Każdy dom powinien mieć ogrodzenie, jest to sposób zabezpieczenia naszej posiadłości, ale nie tylko. Dzięki niemu możemy zapewnić sobie więcej prywatności w ogrodzie. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, ile może kosztować ogrodzenie stalowe, aluminiowe czy panelowe, sprawdzamy, co składa się na finalny koszt ogrodzenia.
Ile kosztuje ogrodzenie stalowe?
Ceny za ogrodzenia stalowe mogą być różne w zależności od wybranego modelu. Te minimalistyczne, bez wzorów mogą kosztować mniej niż płoty stalowe bogato zdobione. Świetnymi przykładami bogato zdobionych parkanów są nowoczesne ogrodzenia z Opola, gdzie można zamówić płot z kutymi elementami. Bardziej skomplikowane konstrukcje będą oczywiście droższe, niż te tradycyjne, minimalistyczne. Koszt jednego przęsła może wahać się od 200 do nawet 1000 złotych za m2, w zależności od ilości materiału, jak i dodatków.
Ile kosztuje ogrodzenie aluminiowe?
Ogrodzenia aluminiowe palisadowe to drugie najczęściej wybierane ogrodzenie domu, zaraz po ogrodzeniu stalowym. Nic dziwnego, płoty wykonane z aluminium są trwałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych i przede wszystkim eleganckie. Trudno jednak jednoznacznie powiedzieć ile może kosztować ogrodzenie aluminiowe, cena jest w pełni zależna od ilości zużytego aluminium, jak i stopnia skomplikowania projektu.
Ile kosztuje ogrodzenie panelowe?
Dużą popularnością cieszą się ogrodzenia panelowe, ponieważ ich montaż jest stosunkowo łatwy. Panelowe ogrodzenia są funkcjonalne i modyfikowalne. Jeden pojedynczy panel może kosztować 80 złotych, mowa oczywiście o panelach wykonanych z siatki, są one łatwo dostępne nawet w sklepach budowlanych. Cena za ogrodzenie panelowe będzie zależna od rodzaju siatki.
Od czego zależy cena za ogrodzenie?
Finalny koszt za ogrodzenie może być różny, tak w zasadzie jest on w pełni zależny od wymiaru działki. To powierzchnia, którą chcemy zagrodzić, ma największe znaczenie przy cenie za ogrodzenie. Im więcej m2 do odgrodzenia, tym droższa będzie cena za płot. Podobnie jest z wysokością, im wyższy płot, tym większa będzie jego cena. Cena ogrodzenia zależy również od rodzaju osłony, niektóre z nich są tańsze, inne droższe. Można wybrać tanie ogrodzenie modułowe lub ogrodzenie stalowe, kute wykonane przez fachowca. Nie wolno zapominać też o tym, że na koszt ogrodzenia wpływa także region, w większych miastach ceny mogą być znacznie wyższe.
Co składa się na koszt ogrodzenia?
Trzeba pamiętać, że koszt ogrodzenia to nie jest tylko ilość zużytego materiału do wykonania płotu. Do tej ceny należy doliczyć, chociażby pojedyncze elementy konstrukcji, koszty robocizny, dobór odpowiedniej farby czy wykonanie podmurówki.
Koszt ogrodzenia może być różny, wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj ogrodzenia się zdecydujemy, czy wykonany dodatkowo podmurówkę, czy wybierzemy bogato zdobione ogrodzenie stalowe.