Pralka

Pralka to bardzo ważne urządzenie w każdym domu. Zwykle ustawiona jest w łazience, ale obecnie coraz częściej zaczyna także pojawiać się w kuchni. Wynika to albo z osobistego wyboru albo z faktu, że tak ustawienie pralki zaprojektował deweloper.

Najczęściej robi się tak, gdy łazienka jest mała a z kolei w kuchni jest całkiem dużo miejsca. Zagorzali przeciwnicy pralki w kuchni, która rzekomo burzy ogólne poczucie porządku powinni mimo wszystko rozważyć takie ustawienie. Pralkę w kuchni zwykle ustawia się pod blatem, który jest wspólny z innymi szafkami. Jest jednak także i inne jeszcze lepsze rozwiązanie. Można kupić specjalną pralkę do zabudowy i umieścić ja tak, że w ogóle nie będzie widoczna. Gdy już wiemy gdzie usytuujemy naszą pralkę wiemy także mniej więcej, jakich będzie rozmiarów. Osoby, które mają bardzo ciasne łazienki i jednak chcą żeby pralka stała właśnie tam mogą wybrać wąski model albo pralkę ładowaną od góry.

Na rynku dostępne są bardzo różne modele pralek z różnorodnymi funkcjami. Najważniejsze parametry, nad którymi powinniśmy się zastanowić to:

  • ładowność pralki
  • rodzaj dostępnych programów
  • oszczędność wody i energii

Jeśli ktoś ma dużą rodzinę a także chce prać na przykład kołdry powinien wybrać pralkę o dużej ładowności, może to być nawet 6 kg. Jeśli chodzi o programy to zdarza się, że dana pralka ma ich nawet ponad dwadzieścia. Tymczasem nikt tak naprawdę, na co dzień nie używa tych wszystkich programów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby był program do prania krótkiego, program chroniący przed zgnieceniami, do tkanin delikatnych, do prania wełny oraz chociaż jeden umożliwiający prawnie w bardzo wysokich temperaturach. Jeśli chcemy mieć w miarę niskie rachunki trzeba zwrócić uwagę, jaką klasę elektrooszczędności ma dana pralka i jak dużo zużywa wody na jeden cykl. Bardzo istotne jest także to, czy pralka nie jest głośna, słychać to głównie przy wirowaniu. Jeśli ktoś mieszka w bloku to robienie prania wieczorami może być kłopotliwe dla sąsiadów. Przydatną funkcją w pralkach jest także opóźniony start. Najdroższe pralki zwykle mają elektroniczne, duże wyświetlacze oraz powiadomienia dźwiękowe. W praktyce bardzo często okazuje się, że nie warto za to przepłacać, bo obsługa pralki nie jest na tyle trudna, żeby nie móc samemu wybierać potrzebnych funkcji.

Najpopularniesze produkty w ostatnim kwartale

Ranking producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *