Przedłużanie włosów

Jeśli myślisz o przedłużeniu włosów bądź ich zagęszczeniu na stałe możesz przygotować się na wydatek od 200 zł do nawet kilku tysięcy.

Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj rodzaj włosów, na jaki się decydujesz oraz miejsce wykonania zabiegu. Niewielkie różnice cenowe występują również w metodach wykonywania zabiegu, jednak rodzaj metody nie jest elementem kluczowym określającym cenę.

Metody przedłużania trwałego

To, na jaką metodę przedłużania/zagęszczania się decydujesz zależy od Ciebie oraz od zakresu usług oferowanych przez Twój salon. Niektóre metody są również zalecane do konkretnego rodzaju włosów. Tak więc mamy cztery metody trwałego przedłużania włosów:

Metoda RACOON (wosk, metoda na ciepło)

Pasemka mocowane są do Twoich włosów specjalnie do tego przeznaczonym hypoalergicznym woskiem, który w swoim składzie posiada m.in. wyciąg ze skórki pomarańczowej i nasion sosny . W odległości około 0,5 centymetra od skóry głowy, na włosach naturalnych formuje się łączenie z pasemkiem włosów przedłużanych, na które uprzednio został nałożony wosk spajający.

Zabieg przeprowadzany jest w temperaturze 60 stopni Celsjusza a więc włosy są zupełnie bezpieczne. Mocowanie pasm doczepianych jest przy tej metodzie możliwie najmniej widoczne.

Microrings Hair Extenssion (obrączki, metoda na zimno)

Polega ona na doczepianiu pasemek do Twoich naturalnych włosów przez niewielkie i po zamocowaniu niewidoczne aluminiowe obrączki dopasowane kolorem do koloru włosów.Przy tej metodzie nie stosuje się obróbki termicznej a więc jest ona nieszkodliwa dla włosów. Dodatkowy plus takiego przedłużania polega na re-używaniu pierścieni oraz pasm włosów. Jeśli pojawi się odrost, doczepione włosy można w łatwy sposób odpiąć i przyczepić bliżej skóry głowy.

Minus jest taki, że obrączki bywają widoczne i są dość mocno wyczuwalne pod palcami. Tego typu przedłużanie najlepiej sprawdza się przy dolnych partiach fryzury.

Easy Hair Extenssion (miedziane tulejki, metoda na zimno)

Do mocowania pasemek do Twoich włosów stosowane są miedziane tulejki (nieznacznie dłuższe od obrączek) dobrane kolorem do koloru włosów. Tulejki po zamocowaniu pozostają płaskie i niewidoczne.

Metoda z wykorzystaniem łuski klejowej (metoda na ciepło)

Pojedyncze pasemka włosów doczepianych zakończone są łuską klejową. Łączenie mocuje się na wydzielonym wcześniej paśmie Twoich włosów przy pomocy urządzenia grzewczego. Gdy spoiwo jest już wystarczająco plastyczne formuje się łączenie: płaskie lub o kształcie ziarnka ryżu.Metoda ta wykorzystywana jest przy doczepianiu włosów indyjskich.

Rodzaje włosów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów włosów służących do przedłużania.

Najtańsze są włosy syntetyczne – gorsze jakościowo będą wyglądały jak u lalki. Duży minus takich włosów to ich słaba odporność na czynniki termiczne – nie można ich suszyć, kręcić na lokówce ani prostować. Nie są również podatne na farbowanie, dlatego taki kolor, na jaki się zdecydujesz przy wyborze – będziesz zmuszona nosić. Włosy syntetyczne lepszej jakości mogą być poddawane niewielkiej obróbce termicznej ale rzadko który producent pozwala na ich bezpieczne prostowanie czy kręcenie. Na szczęście decydując się na włosy syntetyczne nie jesteś skazana na proste „druty”. Włosy syntetyczne dostępne są w kilku wariantach – proste, lekko falowane, kręcone oraz afro. Taki wybór pozwala dość dobrze dopasować włosy tak aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnych.

Włosy naturalne dostępne są w trzech rodzajach – europejskie, indyjskie i słowiańskie. Najlepsze jakościowo i zarazem najdroższe są włosy słowiańskie. Można je kręcić, prostować, farbować i robić dosłownie wszystko. Takie włosy dostępne są w najlepszych salonach fryzjerskich a zabieg wykonany przy ich użyciu będzie swoje kosztował. Nie ma możliwości zamknąć się w 500 zł. Mowa tutaj raczej o cenie od 2 tysięcy w górę. Możemy jednak liczyć, że dostaniemy gratis kosmetyki do pielęgnacji tych właśnie włosów oraz gwarancję, że pasma nie odpadną.

Jeśli chodzi o włosy europejskie i indyjskie to zarówno ich cena, jak i specyfikacja są podobne. Nie zaleca się farbowania, możliwa jest delikatna tonizacja wykonana tylko i wyłącznie w salonie fryzjerskim. Włosy można poddawać obróbce termicznej – prostowanie, kręcenie, jednak nie zaleca się zabiegów chemicznych  jak trwała ondulacja.

Gdzie wykonać?

Możliwości wykonania zabiegu przedłużania/zagęszczania włosów jest wiele. Począwszy od ogłoszeń na portalach społecznościowych, gdzie zabieg ten można wykonać „profesjonalnie” już od 200 zł a włosy naturalne są w cenie 500 zł przez salony fryzjerskie klasy średniej, gdzie cena zabiegu jest wyższa – do 1000 zł a i tak przedłużanie wykonuje osoba świeżo przeszkolona lub dopiero ucząca się, aż po studia stylizacji fryzur, gdzie zajmuje się nami osoba odpowiednio przygotowana aby zabieg wykonać a włosy sa najwyższej jakości. Za ta ostatnią przyjemność trzeba jednak sporo zapłacić – salony takie nie używają nigdy włosów syntetycznych i możesz być pewna, że włosy przedłużone którąkolwiek metodą będą wyglądały rewelacyjnie a łączenia będą niewidoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *