Strona główna Usługi Ile kosztuje usługa koparką, minikoparką?

Ile kosztuje usługa koparką, minikoparką?

autor Teresa Pisarek
0 komentarz 440 odsłon 3 minuty czytania

Koparki i minikoparki to praktyczne maszyny, które mogą znacznie przyspieszyć prace budowlane, na przykład podczas stawiania domu. Nie każdy jednak nimi dysponuje, więc warto rozważyć zlecenie prac z ich wykorzystaniem firmie zewnętrznej. Decydując się na taki krok, warto dowiedzieć się również, ile kosztuje usługa koparką czy minikoparką.

Ile kosztuje usługa koparką?

Cena za usługi koparką, jak i minikoparką zależy przede wszystkim od rodzaju pracy do wykonania oraz wybranego modelu maszyny. Nie da się jednak ukryć, że jednorazowe zlecenie działań, takich jak na przykład wykop fundamentów czy niwelacja jest przeważnie relatywnie tanie, co jasno pokazane poniższa tabela.

 

usługa koparką cena
wykop pod fundamenty 150 zł/godz
usuwanie drzew i korzeni 200 zł
prace ziemne ogólnego charakteru 130 zł/godz
jednorazowy wywóz gruzu 400 zł
wykop pod instalacje wodno-kanalizacyjne 160 zł/godz
niwelacja terenu 140 zł/godz

Widać więc, że zlecenie wykopania fundamentów za około 150 zł za godzinę pracy może okazać się lepszą decyzją, niż zakup maszyny budowlanej, która może kosztować kilkadziesiąt tysięcy. Warto również pamiętać, że zlecając konkretne prace ziemne firmie zewnętrznej, często wykonywane są one również przez specjalistów. Usługa koparką (koparka-katowice.pl) wykonana przez fachowca może okazać się korzystna szczególnie dlatego, że operatorem maszyny będzie osoba z wieloletnim doświadczeniem, co zapewnia sprawne wykonanie pracy.

Transport koparki na budowę

Analizując to, ile kosztuje usługa koparką, nie można zapominać o transporcie maszyny na plac budowy. Koparka i minikoparka są niezwykle przydatne podczas budowy, ale nie można powiedzieć, że poruszają się najszybciej. Najczęściej nie są one również przystosowane do pokonywania długich odległości na asfalcie. Najczęstsze usługi minikoparką wykonywane są w piachu lub słabo ubitej ziemi i właśnie do tego rodzaju podłoża przeznaczone są gąsienice tych maszyn. Aby jednak przetransportować minikoparkę na budowę, najczęstszym rozwiązaniem, jest załadowanie jej na przyczepę samochodu lub ciężarówki. Dodatkowy przewóz koparki jest często płatny, a cena może zależeć od długości trasy. Koszty transportu mogą być również inne, w zależności od gabarytów minikoparki, ponieważ większe maszyny najczęściej są cięższe, co zwiększa spalanie. Można jednak przyjąć, że średnia cena transportu minikoparki na plac budowy powinna oscylować w granicach od 300 zł do 1000 zł.

Od czego zależy cena usługi minikoparką?

Ważnym aspektem, który często ma wpływ na to, ile kosztuje usługa minikoparką, jest to, że do wykonania niektórych prac niezbędne jest dodatkowe wyposażenie maszyny, które mogą podwyższać koszt usługi. Dobrym przykładem może być tu wykonywanie odwiertów, do czego niezbędna będzie doczepiana do ramienia minikoparki wiertnica. Zakup dodatkowego osprzętu to dodatkowa inwestycja, przez co naturalne jest określenie wyższej ceny przez usługodawcę, za wykonanie odwiertów.

Zastanawiając się, ile kosztuje usługa koparką, przede wszystkim warto pamiętać, że różne prace mogą być różnie wyceniane. Nie da się jednak ukryć, że wynajęcie specjalistów na przykład na kilka godzin może korzystniejsze, niż wydanie kilkudziesięciu tysięcy na koparkę. Nie można również zapominać, że minikoparki nie spisują się najlepiej podczas jazdy po drogach, więc do kosztu samej usługi należy doliczyć również cenę transportu sprzętu na budowę. Dodatkowe koszty mogą również wynikać z tego, że do wykonania niektórych prac konieczne będzie użycie akcesoriów rozszerzających możliwości minikoparki.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl