Blu-Ray

Mając już wybrany projektor, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się filmem na dużym ekranie, powinniśmy zaopatrzyć się w odtwarzacz filmów. O magnetowidach dziś już nikt nie pamięta a jeszcze do niedawna królowały odtwarzacze DVD. Dziś coraz większą popularność zyskują odtwarzacze Blu-Ray.

Czym jest Blu-Ray?

Blu-Ray to następca DVD pozwalający na zapisanie znacznie więcej danych, a dzięki temu zapisanie filmu w znacznie lepszej jakości z większą liczbą ścieżek audio czy napisów. Filmy w tej technice cechuje dużo wyższa rozdzielczość niż w przypadku filmów na płycie DVD.

Odtwarzacze

Pomińmy profesjonalne odtwarzacze, które kosztują bajońskie kwoty (np. 30000 zł za McIntosh MVP 881) i skupmy się na segmencie konsumenckim. Najtańszy odtwarzacz dostaniemy już za 240 zł (Samsung BD-D5100). Odtwarzacz ten posiada złącze zarówno HDMI jak i USB oraz potrafi obsłużyć format DivX. Ma także złącze Ethernet oraz WiFi dzięki czemu będziemy mogli za jego pomocą odtworzyć filmy bezpośrednio z naszego komputera czy sieci. Trochę lepszej jakości sprzęt możemy dostać już przedziale 800 – 2000 zł. Mieszą się tu zarówno Onkyo BD-SP309 3D jak i Marantz UD5005.

Nagrywarki

Przeglądając odtwarzacze możemy natknąć się także na modele zawierające dysk twardy. Np. Panasonic DMR-BWT700 udostępni nam 250 GB miejsca na którym będziemy mogli zapisać oglądane przez nasz filmy. Za taką przyjemność będziemy musieli jednak zapłacić 2554 zł. Ten sam model w wersji bez WiFi kosztować nas będzie już „tylko” 1754 zł. Firmy umieszczają także w swoich produktach mniejsze dyski i tak LG HR400 za 1669 zł da nam 160 GB na dane. Znajdziemy także egzemplarze z wyższej półki JVC SR-HD 1500 zapłacimy 6899 zł.

Więcej na stronie kategorii Blu-Ray.