Strona główna Hobby Ile kosztują zwykłe, ekskluzywne, ozdobne szachy?

Ile kosztują zwykłe, ekskluzywne, ozdobne szachy?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 442 odsłon 3 minuty czytania

Uwielbiasz grę w szachy albo chciałbyś sprawić wyjątkowy prezent osobie, która jest miłośnikiem tej gry? Ile kosztują szachy i co wyróżnia ekskluzywne zestawy figur? Podpowiemy Ci, ile trzeba zapłacić za tradycyjne modele i dlaczego ozdobne szachy to prawdziwe dzieła sztuki.

Na jakie modele szachów warto zwrócić uwagę?

Szachy to monumentalna gra, której korzenie sięgają starożytności. Prawdziwi pasjonaci biorą udział w turniejach, a najlepsi i najbardziej zapaleni gracze mogą pochwalić się sukcesami w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. Zestaw szachów to wspaniały prezent dla entuzjastów tej popularnej gry, jednak jakie modele są warte uwagi? Na rynku można kupić zarówno podręczne plansze z prostymi figurami, jak i tradycyjne drewniane szachy turniejowe. Jednak na uznanie zdecydowanie zasługują szachy ekskluzywne, które zachwycają kunsztem i precyzją wykonania każdej figury.planasza z szachami magnetycznymi

Ile kosztują szachy ekskluzywne i ozdobne?

Ręcznie robione drewniane szachy, które można nabyć, np. od ChessboArt.com, to prawdziwe małe dzieła sztuki, które powstały przy współpracy artystów, inżynierów i szachistów. Każda z figur jest wyjątkowa i niepowtarzalna dzięki naturalnej strukturze litego drewna. Szachy magnetyczne mogą być znakomitą ozdobą pokoju każdego miłośnika tej logicznej gry. Figury zostały wykonane z dbałością o każdy szczegół, a w każdej z nich, jak i na polach szachownicy umieszczono magnesy, dzięki temu całość tworzy zachwycający obraz. Koszt takiego zestawu szachów to ok. 3800 zł, co stanowi odzwierciedlenie niesamowitej pracy twórców.

Na uwagę zasługują również ekskluzywne szachy z mosiądzu z przepiękną okrągłą planszą z drewna różanego. Zestaw ten zawiera niezwykle szczegółowe figury w kolorach złotym i srebrnym, a ich ciężar z całą pewnością jest odczuwalny podczas gry. Drewniana plansza ze szlachetnym połyskiem i szufladką prezentuje się bardzo elegancko, co sprawia, że szachy te mogą być wspaniałym prezentem dla pasjonaty. Cena takiego zestawu szachowego oscyluje wokół kwoty 1800 zł.

Ciekawą propozycją wydają się także ozdobne szachy z rzeźbionymi figurami, których koszt zakupu wynosi od ok. 400 zł do ok. 1700 zł. Na uwagę zasługują zwłaszcza figury skoczków wyróżniające się dynamicznymi detalami. O cenie takiego zestawu zwykle decydują zdobienia i wymiary pionów.

figury na szachownicy

Ile kosztują zwykłe szachy?

Tradycyjne szachy również mogą mieć ciekawe kształty i przyciągać uwagę nieszablonowymi kształtami figur. W naszej opinii ciekawie prezentuje się zestaw z plastikowymi przezroczystymi pionami. Koszt takich szachów wraz z planszą to ok. 200 zł. Oczywiście można także zdecydować się na zakup tradycyjnego drewnianego zestawu turniejowego, którego cena zazwyczaj oscyluje w granicach od 100 zł do 250 zł. Na rynku dostępne są też szachy z nieco mniejszymi figurami lub takie w wersji podróżnej. Koszt zakupu tego zestawu często wynosi od 30 zł do 60 zł.

Szachy to wyjątkowa gra, która wymaga strategicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Naszym zadaniem warto zwrócić uwagę na ręcznie wykonane zestawy, które mogą służyć nie tylko do gry, ale także jako ozdoba. Co sądzisz o ekskluzywnych szachach? Czy to dobrym pomysł na prezent? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl