Smartfon dla nastolatka

Bez wątpienia cięzko jest młodym wyobrazić sobie życie nastolatka 10-15 lat temu. Dziś smartfony są równie niezbędne co 10-godzinny sen czy spożywanie tony jedzenia.

Wyniki skandynawskich badań firmy Telia pokazują, że nastolatkowie pragną telefonu z dużym wyświetlaczem, szybkim procesorem, dostępem do wielu aplikacji, muzyki, filmów i przyjaznym interfejsem użytkownika. Cena nie gra tu roli – ważne jest by smartfon pochodził był modny, „na czasie” i inny niż telefony znajomych. Nastolatkowie bardzo cenią zabezpieczenia i bezpieczeństwo swoich danych. Zgubienie smartfona jest traktowanie niemlaże jak zgubienie kluczy, karty płatniczej czy portfela. Porównaliśmy kilka modeli, które powinny spełnić powyższe wymagania.

Samsung Galaxy S3

Doskonały wybór, gdy chcemy być na czasie. Telefon z ekranem 4,8 cali wcale nie przeszkadza i nie irytuje swoją wielkością i wagą. Galaxy S3 z Androidem 4.0 daje nam wiele możliwości, m.in. telefonowanie do osoby z którą SMS-ujemy przez przyłożenie telefonu do ucha czy bezprzewodowa ładowarka (do kupienia osobno od września 2012).

HTC One X

One X to godny konkurent iPhone-a. Ładny design z 4,7-calowym wyświetlaczem, dobrze leży w dłoni, a superszybki aparat 8 MP może zrobić wiele zdjęć, gdy trzymamy wciśnięty spust migawki. Wewnętrzna pamięć zawiera 32 GB wolnej przestrzeni. Aparat działa na Androidzie 4.0 z nakładką HTC Sense, dzięki czemu łatwiej jest przebywać na Facebooku lub Twitterze.

Sony Xperia S

Model z Androidem 4.0 to ładny telefon, który spełnia oczekiwania od telefonu w tej cenie (ok. 1300 zł). Posiada wbudowany aparat 12 MPix, a ekran mierzy aż 4,3 cala. Dioda w dolnej części ekranu świeci się, gdy dzwonią znajomi lub rodzina – ot mała rzecz, a wyróżniająca.

Nokia Lumia 800

Pierwszy smartfon Nokii z systemem Windows Phone – i wszystko tu gra! Nie ma rzeczy, która nie byłaby piękna w tym telefonie, począwszy od ciekawego designu, przez „kafelki” i animacje, aż po wbudowane aplikacje do mediów społecznościowych. Ekran „tylko” 3.7 cala. Telefon dostępny w kolorze jasnoniebieskim czy różowym, czym nastolatek wyróżni się wśród znajomych.

LG Swift L3

Najtańszy spośród konkurentów. W cenie ok. 500 zł pierwszy użytkownik smartfona dostaje naprawdę sporo w zestawie. Ekran 3,2-calowy nie zajmuje dużo miejsca w kieszeni, a aparat fotograficzny tylko 3 MPix, ale nierzadko potrafi on to samo co inne, dwukrtotnie droższe smartfony. Telefon w tej cenie będzie również mniej bolesną stratą w przypadku pozostawienia w autobusie lub utopienia w wodzie.

Ceny smartfonów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *