Strona główna Dom Ile kosztuje ramka cyfrowa?

Ile kosztuje ramka cyfrowa?

autor ile kosztuje
0 komentarz 299 odsłon 3 minuty czytania

Fotografie naszych bliskich to często podstawowy element wyposażenia mieszkań czy domów.  Wraz z rozwojem fotografii cyfrowej postęp dotarł także do ramek i te również możemy nabyć w cyfrowej wersji. Wystarczy posiadać nasze ulubione zdjęcia na karcie pamięci, włożyć ją do ramki i już możemy cieszyć się uśmiechem naszego dziecka czy znajomą twarzą cały czas.

Co warto wiedzieć o ramce cyfrowej?

Przy wyborze ramki jest kilka czynników, którymi powinniśmy się kierować przed zakupem. Pierwszym to format obsługiwanej karty pamięci. Jeśli posiadamy już jakąś kartę do naszego aparatu (a nie tylko chcemy przerzucić na ramkę zdjęcia z naszego komputera) warto zaopatrzyć się w ramkę, która będzie potrafiła naszą kartę poprawnie odczytać. Dzięki temu zaoszczędzimy na dodatkowym zakupie i nie będziemy musieli spędzać dodatkowego czasu na przegrywanie zdjęć pomiędzy aparatem a ramką.

Czasem ramka może być wyposażona w dodatkowe gadżety jak np. pilot (Intenso PhotoAgent) lub też potrafią, prócz zdjęć, wyświetlić aktualną prognozę pogody (Intenso WeatherStar lub Hama Ramka ze stacją pogody). Całkowitą już ekstrawagancją jest ramka z wbudowaną drukarką, która pozwoli nam od razu wydrukować wyświetlane zdjęcie (Sony DPP-F700). Dodatkowo czasem ramka posiada wbudowaną pamięć , na którą możemy zgrać nasze zdjęcia a kartę nadal używać w aparacie (Sony DPF-X800B).

Jaką cyfrową ramkę warto wybrać?

Kolejną cechą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru to przekątna ekranu. Najlepiej wybrać ramkę o przekątnej 7-8” dzięki temu zapewnimy sobie dość dużą przestrzeń zdjęcia a jednocześnie ramka nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca na biurku. Większość dostępnych ramek będzie posiadać przekątną właśnie w granicach granicach 7-10” jednakże możemy także dostać dużo mniejsze np. 1,5” ramkę – raczej gadżet – Rollei 200, ale także 15” ramkę Hama Premium od 649 zł czy też 19” Braun 1960 za 1478 zł. Jeśli ktoś ma na wydanie ok 4 tys. zł może zaopatrzyć się w 32” ramkę Braun Phototechnik DigiFrame 3200.

Jakie pliki obsługuje ramka?

Obsługiwane formaty plików to kolejna ważna cecha dobrej ramki cyfrowej. Podstawowym formatem jest JPEG. Dodatkowo mogą być wspierane formaty takie jak BMP czy TIFF, ale nie są one popularne, więc nie musimy się tym przejmować, jeśli nasza ramka nie będzie ich obsługiwać. Zdarzają się czasem urządzenia wspierające nie tylko zdjęcia, ale także potrafiące odgrywać muzykę (Hannspress SG4321S3) czy też film (Technaxx P-Movie), ale jakość nie będzie najlepsza.

Ile kosztuje ramka cyfrowa?

Cena cyfrowej ramki na zdjęcia zależy od wielu czynników, takich jak wielkość ekranu, rozdzielczość, dodatkowe funkcje, marka i jakość wykonania.

W Polsce, ceny cyfrowych ramek na zdjęcia zaczynają się od około 100 złotych za podstawowe modele z ekranami o niskiej rozdzielczości i standardowych funkcjach. Natomiast, bardziej zaawansowane modele z większymi ekranami, wyższą rozdzielczością i dodatkowymi funkcjami, takimi jak odtwarzanie muzyki lub filmów, mogą kosztować nawet kilkaset złotych.

Warto jednak zaznaczyć, że ceny cyfrowych ramek na zdjęcia są uzależnione od konkretnej marki, sklepu i sprzedawcy. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować specyfikacje poszczególnych modeli oraz porównać ceny w różnych sklepach, aby znaleźć najlepszą ofertę.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl