Strona główna Dom Ile kosztuje ekspres do kawy?

Ile kosztuje ekspres do kawy?

autor ile kosztuje
0 komentarz 327 odsłon 3 minuty czytania

Przymierzasz się do zakupu ekspresu do kawy, by w każdej chwili móc delektować się ulubionym naparem w domu? Wśród ogromnego wyboru rodzajów i marek ekspresów z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. Zapraszamy do lektury!

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Wśród rodzajów ekspresów wyróżnia się 2 grupy: ekspresy do kawy ciśnieniowe oraz przelewowe. Kawa przygotowywana w tym drugim ma więcej zawartości kofeiny – ze względu na długi kontakt gorącej wody ze zmieloną kawą. Jest to tradycyjny ekspres do kawy, przyrządzający kawę “po turecku”. Co więcej, umożliwia on długie utrzymywanie wysokiej temperatury naparu – nawet do 4 godzin, jak w modelu Philips HD 7546. Kolejną zaletą tego typu ekspresu jest możliwość przygotowania dużej ilości wywaru za jednym razem oraz relatywnie niska cena.

Ile kosztuje ekspres do kawy?

Ile kosztuje ekspres do kawy? Ceny y zaczynają się od około 200-300 złotych za modele podstawowe, a mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych za profesjonalne modele dla baristów. Przykładowe ceny niektórych modeli ekspresów do kawy w Polsce to:

rodzaj ekspresu do kawy cena
ekspres do kawy ręczny 200-300 zł
ekspres do kawy automatyczny 1 000-2 000 zł
ekspres do kawy półautomatyczny 1 000-3 000 zł
ekspres do kawy kolbowy 1 500-4 000 zł
ekspres do kawy kapsułkowy 300-2 000 zł

Ciśnieniowe ekspresy do kawy

Ciśnieniowe ekspresy do kawy przyrządzają napar z wykorzystaniem zwiększonego ciśnienia, dzięki czemu proces ten jest o wiele szybszy niż w tradycyjnych ekspresach przelewowych. Ponadto przygotowana kawa nie zawiera ciężko przyswajalnych substancji, jak ma to miejsce w tradycyjnych ekspresach. Za pomocą ciśnieniowego ekspresu można z łatwością przyrządzić zarówno cappuccino, espresso, jak i latte macchiato. Spienianie mleka, potrzebnego do cappucino, umożliwia specjalna dysza.

Typów ciśnieniowych ekspresów jest kilka – niskociśnieniowe, wysokociśnieniowe, kolbowe, dzbankowe i automatyczne. Ekspres kolbowy to inaczej ręczny – jest on najbardziej ceniony wśród kawoszy, a kawa w nim przyrządzona smakuje jak z włoskiej kawiarni. Ich cena sięga nawet kilku tysięcy złotych (np. model Gaggia Accademia lub KitchenAid Aristan), jednak można je kupić już za kilkaset złotych (np. First 5475, Ariete You & Me 1323). Ekspresy dzbankowe, czyli kafetiery lub kawiarki, działają w ten sposób, iż po ustawieniu ekspresu na płomieniu woda w dolnym zbiorniku (jednym z trzech) gotuje się, a para wodna wytwarza ciśnienie. Z kawy z tego ekspresu będą zadowolone osoby ceniące sobie mocny, aromatyczny smak i brak pianki. Kawiarka pozwala na przygotowanie jednorazowo od 1 do nawet 8 filiżanek naparu (model Baletti Dama, Bodum Chambord).

Ekspresy automatyczne

Osoby początkujące będą na pewno zadowolone z ekspresów automatycznych – posiadają one wbudowany młynek do mielenia kawy, a ich obsługa jest banalnie prosta. Ceny tych ekspresów wahają się od kilkuset złotych do nawet 28 tysięcy złotych w zależności od stopnia automatyzacji. Za model Jura X9 Platinum zapłacimy około 28 000 zł, z kolei za Bosch Tas 2005 EE 350 zł. Wysokociśnieniowe urządzenia do parzenia kawy umożliwiają otrzymanie klasycznego włoskiego espresso o zrównoważonym smaku, odpowiedniej konsystencji i piance.

A jaki ekspres do kawy będzie odpowiedni dla Ciebie? Nie zapomnij napisać o tym w komentarzu!

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl