Need For Speed World

Need For speed to seria gier komputerowych, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Seria ta posiada ogromną rzeszę fanów na całym świecie. A jej główne atuty to przede wszystkim świetna grywalność, masa samochodów i możliwość tuningu. Nowa wersja Need For Speed’a o podnazwie „World” przenosi w nas w zupełnie inny świat rozrywki. Choć w poprzednich częściach istniał system multiplayer, to tutaj w odróżnieniu do poprzednich części praktycznie niedostępny system rozgrywki dla pojedynczego gracza. W zamian za to otrzymujemy dostęp do całkowicie bezpłatnej darmowej gry, którą możemy w całości pobrać przez internet.

Do grania wystarczy posiadać komputer z dostępem do sieci oraz zamiłowanie do samochodów. A tych w grze jest mnóstwo. Wszystkie podzielone są na 3 klasy. Wiadomo im wyższa klasa tym samochód jest szybszy. Pierwszy samochód kupujemy za gotówką, ale następne możemy jedynie kupić za specjalne punkty – bootsy, które niestety musimy kupić. Nie kosztują one wiele, więc za 1,23 zł możemy cieszyć się z nowego samochodu. Istnieje również możliwość zakupu samochodu za pieniądze zdobyte w grze. Ale zebranie 100000 kredytów i osiągnięcie 38 poziomu w grze nie należy do najłatwiejszych zadań. Aha, w roli wyjaśnienia, kolejne poziomy zdobywamy za pomocą zdobytych w czasie wyścigu punktów doświadczenia. Możemy także aktywować specjalne mnożniki zdobywanych punktów. lub też aktywować power-upy. W samej grze jest mnóstwo bonusów. Codzienne zbieranie diamentów daje nam za każduym razem specjalne części lub ulepszenia naszego wozu. Karty nagród po zajęciu w wyścigu miejsca na podium. Oczywiście możemy także sami zakupić wymienione wyżej części za gotówke. A tych jest również sporo w zależności od tego jaki samochód wybierzemy. Niestety za Tuning wizualny musimy płacić BOOTS’ami. Możemy jedynie zmienić kolor lub nakleić naklejki. To sprawia, ze bardzo ostrożnie wybieramy swój pojazd i bardzo się do niego przyzwyczajamy. Można by nawet powiedzieć, że dbamy o niego bardziej niż swój prawdziwy wózek. Myślę że bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie do gry starszych ale klasycznych wozów takich jak Volkswagen Golf I GTI lub też Audi quattro 20v.

Sama rozgrywka jest banalnie prosta. Po zakupieniu samochodu jeździmy po mieście w tzw. „Jeździe dowolnej”. Podjeżdżamy w okolice wyścigu. Następnie w zależności od rodzaju wyścigu przyłączamy się do gry z innymi graczami, lub też do pojedynczego wyścigu. Istnieje także możliwość rozgrywania prywatnych wyścigów ze znajomymi. A możliwości jest pełno. Począwszy od sprintów, czy wyścigów a skończywszy na drużynowych ucieczkach przed policją. W każdym wyścigu mamy do dyspozycji specjalne zagrania (cztery rodzaje kart) takie jak „Nitro” które znacząco przyspiesza samochód, „Moloch” dzięki któremu z łatwością taranujemy wszystko na naszej drodze (łącznie z blokadami) lub „magnes” dzięki któremu samochód prowadzącego w wyścigu przyciąga do siebie inne samochody na jezdni.

Podsumowując. Need For Speed World to gra sieciowa przeznaczona przede wszystkim dla fanów serii. Zastosowano w niej kilka innowacyjnych pomysłów związanych z wyścigami. Powinny się one przyjąć i z pewnością dostarczą wielu godzin rozrywki.

Odwiedź Need For Speed World

Gry PC

Need For Speed Shift Pc
od 29 PLN

Need For Speed Undercover Pc
od 29 PLN

Need For Speed Carbon Pc
od 29 PLN

Need For Speed World Pc
od 39 PLN

Need For Speed: Rivals Pc
od 39 PLN

Need For Speed Most Wanted Pc
od 39 PLN

Gry Playstation 3

Need For Speed: Rivals Ps3
od 70 PLN

Need For Speed: Hot Pursuit Essentials Ps3
od 70 PLN

Need For Speed The Run Ps3
od 70 PLN

Gry Xbox 360

Need For Speed Most Wanted Xbox 360
od 79 PLN

Need For Speed The Run Xbox 360
od 79 PLN

Need For Speed Rivals Xbox 360
od 79 PLN

Need For Speed Hot Pursuit Xbox 360
od 81 PLN

Need For Speed Shift Xbox 360
od 81 PLN

Need For Speed Shift Xbox 360
od 81 PLN