Strona główna Telekomunikacja Ile kosztował smartfon dla nastolatka w 2012?

Ile kosztował smartfon dla nastolatka w 2012?

autor ile kosztuje
0 komentarz 358 odsłon 3 minuty czytania

Bez wątpienia cięzko jest młodym wyobrazić sobie życie nastolatka 10-15 lat temu. Dziś smartfony są równie niezbędne co 10-godzinny sen czy spożywanie tony jedzenia.

Wyniki skandynawskich badań firmy Telia pokazują, że nastolatkowie pragną telefonu z dużym wyświetlaczem, szybkim procesorem, dostępem do wielu aplikacji, muzyki, filmów i przyjaznym interfejsem użytkownika. Cena nie gra tu roli – ważne jest by smartfon pochodził był modny, “na czasie” i inny niż telefony znajomych. Nastolatkowie bardzo cenią zabezpieczenia i bezpieczeństwo swoich danych. Zgubienie smartfona jest traktowanie niemalże jak zgubienie kluczy, karty płatniczej czy portfela. Porównaliśmy kilka modeli, które modne były w 2012 roku!

Samsung Galaxy S3

Doskonały wybór, by wówczas być na czasie. Telefon z ekranem 4,8 cali wcale nie przeszkadza i nie irytuje swoją wielkością i wagą. Galaxy S3 z Androidem 4.0 dawał nam wiele możliwości, m.in. telefonowanie do osoby z którą SMS-ujemy przez przyłożenie telefonu do ucha czy bezprzewodowa ładowarka.

HTC One X

One X to godny konkurent iPhone-a. Ładny design z 4,7-calowym wyświetlaczem, dobrze leżał w dłoni, a superszybki aparat 8 MP mógł zrobić wiele zdjęć, gdy trzymamy wciśnięty spust migawki. Wewnętrzna pamięć zawiera 32 GB wolnej przestrzeni. Aparat działał na Androidzie 4.0 z nakładką HTC Sense, dzięki czemu łatwiej było przebywać na Facebooku lub Twitterze.

Sony Xperia S

Model z Androidem 4.0 to ładny telefon, który spełniał oczekiwania od telefonu w tej cenie (ok. 1300 zł). Posiada wbudowany aparat 12 MPix, a ekran mierzy aż 4,3 cala. Dioda w dolnej części ekranu świeciła się, gdy dzwonili znajomi lub rodzina – ot mała rzecz, a wyróżniająca.

Nokia Lumia 800

Pierwszy smartfon Nokii z systemem Windows Phone – i wszystko tu gra! Nie ma rzeczy, która nie byłaby piękna w tym telefonie, począwszy od ciekawego designu, przez “kafelki” i animacje, aż po wbudowane aplikacje do mediów społecznościowych. Ekran “tylko” 3.7 cala. Telefon dostępny był w kolorze jasnoniebieskim czy różowym, czym nastolatek wyróżniał się wśród znajomych.

LG Swift L3

Najtańszy spośród konkurentów. W cenie ok. 500 zł użytkownik smartfona dostaje naprawdę sporo w zestawie. Ekran 3,2-calowy nie zajmował  dużo miejsca w kieszeni, a aparat fotograficzny tylko 3 MPix, ale nierzadko potrafił on to samo co inne, dwukrtotnie droższe smartfony. Telefon w tej cenie był również mniej bolesną stratą w przypadku pozostawienia w autobusie lub utopienia w wodzie.

Ile kosztował smartfon dla nastolatka?

To ile kosztował smartfon dla nastolatka w 2012 roku, było uzależnione od modelu i specyfikacji. Na ogół, w 2012 roku można było znaleźć smartfony dla nastolatków w cenie od około 300 do 2000 PLN. Tańsze modele zazwyczaj miały mniej zaawansowane funkcje i niższą jakość wykonania, ale były dostępne dla młodszych użytkowników z mniejszym budżetem. Droższe modele oferowały lepsze funkcje, wyższą jakość wykonania i bardziej zaawansowane specyfikacje.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl