Strona główna Dom Ile kosztują usługi kominiarskie?

Ile kosztują usługi kominiarskie?

autor ile kosztuje
0 komentarz 816 odsłon 3 minuty czytania

Właściciel domu ma obowiązek raz w roku zlecić kontrolę przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) kominiarzowi z uprawnieniami mistrza kominiarskiego. Dotyczy to przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Wymagane jest również czyszczenie przewodów: dymowych cztery razy do roku, spalinowych – dwa razy, a wentylacyjnych jeden raz.

Czym zajmuje się kominiarz?

Usługi kominiarskie obejmują szeroką gamę prac związanych z konserwacją, czyszczeniem, kontrolą, naprawą i montażem kominów oraz instalacji związanych z wentylacją i ogrzewaniem. Kominiarz to wykwalifikowany fachowiec odpowiedzialny za te usługi, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, wydajności i prawidłowego działania tych instalacji.

Po przeprowadzeniu kontroli i czyszczenia kominiarz powinien wystawić nam protokół z okresowej kontroli przewodów kominowych. Jeżeli właściciel lub zarządca obiektu nie przeprowadzi kontroli i nie będzie posiadał ww. dokumentu, może się to wiązać z trudnościami przy wypłacie odszkodowania w przypadku powstania pożaru w przewodzie kominowym.

Ile kosztują usługi kominiarskie – budynki jednorodzinne

Usługi kominiarskie dla budynków jednorodzinnych obejmują przede wszystkim czyszczenie i inspekcję kominów oraz przewodów wentylacyjnych. Kominiarz usuwa zanieczyszczenia i nagromadzone sadze, sprawdza stan techniczny i szczelność kanałów, a także przeprowadza pomiary czynników bezpieczeństwa, takich jak stężenie tlenku węgla. Ponadto kominiarz może również dokonywać montażu i naprawy elementów kominowych, takich jak klapki, wkłady kominowe czy osłony przeciw ptakom.

usługa kominiarska koszt
opiniowanie przewodów kominowych dla potrzeb rozdzielni gazu 100-250 zł
odbiór przewodów kominowych 200-250 zł
sprawdzenie stanu technicznego i czyszczenie przewodów kominowych 80-150 zł
sprawdzenie stanu technicznego, czyszczenie przewodów kominowych i badanie szczelności instalacji gazowej (kompleksowo) 200-250 zł
montaż wkładu kominowego od 500 zł
montaż nasady kominowej od 100 zł
udrożnienie przewodu kominowego od 150 zł
badanie przewodów kominowych kamerą inspekcyjną 250 zł
szlamowanie przewodów wentylacyjnych i dymowych za jeden metr kanału 200 zł

Ile kosztują usługi kominiarskie – budynki wielorodzinne

Usługi kominiarskie dla budynków wielorodzinnych obejmują podobne zadania jak w przypadku budynków jednorodzinnych. Dodatkowo, w przypadku budynków wielorodzinnych, kominiarz może być odpowiedzialny za kontrolę i utrzymanie prawidłowego funkcjonowania systemu wentylacyjnego, w tym przewodów wentylacyjnych i wyciągów. W razie potrzeby kominiarz może również wykonywać naprawy i modernizacje instalacji kominowych oraz prowadzić badania czynników bezpieczeństwa. A to, ile kosztują usługi kominiarskie dla budynków wielorodzinnych, przedstawiamy poniżej:

usługa kominiarska koszt
okresowa kontrola stanu technicznego przewodów kominowych lub wentylacyjnych od 16 zł za lokal
okresowa kontrola stanu technicznego przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych od 30 zł za lokal lub 10zł za przewód kominowy albo 0,50-3 zł/mb
badanie szczelności instalacji gazowej 15-20 zł za lokal

Cennik – budynki przemysłowe, produkcyjne, handlowe, biurowe:

  • Opiniowanie przewodów kominowych – od 250 zł
  • Okresowa kontrola stanu technicznego przewodów kominowych – od 500 zł

Przeglądy kominiarskie są niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa, efektywności i legalności systemów kominowych. Regularne kontrole i konserwacja przewodów kominowych przyczyniają się do minimalizacji ryzyka oraz utrzymania optymalnego działania systemów ogrzewania i odprowadzania spalin.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl