Kosz na bieliznę

Wszyscy pamiętamy spore plastikowe kosze na pranie stojące w łazienkach. Funkcjonowały całkiem nieźle ale nie były zbyt piękne, przypominały raczej kosze na śmieci (i pewnie dobrze by się w tej funkcji sprawowały). Dzisiaj jest nieco inaczej – dostępność koszy oraz ich wybór jest ogromny. Oczywiście nadal można dostać plastikowe „cacuszka” z pokrywą ale do wyboru mamy również kosze metalowe oraz coraz popularniejsze – wiklinowe.

Dlaczego warto mieć kosz?

Czekając aż zbierze się wystarczająca ilość brudnych rzeczy aby nastawić pranie musimy je gdzieś przechowywać. Większość z nas korzysta w tym celu z bębna w pralce. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie przy dłuższym przetrzymywaniu prania. W pralce jest wilgotno i ciepło, dodając do tego brudne rzeczy, mamy idealne warunki do błyskawicznego rozmnażania się bakterii. W ekstremalnych przypadkach ubrania pozostawione w pralce mogą się nawet pokryć pleśnią. Kosz jest przewiewny i ogranicza możliwość rozwoju zarazków. Przy małej łazience jednak raczej się on nie sprawdza – częściej pranie ląduje bezpośrednio w pralce aby oszczędzić każdy kawałek miejsca. Przy większej łazience można sobie pozwolić nawet na dwa kosze – na jasne oraz na ciemne pranie. Oszczędzimy sobie tym samym „przyjemność” późniejszej segregacji brudnej bielizny oraz zyskamy kilka dodatkowych minut.

Jako pierwszy prezentujemy dość nowoczesny kosz – walec Barbanita . Jego pojemność to 50 litrów, cena jest dość wysoka – 404 zł ale jest bardzo funkcjonalny. Do mniejszych łazienek doskonały będzie kosz narożny – nie zajmuje dużo miejsca a spełnia doskonale swoje zadanie. Do kupienia tutaj za 85 zł – wiklina. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się również kosz o podstawie kwadratu – można go ustawić w rogu lub wykorzystać kawałek wolnego miejsca za pralką 🙂
Bardzo nowoczesny kosz z dużą powierzchnią wentylującą posiada w ofercie firma AWD Interior. Jego cena to 146 zł.

Kosze okrągłe – Dobre do większych pomieszczeń, ustawione po kilka stanowią piękną dekorację.

Kosze kwadratowe – sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, mogą być ustawiane jak klocki.

Kompaktowe rozwiązania czyli kosze rozkładane w swojej ofercie posiada firma Mamo-Tato – kosze są w różnych wersjach kolorystycznych, cena 99 zł za sztukę. Rozkładamy i składamy kiedy tylko chcemy.

Keiserhoff Kosz Na Pranie 28 L, Niebieski
od 34 PLN

Curver Kosz Na Pranie 45L Kremowy
od 34 PLN

Curver Kosz Na Pranie 45L Ciemny Brąz
od 34 PLN

Curver Kosz Na Pranie 45L Jasny Brąz
od 45 PLN

Mazzei Kosz Na Pranie Olly 60 Litrów
od 45 PLN

Curver Kosz Na Pranie 40L Jasny Brąz
od 45 PLN

Curver Kosz Na Pranie 40L Kremowy
od 51 PLN

Okt Kosz Na Pranie, 60 Litrów, Fioletowy
od 51 PLN

Curver Kosz Na Pranie 40L Szary
od 51 PLN

Curver Kosz Na Pranie 60L Krem
od 59 PLN

House Doctor Kosz Na Pranie Instrukcja Ls0123
od 59 PLN

Curver Kosz Na Pranie 60L Szary
od 59 PLN