórzy nie wiedzą, gdzie można kupić karpie przed okresem świątecznym i starają się szukać odpowiednich sklepów. W niniejszym artykule powiemy, ile kosztuje kilo karpia w 2021 roku, oraz pokażemy, gdzie i w jakiej formie można zakupić kilo karpia.

Gdzie kupić kilo karpia?

Na różnych targowiskach można napotkać wiele rodzajów ryb. Jednakże niektóre charakteryzują się swoim unikalnym smakiem i ceny mogą się zdecydowanie różnić. W różnych marketach spożywczych można znaleźć specjalne stoiska z rybami, które oferują wachlarz możliwości ryb, w tym nawet karpie. Można je zakupić w takich sieciach handlowych jak Auchan, Carrefour, Tesco, Aldi itp. Takie markety mogą zapewnić wysoką jakość ryb i ceny mogą zadowolić niejednego klienta. Oprócz standardowych supermarketów, karpie można zakupić w specjalnych punktach, które zajmują się sprzedażą ryb. W takich sklepach można mieć pewność, że jakość sprzedawanych ryb jest na wysokim poziomie. Gdy zbliża się okres świąteczny, w pobliżu marketów spożywczych można napotkać specjalne stoiska z żywymi karpiami, gdzie można zakupić kilo karpia, bądź na sztuki. Niektóre firmy oferują sprzedaż ryb na poszczególne części, aby ułatwić klientom w przyrządzaniu. Kilo karpia można zakupić także przez internet, w którym spotkamy wiele rodzajów ryb i dostosować je do naszych potrzeb

W jakiej formie można kupić karpia?

Z reguły bywa tak, że niektórzy kupują żywego karpia i sami go przyrządzają. Dzieje się tak, ponieważ samodzielne przyrządzanie ryby może się wiązać z niskimi kosztami niżeli na zakup poszczególnych części. Jednakże osoby, które nie potrafią odpowiednio podzielić karpia na części, mogą zakupić rybę w różnych elementach, aby sklepy mogły ułatwić klientom w przyrządzaniu karpia. Ponadto kupując rybę w różnych formach, można zaoszczędzić czas przy wyjmowaniu ości, co zdecydowanie ułatwia przygotowanie ryby. Oprócz żywego karpia można także zakupić tę rybę w formie płatów, samej tuszy, lub ćwiartek dzwonko. Staramy się wybierać takiego karpią, bądź jego poszczególne części, aby zawierał więcej mięsa. Stąd ceny będą się różnić, ponieważ każdy karp lub jego część jest odpowiednio ważona i przeliczana na ceny.

Ile kosztuje kilo karpia?

W zależności od marketów, ceny karpia mogą się zdecydowanie różnić. To samo tyczy się poszczególnych jego części, ponieważ istotną kwestią jest waga produktu. Im cięższy karp, tym wyższa cena. W sklepach typu: Auchan, Aldi, Carrefour itp. można zakupić karpia za około 10 zł/kg. Jednakże, jeśli zamierzamy kupić karpia w specjalnych sklepach rybnych, można spotkać się z ceną około 20 zł/kg. Kolejną kwestią są sprawione karpie, które oferują gotowy produkt do przyrządzania. Filety z karpia mogą kosztować około 30 zł/kg, ćwiartki dzwonka – ok. 20 zł/kg, a tusza może kosztować około 15 zł/kg.

Jeśli planujesz zakup kilo karpia przed zbliżającymi się świętami, warto poszukać odpowiedniego sklepu, który oferuje wysoką jakość ryb, lub poczekać na odpowiedni moment. Dlaczego? W okresie przedświątecznym, czyli na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem, ceny karpia mogą być wyższe niż w innych okresach roku, ze względu na tradycyjne spożycie karpia w polskiej kulturze.

podobne artykuły

1 komentarz

Tomek P. 5 grudnia 2022 - 10:54

Ja dalej nie rozumiem, dlaczego karp dalej jest taki popularny. Czy tylko mi on tak nie smakuje? Tradycja tradycją, ale coś zmienić przecież można. Inne ryby przecież tak samo dobrze sprawdziłyby się na wigilii, a duża część ludzi w ogóle z nich rezygnuje!

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl