Balsam do ust

Idealna ochrona ust latem i zimą to ważna sprawa. Nie pomoże nam tutaj błyszczyk a wręcz może zaszkodzić dużą zawartością wody (zwłaszcza w zimie). Dobrze nawilżone usta nie tylko wyglądają pięknie ale dłużej są jędrne i zachowują swój kolor.

Balsamy najczęściej można spotkać w formie sztyftu ale bywają też pakowane w słoiczki. Wygodniejsze w użyciu są oczywiście sztyfty, o stronie higienicznej wspominać nie trzeba. Mało kto za każdym razem przed nałożeniem balsamu palce, myje go. A więc sztyft wygrywa.

Na co patrzeć przy kupnie? Na cenę. Nie musi osiągać szczytów ale niska cena w przypadku balsamów do ust dużo mówi o produkcie. Dobre kosmetyki tego typu zaczynają się przy 8 zł ( np. Nivea). Oliwkowy balsam z Bielendy byłby idealny gdyby nie opakowanie – tutaj niestety słoiczek. Na dodatek produkt jest dość twardy, wręcz idealny żeby go położyć bezpośrednio na usta. Niestety tutaj się nie da.

Drugą rzeczą jest skład. Ważne są witaminy zawarte w produkcie, jak najmniejsza ilość wody i duża zawartość środków nawilżających i natłuszczających. Tutaj najlepsza jest zwykła wazelina ale mało kto toleruje jej zapach.

Nivea Baby Soft & Cream Chusteczki Pielęgnacyjne
od 12 PLN

Nivea Baby Hydrating Milk Nawilżające Mleczko Do
od 12 PLN

Nivea Invisible For Black & White Power 50Ml
od 12 PLN

Nivea Szampon 2 In 1 Express 250Ml
od 13 PLN

Nivea Diamond Volume Szampon Nadający Objętość
od 13 PLN

Nivea Color Protect Odżywka Przedłużająca Świ
od 13 PLN

Nivea Diamond Volume Odżywka Do Włosów Z Diamen
od 14 PLN

Nivea Baby Oliwka 200Ml
od 14 PLN

Nivea Dry Impact 40Ml
od 14 PLN

Nivea Original 200Ml
od 16 PLN

Nivea Long Repair Pianka Do Włosów Supermocna 15
od 16 PLN

Nivea Hair Care Styling Pianka Color Protection Do
od 16 PLN