Strona główna Dom Ile kosztuje pralka?

Ile kosztuje pralka?

autor ile kosztuje
0 komentarz 269 odsłon 3 minuty czytania

Pralka to bardzo ważne urządzenie w każdym domu. Zwykle ustawiona jest w łazience, ale obecnie coraz częściej zaczyna także pojawiać się w kuchni. Wynika to albo z osobistego wyboru, albo z faktu, że tak ustawienie pralki zaprojektował deweloper.

Gdzie umieścić pralkę?

Pralka w kuchni? Najczęściej robi się tak, gdy łazienka jest mała a z kolei w kuchni jest całkiem dużo miejsca. Zagorzali przeciwnicy pralki w kuchni, która rzekomo burzy ogólne poczucie porządku powinni mimo wszystko rozważyć takie ustawienie. Pralkę w kuchni zwykle ustawia się pod blatem, który jest wspólny z innymi szafkami. Jest jednak także i inne jeszcze lepsze rozwiązanie. Można kupić specjalną pralkę do zabudowy i umieścić ja tak, że w ogóle nie będzie widoczna. Gdy już wiemy gdzie usytuujemy naszą pralkę wiemy także mniej więcej, jakich będzie rozmiarów. Osoby, które mają bardzo ciasne łazienki i jednak chcą żeby pralka stała właśnie tam mogą wybrać wąski model albo pralkę ładowaną od góry.

Jakie parametry powinna mieć pralka?

Na rynku dostępne są bardzo różne modele pralek z różnorodnymi funkcjami. Najważniejsze parametry, nad którymi powinniśmy się zastanowić to:

  • ładowność pralki
  • rodzaj dostępnych programów
  • oszczędność wody i energii

Jeśli ktoś ma dużą rodzinę a także chce prać na przykład kołdry powinien wybrać pralkę o dużej ładowności, może to być nawet 6 kg. Jeśli chodzi o programy to zdarza się, że dana pralka ma ich nawet ponad dwadzieścia. Tymczasem nikt tak naprawdę, na co dzień nie używa tych wszystkich programów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby był program do prania krótkiego, program chroniący przed zgnieceniami, do tkanin delikatnych, do prania wełny oraz chociaż jeden umożliwiający prawnie w bardzo wysokich temperaturach. Jeśli chcemy mieć w miarę niskie rachunki trzeba zwrócić uwagę, jaką klasę elektrooszczędności ma dana pralka i jak dużo zużywa wody na jeden cykl. Bardzo istotne jest także to, czy pralka nie jest głośna, słychać to głównie przy wirowaniu. Jeśli ktoś mieszka w bloku to robienie prania wieczorami może być kłopotliwe dla sąsiadów. Przydatną funkcją w pralkach jest także opóźniony start. Najdroższe pralki zwykle mają elektroniczne, duże wyświetlacze oraz powiadomienia dźwiękowe. W praktyce bardzo często okazuje się, że nie warto za to przepłacać, bo obsługa pralki nie jest na tyle trudna, żeby nie móc samemu wybierać potrzebnych funkcji.

Ile kosztuje pralka?

To ile kosztuje pralka, zależy od marki, rodzaju i funkcji urządzenia. Ceny pralek zaczynają się od około 700 złotych za podstawowe modele z pojemnością bębna 5-6 kg i prostymi funkcjami. Natomiast, bardziej zaawansowane modele z większą pojemnością, dodatkowymi funkcjami takimi jak np. suszenie czy pranie parowe, mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

model pralki cena
Beko WUE7626XBWS SteamCure 1 299 zł
Candy Smart CS4 1062DE/1-S 1 299 zł
Bosch WGG0440EPL Serie 4 2 599 zł
Haier I-Pro 7 Slim HW80-B14979S8 Refresh 2 899 zł
Beko WUE7612WPBSE SteamCure 1 540 zł
Electrolux EW7F249PSP PerfectCare 700 UniversalDose 2 690 zł
Samsung WW90T986ASH 4 809 zł
Miele WWG660 WCS 6 899 zł
Bosch WAX32KH2BY ‎ 5 830 zł
Samsung WW90T754ABH 4 199 zł

Warto jednak zaznaczyć, że ceny pralek są uzależnione od konkretnej marki, sklepu i sprzedawcy. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować specyfikacje poszczególnych modeli oraz porównać ceny w różnych sklepach, aby znaleźć najlepszą ofertę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na energooszczędność pralki, ponieważ modele o niższej klasie energetycznej mogą być tańsze, ale bardziej kosztowne w użytkowaniu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl