Ramka cyfrowa

Fotografie naszych bliskich to często podstawowy element wyposażenia mieszkań czy domów.  W raz z rozwojem fotografii cyfrowej postęp dotarł także do ramek i te również możemy nabyć w cyfrowej wersji. Wystarczy posiadać nasze ulubione zdjęcia na karcie pamięci, włożyć ją do ramki i już możemy cieszyć się uśmiechem naszego dziecka czy znajomą twarzą cały czas.

Przy wyborze ramki jest kilka czynników, którymi powinniśmy się kierować przed zakupem. Pierwszym to format obsługiwanej karty pamięci. Jeśli posiadamy już jakąś kartę do naszego aparatu (a nie tylko chcemy przerzucić na ramkę zdjęcia z naszego komputera) warto zaopatrzyć się w ramkę, która będzie potrafiła naszą kartę poprawnie odczytać. Dzięki temu zaoszczędzimy na dodatkowym zakupie i nie będziemy musieli spędzać dodatkowego czasu na przegrywanie zdjęć pomiędzy aparatem a ramką.

Kolejną cechą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru to przekątna ekranu. Najlepiej wybrać ramkę o przekątnej 7-8” dzięki temu zapewnimy sobie dość dużą przestrzeń zdjęcia a jednocześnie ramka nie będzie zajmować zbyt wiele miejsca na biurku. Większość dostępnych ramek będzie posiadać przekątną właśnie w granicach granicach 7-10” jednakże możemy także dostać dużo mniejsze np. 1,5” ramkę – raczej gadżet – Rollei 200, ale także 15” ramkę Hama Premium od 649 zł czy też 19” Braun 1960 za 1478 zł. Jeśli ktoś ma na wydanie ok 4 tys. zł może zaopatrzyć się w 32” ramkę Braun Phototechnik DigiFrame 3200.

Obsługiwane formaty plików to kolejna ważna cecha dobrej ramki cyfrowej. Podstawowym formatem jest JPEG. Dodatkowo mogą być wspierane formaty takie jak BMP czy TIFF, ale nie są one popularne, więc nie musimy się tym przejmować, jeśli nasza ramka nie będzie ich obsługiwać. Zdarzają się czasem urządzenia wspierające nie tylko zdjęcia, ale także potrafiące odgrywać muzykę (Hannspress SG4321S3) czy też film (Technaxx P-Movie), ale jakość nie będzie najlepsza.

Czasem ramka może być wyposażona w dodatkowe gadżety jak np. pilot (Intenso PhotoAgent) lub też potrafią, prócz zdjęć, wyświetlić aktualną prognozę pogody (Intenso WeatherStar lub Hama Ramka ze stacją pogody). Całkowitą już ekstrawagancją jest ramka z wbudowaną drukarką, która pozwoli nam od razu wydrukować wyświetlane zdjęcie (Sony DPP-F700). Dodatkowo czasem ramka posiada wbudowaną pamięć , na którą możemy zgrać nasze zdjęcia a kartę nadal używać w aparacie (Sony DPF-X800B).

Kilka wybranych modeli:

NazwaCenaInformacje/Dodatki
Sony DPP-F700Od 682 zł7", drukarka
Hama Ramka ze stacją pogodyOd 449 zł10.4", stacja pogody
Braun Phototechnik DigiFrame 3200Od 3989 zł32"
Braun 1960Od 1478 zł19"
Technaxx P-MovieOd 155 zł7", filmy i muzyka
Hannspress SG4321S3Od 75 zł4.3", muzyka
Intenso PhotoAgentOd 129 zł7", pilot
Intenso WeatherStarOd 284 zł8", stacja pogody
Parrot by Andress PutmanOd 1299 zł7"
Philips SPF5208Od 591 zł8", filmy i muzyka

Najpopularniesze produkty w ostatnim kwartale

Ranking producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *