Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje piaskowanie zębów?

Ile kosztuje piaskowanie zębów?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 353 odsłon 3 minuty czytania

Piaskowanie jest skuteczną procedurą usuwania nalotów i płytki nazębnej, która może gromadzić się na powierzchni zębów i prowadzić do różnych problemów stomatologicznych. Czym jest i ile kosztuje piaskowanie zębów? Wyjaśnimy Ci, co wpływa na koszt tej usługi i dlaczego procedura ta odgrywa kluczową rolę w prawidłowej higienie jamy ustnej.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jest jedną z metod usuwania płytki nazębnej, plam, przebarwień i nalotów powierzchniowych ze szkliwa. Procedurę tę wykonuje stomatolog lub higienistka stomatologiczna. Piaskowanie polega na skierowaniu na powierzchnię zębów strumienia skoncentrowanego powietrza z dodatkiem proszku piaskowego z sody oczyszczonej. Procedura ta jest nieinwazyjna i nie powoduje bólu. Po piaskowaniu zębów przeprowadza się płukanie jamy ustnej, aby usunąć resztki proszku i usuniętej płytki nazębnej. Czasami do tego celu może być używana woda z mieszanką środka antyseptycznego.

Ile kosztuje piaskowanie zębów?

Na koszt usługi piaskowania zwykle wpływają reputacja danego gabinetu i doświadczenie stomatologa. Ceny usuwania nalotu na zębach mogą także różnić w zależności od samej lokalizacji gabinetu. Jeśli zęby są bardzo zanieczyszczone i dodatkowo zalega na nich kamień, co wymaga większego nakładu pracy i czasu, cena za usługę może być znacznie wyższa. Podobnie jest w przypadku dodatkowych procedur związanych z leczeniem stomatologicznym — takich jak leczenie próchnicy lub chorób przyzębia.

Ile może kosztować piaskowanie w dużych miastach w Polsce, przedstawiamy poniżej:

miasto cena
Warszawa od 100 zł do 300 zł
Kraków od 80 zł do 250 zł
Wrocław od 80 zł do 250 zł
Poznań od 80 zł do 250 zł
Gdańsk od 80 zł do 250 zł
Łódź od 80 zł do 250 zł
Katowice od 80 zł do 250 zł
Lublin od 80 zł do 200 zł

Naloty i płyta nazębna to warstwy bakterii oraz osadów, które gromadzą się na powierzchniach zębów i mogą prowadzić do próchnicy, chorób dziąseł i innych problemów z jamą ustną. Zatem bardzo istotną kwestią jest kontrolowanie stanu uzębienia i regularne usuwanie z niego osadu.

Co obejmują pozostałe procedury stomatologiczne poza piaskowaniem zębów?

Podczas piaskowania zębów oprócz samego usuwania nalotów i płytki nazębnej, mogą być wykonywane dodatkowe procedury w zależności od potrzeb pacjenta i stanu jego jamy ustnej. Należą do nich usuwanie kamienia nazębnego (czyli twardej, mineralizowanej płytki nazębnej), fluoryzacja (polegająca na naniesieniu preparatu na powierzchnie zębów w celu wzmocnienia szkliwa i zapobiegania próchnicy), polerowanie zębów i instruktaż higieny jamy ustnej.

Instruktaż jamy ustnej polega na tym, że stomatolog lub higienistka stomatologiczna udziela pacjentowi wskazówek dotyczących prawidłowej techniki szczotkowania zębów, stosowania nici dentystycznej i innych aspektów dbania o jamę ustną. Pomaga to w utrzymaniu zdrowia zębów i dziąseł po piaskowaniu.

Koszty pozostałych usług stomatologicznych mogą wyglądać następująco:

rodzaj usługi stomatologicznej koszt
usuwanie kamienia nazębnego (skaling) od 100 zł do 400 zł
fluoryzacja od 50 zł do 200 zł
polerowanie zębów od 50 zł do 200 zł
instruktaż higieny jamy ustnej zazwyczaj bezpłatny

Wszystkie procedury stomatologiczne mają bardzo istotne znaczenie w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej, zapobieganiu chorobom zębów oraz utrzymaniu pięknego i zdrowego uśmiechu.

Ceny piaskowania zębów mogą się różnić w zależności od lokalizacji i renomy gabinetu dentystycznego, a także stopnia zaawansowania problemu stomatologicznego. Jak często według Ciebie warto wykonywać piaskowanie zębów? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl