Strona główna Usługi Ile kosztuje posadzka, ile kosztuje sprawdzenie posadzki?

Ile kosztuje posadzka, ile kosztuje sprawdzenie posadzki?

autor Teresa Pisarek
0 komentarz 196 odsłon 3 minuty czytania

Posadzka to bardzo ważny element pomieszczenia, szczególnie w środowisku przemysłowym. Koszty jej wykonania zależą przede wszystkim od użytych materiałów oraz dokładności, z jaką została położona. Planując więc budowę garażu, magazynu lub nawet kuchni, warto wiedzieć, ile kosztuje posadzka oraz jej sprawdzenie.

Ile kosztuje sprawdzenie posadzki?

Sprawdzenie posadzki, szczególnie posadzki przemysłowej wymaga profesjonalnego podejścia i wielu lat doświadczenia. Jest to również jeden z niezbędnych elementów, które należy uwzględnić, podczas planowania budżetu na budowę. Sprawdzenie posadzki betonowej często sprowadza się do zmierzenia, czy jest ona odpowiednio równa. Granica odchylenia od normy może się wahać w zależności od przeznaczenia posadzki, niemniej istotne jest, aby podłoga była jak najbardziej wyrównana. Warto jednak pamiętać, że niektóre podłogi wymagają szczególnego traktowania. Sprawdzenie posadzki z audytyposadzek.pl, daje możliwość upewnienia się, czy podłoże w przestrzeni przemysłowej jest wystarczająco wytrzymałe, oraz czy korzystanie z niego nie będzie niebezpieczne. Podłogi przemysłowe często muszą bowiem spełniać szereg norm bezpieczeństwa, takich jak niska chłonność wody, czy wytrzymałość na uderzenia. Jak jednak wynika z poniższej tabeli, ceny sprawdzenia posadzki mogą wahać się w granicach od 40 zł do 160 zł za metr kwadratowy.

rodzaj posadzki cena sprawdzenia posadzki za m²
betonowa 40-60 zł
drewniana 60-100 zł
z płytek ceramicznych 32-48 zł
laminowana 20-40 zł
winylowa 20-40 zł
z żywicy epoksydowej 60-120 zł
przemysłowa 80-140 zł
terrazzo 40-80 zł
z kamienia naturalnego 80-160 zł

Ile kosztuje posadzka?

Zanim konieczne będzie sprawdzenie posadzki, trzeba będzie ją najpierw wykonać. Ceny poszczególnych typów posadzek mogą różnić się od siebie znacząco, ponieważ przy każdej z nich należy wykonać inny rodzaj prac oraz podlegają one bardziej lub mniej restrykcyjnym normom bezpieczeństwa. Ceny za najtańsze posadzki betonowe zaczynają się już od 100 zł za metr kwadratowy. Materiał do ich wykonania jest bowiem ogólnodostępny, a samo podłoże nie musi spełniać restrykcyjnych norm, jeśli chodzi o wytrzymałość oraz poziomowanie.

rodzaj posadzki cena wykonania posadzki za m²
betonowa 100-200 zł
drewniana 150-300 zł
z płytek ceramicznych 100-250 zł
laminowana 40-100 zł
winylowa 50-150 zł
z żywicy epoksydowej 200-500 zł
przemysłowa 250-600 zł
terrazzo 300-700 zł
z kamienia naturalnego 400-1 200 zł

Jak widać na powyższej tabeli, jednymi z droższych, są posadzki przemysłowe, terrazzo oraz z kamienia naturalnego, których ceny za metr kwadratowy oscylują w granicach między 250 – 1 200 zł. Cena ta wynika głównie z niezbędnej większej dokładności podczas pracy, a także z tego, że obróbka materiałów, jak kamień naturalny, może okazać się o wiele trudniejsza dla wykonawcy posadzek, niż przy podłogach betonowych.

Ile kosztuje naprawa posadzki?

Po uszkodzeniu każdego rodzaju posadzki, konieczna może okazać się jej naprawa. Jest to niezwykle ważne, ponieważ korzystanie z popękanego lub nierównego podłoża często jest przyczyną wypadków przy pracy. Najlepszym przykładem tego, jak drastyczny wpływ na ogólne bezpieczeństwo ma nawet drobne uszkodzenie podłoża, jest pęknięcie posadzki przemysłowej, po której często jeżdżą wózki widłowe. Nawet drobny uskok kół w pełni załadowanego ręcznego wózka widłowego, może spowodować przewrócenie się ładunku, zniszczeniu towaru, a przede wszystkim doprowadzić do sytuacji niebezpiecznej, zagrażającej życiu i zdrowiu pracownika. Aby uchronić się przed takimi sytuacjami, po każdym uszkodzeniu warto przeprowadzić profesjonalne oględziny. Cena reperowania posadzki może się natomiast różnić w zależności od rodzaju uszkodzeń, dlatego najlepiej zdać się na profesjonalną ekspertyzę inspektora technicznego.

Zastanawiając się więc, ile kosztuje posadzka, w zależności od rodzaju użytych materiałów, należy przygotować się na wydatki od około 40 zł do nawet 1 200 zł. Warto również pamiętać, że aby użytkowanie podłogo było bezpieczne, warto zlecić również sprawdzenie posadzki przez specjalistów, czego koszt może wahać się od 40 do 160 zł. Dodatkowe koszty mogą się również pojawić, po różnych uszkodzeniach.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl