Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje balsam do opalania?

Ile kosztuje balsam do opalania?

autor ile kosztuje
0 komentarz 226 odsłon 2 minuty czytania

Opalanie ma tak wielu zwolenników, co i przeciwników. Mocna opalenizna noszona zimą wygląda źle i tandetnie, ale przybrązowiona skóra latem jest bardzo apetyczna i seksowna.

Jakie jest opalanie?

Co prawda nadmiar promieni słonecznych niszczy skórę (a w skrajnych przypadkach przyczynia się do rozwoju raka) ale ich brak powoduje niedobory witaminy D3, która syntetyzowana jest przez organizm właśnie pod wpływem słońca. Witamina D3 jest ważna dla naszego zdrowia z kilku powodów. Jej podstawowym zadaniem jest ułatwianie wchłaniania wapnia ale bierze także udział w wielu procesach metabolicznych, zapobiega chorobom skóry takim jak łuszczyca oraz ma wpływ na młodość skóry.
Na szczęście na rynku mamy całą gamę produktów z różnymi filtrami, wsród, których znajdziemy właściwe dla naszej karnacji.

SPF – co to jest

SPF – Sun Protector Factor a konkretniej factor ochrony przeciwsłonecznej. Wskaźnik podany  przy skrócie SPF określa ile razy dłużej możesz przebywać na słońcu bez oparzenia. Jeśli więc bez żadnej ochrony po 10 minutach masz poparzenia to z filtrem SPF 20 możesz w teorii być na słońcu 10 razy dłużej czyli 200 minut.

SPF 50+

Są to jedne z najmocniejszych filtrów, ale wcale nie znaczy, że zawsze musisz po nie sięgać. Wszystko zależy od karnacji, jaką masz. Jeśli twoja skóra opala się na brązowo, wystarczy SPF 20-30. Pięćdziesiątki powinny stosować osoby opalające się „na raczka” oraz mające znamiona. Wysokie filtry są również niezastąpione na tropikalnych wczasach.
Najbardziej należy chwonić buzię i tutaj stosować wysokie filtry lub kremy przeznaczone specjalnie do opalania twarzy. Na resztę ciała wystarczy filtr o połowę mniejszy.

Ile kosztuje balsam do opalania?

To, ile kosztuje balsam do opalania, może się różnić w zależności od marki, pojemności, składu oraz poziomu ochrony przeciwsłonecznej (SPF). Oto przybliżony zakres cen dla balsamów do opalania dostępnych na polskim rynku:

  • Tańsze: od 15 do 35 PLN – te produkty mogą nie oferować takiej samej jakości, skuteczności czy dodatkowych właściwości, jak droższe balsamy, ale są dostępne w różnych pojemnościach i poziomach ochrony SPF.
  • Średniej klasy  od 35 do 70 PLN – te balsamy do opalania oferują lepszą jakość, większą skuteczność oraz dodatkowe właściwości, takie jak nawilżanie, opóźnianie procesu starzenia skóry czy ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB.
  • Wyższej klasy: od 70 do 150 PLN – te produkty są produkowane przez znane marki kosmetyczne i oferują najlepszą jakość, skuteczność, dodatkowe właściwości oraz profesjonalne wykończenie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl