Strona główna Usługi Ile kosztuje ekspresowe tłumaczenie tekstów?

Ile kosztuje ekspresowe tłumaczenie tekstów?

autor Marek Kresso
0 komentarz 280 odsłon 2 minuty czytania

Z usług przekładu tekstu korzysta się bardzo często, pomoc biur tłumaczeń jest więc nieoceniona przy różnego rodzaju dokumentach medycznych czy samochodowych. Zdarza się i tak, że takiego tłumaczenia potrzebujemy „na cito” i właśnie z tego powodu powstała usługa tłumaczeń ekspresowych. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, ile może kosztować ekspresowe tłumaczenie tekstów.

Ile kosztuje ekspresowe tłumaczenie tekstu?

Cena za translacje ekspresowe będzie zależeć w dużej mierze od konkretnego biura, jak i wybranego języka. Tłumaczenia ekspresowe (best text) cechują się szybkim czasem realizacji, dzięki czemu przekład 10 stron można dostać w ciągu dwóch dni. Trzeba jednak pamiętać, że szybszy czas realizacji tłumaczenia wiąże się także z dodatkowymi kosztami. Ekspresowe tłumaczenia mogą naliczać dodatkowe opłaty, np. 60% od stawki podstawowej. Z kolei translacje „na cito”, czyli w dniu zlecenia mogą liczyć nawet +100% ceny podstawowej.

Od czego zależy cena za tłumaczenie ekspresowe?

Trzeba pamiętać o tym, że każde biuro tłumaczeń posiada swoje własne stawki podstawowe za translacje. Mimo różnych cen w zależności od wybranego miejsca, na cenę ekspresowego tłumaczenia wpływają te same aspekty. Przy wycenie usługi przekładu liczy się rodzaj przekładu, typ dokumentów, ich ilość czy język. Przekłady w mniej popularnych językach mogą być droższe. Podobnie jest z bardziej skomplikowanymi dokumentami. Np. tłumaczenia medyczne, czy techniczne będą z reguły droższe, ponieważ wymagają specjalistycznej wiedzy z danej dziedziny.

Jak obliczana jest cena ekspresowego tłumaczenia tekstu?

Każde biuro tłumaczeń inaczej może rozliczać się za usługę przekładu tekstu. Jednak zwykle obowiązuje cena za jedną stronę rozliczeniową, która 1500 znaków ze spacjami tekstu źródłowego lub 1125 znaków ze spacjami tekstu docelowego. Cenę za ekspresowe tłumaczenie tekstu wylicza się na podstawie ilości stron i stawki podstawowej, następnie oblicza się dodatkową opłatę za ekspresowy przekład.

Ile kosztuje ekspresowe tłumaczenie z angielskiego na polski?

Najczęściej przekłada się dokumenty z angielskiego na polski. To popularna usługa w wielu biurach tłumaczeń, stawka podstawowa za ekspresowe tłumaczenie zaczyna się od mniej więcej 70 zł, a cena ta może się zmienić w zależności od stopnia skomplikowania przekładu, ponieważ tłumaczenia specjalistyczne są dodatkowo płatne. Z tego też powodu warto skontaktować się z wybranym biurem, by ustalić indywidualną wycenę za ekspresowe tłumaczenie tekstu z języka angielskiego na polski.

Ile kosztuje ekspresowe tłumaczenie z niemieckiego na polski?

Niemiecki jest drugim najpopularniejszym językiem, jak chodzi o przekład tekstów. W wielu biurach tłumaczeń cena za ekspresowy przekład tekstu z języka niemieckiego będzie podobna do angielskiego, stawka podstawowa może zaczynać się od 70 zł. Jednak, jak w przypadku angielskiego, trzeba liczyć się z tym, że za tłumaczenia specjalistyczne obowiązuje dodatkowa opłata.

Zwykłe przekłady tekstów mogą trwać nawet kilka dni, dlatego w nagłych sytuacjach warto rozważyć ekspresowe tłumaczenie tekstu. Jak widać, ekspresowy przekład może być atrakcyjny cenowo, jednak należy pamiętać o tym, że cena może ulec zmianie w zależności od stopnia skomplikowania przekładu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl