Strona główna Dom Ile kosztują bombki choinkowe?

Ile kosztują bombki choinkowe?

autor ile kosztuje
0 komentarz 412 odsłon 2 minuty czytania

Pięknie przyozdobiona choinka jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Dla niektórych liczy się, aby świąteczne drzewko było ubrane bogato i kolorowo, inni wolą nowoczesne zestawienia kolorystyczne i ozdoby z najwyższych półek cenowych. Ci bardzo rozrzutni potrafią na świąteczną choinkę wydać nawet kilka tysięcy złotych, zaczynając od ceny samego drzewka, na łańcuchach i bombkach kończąc.

Jakie są bombki choinkowe?

W niektórych domach zachowały się jeszcze stare szklane bombki w różnych kształtach, najpopularniejsze były muchomorki oraz sopelki. Dzisiaj przeważająca większość bombek choinkowych ma kształt kuli, a bombki o innym kształcie dostępne są tylko na stoiskach z ręcznie malowanymi ozdobami, trzeba za nie również zapłacić odpowiednią kwotę.

Najtańsze i zarazem najbardziej popularne są bombki plastikowe, w tym również satynowe. To dobre rozwiązanie dla osób posiadających małe dzieci lub psotnego kotka. Ze względu na niską cenę takich ozdób bardzo często stają się one bombkami jednorocznymi – na następne Święta można spokojnie pozwolić sobie na kupno nowych.

Nieco droższe bombki to tradycyjne szklane ozdoby, dostępne w wersjach podstawowych – jednokolorowych, z delikatnym maszynowym wzorem lub ręcznie malowane.

Do najdroższych bombek należą tak zwane ozdoby artystyczne – zazwyczaj są to wyszywane, bogato zdobione kule. Dostępne są bezpośrednio u artystów i w sklepach z ręcznie robionymi dodatkami. Tańszą alternatywą bombek artystycznych proponują sklepy z dekoracjami wnętrz (np. Almi Decor).

Ile kosztują bombki choinkowe?

W 2011 roku ceny bombek choinkowych prezentowały się następująco:

Rodzaj bombki

Przedział cenowy

Bombki plastikowe

0,50 zł – 3 zł sztuka

Bombki szklane jednokolorowe

1 zł – 3 zł sztuka

Bombki szklane dekorowane maszynowo

Ok. 4 zł sztuka

Bombki szklane dekorowane ręcznie

15 zł – 50 zł sztuka

Bombki artystyczne wykonane ręcznie

10 zł – 80 zł sztuka

Ile kosztują bombki choinkowe aktualnie?

Ceny mogą się różnić w zależności od miejsca zakupu, marki i okresu (np. sezonowych wyprzedaży).  Poniżej kilka orientacyjnych kosztów bombek choinkowych:

  • Bombki plastikowe: 5-15 PLN za sztukę lub 20-50 PLN za zestaw.
  • Bombki szklane: 10-40 PLN za sztukę lub 50-200 PLN za zestaw.
  • Ręcznie robione bombki: 20-100 PLN za sztukę w zależności od materiału i wykończenia.
  • Bombki z personalizowanymi zdobieniami lub motywami: 30-150 PLN za sztukę.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl