Cień do oczu

Cienie do powiek nie są niezbędne do codziennego makijażu ale przy ich pomocy można wyczarować na oczach cuda i znacznie powiększyć oczy.

Paleta podstawowa, czyli kolory ziemi (czerń, biel, szarość, brąz, beż) to cienie, które posiada każda kobieta. Kolory te pasują do każdego typu urody, zawsze będą „bezpieczne”. W dzisiejszych kanonach piękna idealne oko ma kształt migdału. Aby osiągnąć ten efekt nakładamy od wewnętrznego kącika najjaśniejszy cień, przechodzimy w delikatne beże i brąz, a wykańczamy czernią. W załamaniu powieki brązowym cieniem malujemy „banana” czyli rozcieniowaną kreskę nawiązującą kształtem do wyżej wymienionego owocu. Ten zabieg otwiera oczy, optycznie je od siebie oddala i podnosi kąciki zewnętrzne. Dolną powiekę malujemy zachowując tą samą kolejność przejść kolorystycznych.

Na większe wyjścia oko pomalowane barwami ziemi możemy podrasować kładąc dowolny kolor na beżowy cień (przy słabszych odcieniach zamiast beżowego cienia). Nie musimy się tutaj martwić podziałem na pory roku bo przy takiej oprawie każdy kolor będzie pasował.

Cienie są interesującym kosmetykiem. Tutaj cena i marka niekoniecznie oznaczają, że produkt będzie lepszy. Skład tych najtańszych i tych najdroższych jest bardzo podobny. Różnią się zawartością pigmentu, dodatkami zapachowymi i drobnymi składnikami pielęgnacyjnymi. Można więc bez obaw kupować nie tylko cienie za 60 zł ale także te za 3 zł.

Ali Eco Line Eyeshadow Brush A-07 – Pędzel Do Ap
od 4 PLN

Manhattan Eyemazing Eyeshadow 4G Cień Do Powiek D
od 4 PLN

Makeup Revolution Pure 3,3G
od 4 PLN

Catrice Prime And Fine Eyeshadow Base
od 13 PLN

Artdeco Eyeshadow Base Baza Pod Cienie Nr 10 5Ml
od 13 PLN

Artdeco Eyeshadow Matt Nude Róż Odtieň 538
od 13 PLN

Artdeco Eyeshadow
od 19 PLN

Artdeco Mineral Baked Eyeshadow 63
od 19 PLN

Artdeco Cienie Brokatowy Cień Do Powiek Nr 362 0.
od 19 PLN

Lumene Blueberry Long-Wear Solo Eyeshadow, Cień D
od 23 PLN

Artdeco Eyeshadow Base – Baza Pod Cień Do Powiek
od 23 PLN

Artdeco Mineral Baked Eyeshadow 91
od 23 PLN