Nokia Lumia 800

Smartfon

Smartfony kosztują zwykle od 700 do 3000 zł, choć cena może być niższa gdy kupujemy telefon w abonamencie. Gdy kupujemy telefon u operatora, przy porównywaniu cen powinniśmy brać pod uwagę sumę wszystkich wydatków, jak opłata początkowa za telefon, aktywacja i abonament miesięczny. Smartfony można też kupić w sklepach internetowych bez abonamentu – wówczas łatwiej jest porównywać ceny telefonów dostępnych na rynku.

Smartfon – porady przed zakupem

Procesor powyżej 1,2 GHz – nowe smartfony działają z procesorami Dual Core, Qualcomm, których częstotliwość taktowania wynosi 1,2 – 1,4 GHz. Szybkość procesora decyduje o tym, jak szybko możesz surfować w sieci i uruchamiać aplikacje. Obecnie już nawet iPhone 4S może nie spełniać naszych oczekiwań z procesorem 1 GHz.

Im więcej RAM tym lepiej – większość nowych smartfonów jest wyposażona w 512 MB pamięci RAM, ale jest też możliwość zakupu telefonu z 1 GB RAM. Im więcej RAM, tym szybciej zadziałają duże aplikacje i bogate w grafikę gry.

Do 64 GB pamięci – ile pamięci ma smartfon? Większość modeli tylko 16 GB, ale da się kupić modele z 64 GB wbudowanej pamięci. Używasz telefonu jako centrum multimediów, np. do wyświetlania filmów? Wówczas dobrym pomysłem będzie kupno modelu z większym dyskiem. Do celów biurowych w zupełności wystarczy 16 GB, ale warto zastanowić się nad modelem z dodatkowym gniazdem pamięci, aby w każdej chwili powiększyć przestrzeń dyskową.

Nie przywiązuj uwagi do niepotrzebnych funkcji – czy naprawdę potrzebujesz mieć GPS, rozbudowany kalendarz czy system sterowania głosowego? Kupując iPhone 4S dostajesz to ostatnie, ale problem jest taki, że ów system (o nazwie Siri) nie wspiera polskiego języka.

Dodatki – smartfony są samowystarczalne. Jedyny dodatkowy gadżet, jaki będziemy potrzebować to zestaw słuchawkowy z wbudowanym mikrofonem – po to byś miał wolne ręce podczas rozmowy. Możemy wybierać spośród wielu typów i rozmiarów – ceny od 20 nawet do 300 złotych za zestaw bezprzewodowy.

Najpopularniesze smartfony w ostatnim kwartale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *