Strona główna Dom Ile kosztuje wymiana dachu 100m2?

Ile kosztuje wymiana dachu 100m2?

autor Marek Kresso
0 komentarz 7,2K odsłon 2 minuty czytania

Ze względu na ciągłe narażenie na działanie czynników atmosferycznych, dachy ulegają zniszczeniu i wymagają naprawy lub całkowitej wymiany. W zależności od rodzaju uszkodzenia, rodzaju pokrycia dachowego i wielkości naprawy, koszt naprawy dachu może być bardzo zróżnicowany, dziś podpowiemy ile kosztuje wymiana dachu 100m2.

Ile kosztuje wymiana dachu 100m2?

Całkowita wymiana dachu jest jednym z bardziej kosztownych przedsięwzięć związanych z remontem lub modernizacją budynku. Koszt taki może być uzasadniony, jeśli dach jest mocno zniszczony lub przestarzały, co skutkuje nieszczelnościami, przeciekami oraz wzrostem kosztów ogrzewania. W przypadku takich problemów wymiana dachu może być konieczna, aby zapewnić właściwą ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz obniżyć koszty związane z utrzymaniem ciepła w budynku.

Koszt wymiany dachu na powierzchni 100 m2 będzie zależał od wielu czynników, takich jak rodzaj pokrycia dachowego, rodzaj materiału, cena robocizny oraz warunki techniczne, takie jak kształt dachu, kąt nachylenia czy ilość załamań.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny za wymianę dachu na powierzchni 100 m2 wahają się od około 15 000 zł do nawet 50 000 zł. W przypadku pokrycia dachu blachą trapezową cena może być niższa, w granicach 15 000-20 000 zł, natomiast w przypadku dachów krytych dachówką, cena może wynieść nawet 50 000 zł lub więcej.

Koszt całkowitej wymiany dachu a rodzaj pokrycia dachowego

Wybór rodzaju pokrycia dachowego jest jednym z ważniejszych czynników, które wpływają na koszt całkowitej wymiany dachu. W zależności od preferencji i potrzeb można wybierać spośród wielu rodzajów pokrycia dachowego, takich jak dachówka ceramiczna lub cementowa, blacha trapezowa, blacha modułowa, gont bitumiczny, papa termozgrzewalna lub płyta falista.

Rodzaj pokrycia dachowego Przybliżony koszt (zł/m²)
Blacha trapezowa od 70 zł do 150 zł
Blacha modułowa od 120 zł do 200 zł
Dachówka ceramiczna od 120 zł do 220 zł
Dachówka cementowa od 100 zł do 200 zł
Pokrycie papowe od 40 zł do 80 zł
Pokrycie gontowe od 80 zł do 150 zł

Koszt wymiany dachu zależy również od trudności i czasochłonności wykonania prac oraz od rodzaju materiału, z którego wykonany jest dach. Na przykład, dachówki ceramiczne lub cementowe są bardziej kosztowne niż blacha trapezowa lub gont bitumiczny, ale są bardziej estetyczne i trwałe, co oznacza, że ich wymiana będzie kosztowała więcej.

Ile wynosi robocizna za wymianę dachu 100m2?

Cena robocizny za wymianę dachu na powierzchni 100 m2 może znacznie się różnić w zależności od regionu, rodzaju pokrycia dachowego oraz od firmy lub specjalisty wykonującego usługę.

Orientacyjnie, cena robocizny za wymianę dachu w Polsce wynosi od 60 do 150 zł za metr kwadratowy. Dlatego, koszt robocizny za wymianę dachu na powierzchni 100 m2 może wynieść od 6 000 do 15 000 zł.

Ostateczne koszty wymiany dachu będą zależeć od ilości obróbek blacharskich, takich jak okapy, rynny, koszty dodatkowych elementów, takich jak komin czy system odwadniający, a także od kosztów robocizny. Dlatego, przed podjęciem decyzji o wymianie dachu, warto dokładnie przemyśleć i wybrać rodzaj pokrycia dachowego, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom oraz budżetowi.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl