Dron

PARROT BEBOP

Drony stają się coraz popularniejsze w Polsce. To sprzęt nie tylko dla dzieci, ale również dla „tatusiów”, którzy mogą spełniać swe marzenia z dzieciństwa o lataniu, a przy okazji robić wysokiej jakości zdjęcia i kręcić filmy. Przedstawiamy drona, który zapewnia dobrą jakość przy umiarkowanym koszcie zakupu – mowa o modelu Parrot Bebop w cenie ok. 918.00 zł.

W sieci Play sprzęt można kupić za 1 zł w taryfie Formuła Rodzina 90 (cennik).
Sprawdź: Play – wszystko bez limitów za 39,99 złotych miesięcznie!

Potrafi on robić zdjęcia aparatem o rozdzielczości 14 megapikseli i kręcić filmy w standardzie Full HD kamerą o zasięgu widzenia 180 stopni, dzięki zastosowaniu obiektywu tzw. „rybie oko”. Całością można sterować przy pomocy smartfona, tabletu (zasięg do 300 m) lub dodatkowego kontrolera-wzmacniacza sygnału (zasięg do 2 km).

W celu zapewnienia ostrości zdjęć sprzęt jest wyposażony stabilizację obrazu na trzech osiach, co w połączeniu z funkcją antywstrząsową pozwoli nam robić zdjęcia w ruchu. Wszystko to wymaga dużej mocy obliczeniowej, dlatego też Parrot Bebop jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor, a także procesor graficzny do przetwarzania obrazu. Aby móc latać na większe odległości istnieje możliwość dokupienia kontrolera Parrot Drone Skycontroller (choć wiele sklepów sprzedaje gotowe zestawy wraz z kontrolerem, np. MediaMarkt), który jest wyposażony w podwójne połączenie WiFi, które wzmacnia sygnał i umożliwia sterowanie dronem nawet do 2 kilometrów. A steruje się nim oburącz przy pomocy joysticka, a w jego środku należy umieścić tablet lub smartfon, na którym będziemy obserwować lot drona.

Drone Skycontroller

Podsumowując, Parrot Bebop to dość opłacalny zakup sprzętu o dobrym współczynniku ceny do jakości. Oczywiście, na rynku można kupić sprzęt już za kilkaset złotych, jednakże należy go klasyfikować w kategorii „zabawki dla dzieci”. Ten model należy do tych droższych, ale jeśli mamy większe wymagania, to nie powinniśmy być zawiedzeni.

Lista produktów

Syma X5SW Explorers 2 Dron z kamerą 2MP, WIFI i podglądem FPV czarny
309 zł → Komputronik.pl
Syma X5C Dron z kamerą 2MP
309 zł → Komputronik.pl
Dron latający OVERMAX X-BEE 3.1 czarny – BEEDRONCZARNR
319 zł → Sferis
Dron latający OVERMAX X-BEE 3.1 czerwony – BEEDRONRED
319 zł → Sferis
Dron Zoopa Q420 Cruiser
323 zł → Agito.pl
Dron OVERMAX OV-X-Bee 3.1 Czarny
336 zł → MediaExpert