Dla każdego rodzica, którego pociecha właśnie osiągnęła magiczny wiek, upoważniający do skorzystania z państwowej – bezpłatnej edukacji w zerówce.
Wyprawkę do szkoły czy przedszkola zawsze trzeba kupić – moja pociecha skończyła 5 lat i również idzie w tym roku do “oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej”.
Już rok temu dziwiłam się, że posyłając czterolatkę do przedszkola dostaję listę podręczników (zestaw kart pracy) – ta przyjemność kosztowała mnie 84 złote i ciężko było mi przyjąć to do wiadomości. Ale podręcznik był, dziecko na nim pracowało.
W tym roku zadanie było nieco trudniejsze. Wytyczne co do strojów na wf, ilości i rodzaju przyborów szkolnych dostałam bardzo precyzyjne ale przez to również wiele rzeczy trzeba było dokupić mimo, że w domu również są (tylko nie do końca takie jak być powinny).
Wyprawkę zaczęłam kompletować na początku sierpnia – na spokojnie. Kwota końcowa przekracza 540 zł. Nie jest to mały wydatek i na pewno trzeba być na niego wcześniej przygotowanym.
Ile kosztuje wyprawka do zerówki i co się na nią składa?
Cena wyprawki do zerówki w Polsce może być zróżnicowana w zależności od wyboru poszczególnych produktów i ich jakości oraz miejsca zakupu. Ogólnie rzecz biorąc, wyprawka do zerówki może kosztować od około 100 złotych do nawet kilku setek złotych, w zależności od wybranych elementów.
W skład typowej wyprawki do zerówki zazwyczaj wchodzą: plecak, piórnik, kredki, farby, blok rysunkowy, nożyczki, klej, ołówek, gumka, temperówka, kubek, talerzyk i sztućce. Wszystko zależy od tego, jakie wyposażenie jest wymagane przez konkretną placówkę edukacyjną i na jakie produkty rodzice chcą sobie pozwolić.
1 komentarz
Wydatek jest spory, ale jednorazowy – książki kupuje się na cały rok. Jednak już taki maluch na starcie sporo kosztuje. Co, kiedy dzieci jest więcej… Dobrze, że na studiach da radę obejść się z jednym zeszytem. Tam książki się wypożycza. Szkoda, że i na tym etapie nie ma czegoś takiego. To i plecom byłoby lżej, nie tylko portfelom.