Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje przekłuwanie ciała?

Ile kosztuje przekłuwanie ciała?

autor ile kosztuje
5 komentarzy 1,3K odsłon 5 minuty czytania

Piercing to zdobienie ciała kolczykami. Przekłuwać można dosłownie wszystko począwszy od uszu a na sutkach czy penisie skończywszy. Jednym moda na zdobienie w ten sposób ciała podoba się, inni patrzą na osoby z widocznym piercingiem jak na kosmitów. Do najczęściej przekłuwanych miejsc należą uszy, brwi, okolice ust, nos oraz pępek, jednak takie miejsca jak kark czy język są coraz popularniejsze.

Gdzie wykonać piercing?

Jest kilka opcji wykonania wybranego przekłucia. Istnieje wiele portali, na których widać ogłoszenia typu „Piercing tanio i solidnie”. Tutaj nie ma być solidnie, to nie jest tynkowanie ścian – przy przekłuwaniu ciała liczy się sterylność narzędzi oraz odpowiednia metoda wykonania zabiegu. Pamiętaj, że każde przekłucie to przerwanie powłok skóry i kontakt narzędzia z krwią, a to, że ktoś przekłuwał uszy koleżankom, wcale nie znaczy, że jest doświadczonym piercerem. Jeśli jednak lubisz w ten sposób ryzykować lub myślisz, że jest to świetny sposób na zaoszczędzenie kilku groszy, udaj się właśnie do tego rodzaju specjalisty.

Przekłucie w salonie tatuażu/piercingu

To najpopularniejsze i zarazem najbardziej rozwinięte pod względem rodzajów zabiegów profesjonalne miejsce, do którego możesz się udać. Salony piercingu przekłuwają praktycznie każde miejsce, dodatkowym plusem jest fakt, że sam zabieg wykonywany jest sterylnie a rodzaj przekłucia będzie dostosowany do Twojej budowy ciała. W takim profesjonalnym salonie możesz spokojnie przekłuwać miejsca, gdzie na Twoim ciele znajdują się blizny bez obaw ich uszkodzenia. Dodatkowo po zabiegu otrzymasz odpowiedni opatrunek, instrukcję higieny do zagojenia i po oraz wskazanie maści/leku na przyspieszenie gojenia. Taka przyjemność niesie ze sobą koszty, które jednak możesz nieco obniżyć. Przynieś swój własny kolczyk – Ty najlepiej wiesz, na jakie metale Twoje ciało reaguje dobrze, kup więc kolczyk srebrny, ze stali chirurgicznej bądź nawet złoty. Kupując swój własny kolczyk możesz obniżyć cenę zabiegu o około połowę i zyskujesz pewność, że to, co zostaje włożone w Twoje ciało nie tylko nazywa się srebrem ale i nim jest. Bywa, że niektóre salony używają kolczyków posrebrzanych nazywając je srebrnymi, efektem tego jest szybkie wytarcie się warstwy srebrnej i zbieranie ropy w miejscu przekłucia.

Salon kosmetyczny

Mało kto wie, że u kosmetyczki można przekłuć więcej niż tylko uszy. Kosmetyczka może wykonać przekłucie uszu w każdym miejscu, piercing nosa, wargi, brwi, a nawet pępka. Warto jednak przed wizytą wypytać się, jakie dana kosmetyczka ma doświadczenie w przekłuwaniu, bo może się okazać, że owszem uczyła się technik piercingu, ale na praktykach się skończyło.
Plusem przekłucia u kosmetyczki jest sterylność zabiegu oraz cena niższa niż w salonie piercingu. U kosmetyczki jednak nie zawsze możesz mieć własny kolczyk (zwłaszcza jeśli chodzi o uszy), ale nawet pomijając ten fakt, cena bywa sporo niższa niż w salonie piercingu.

Ile kosztuje przekłuwanie ciała?

Samo przekłucie to nie wszystko, aby obliczyć cenę, jaką trzeba będzie zapłacić za cały zabieg, trzeba wziąć pod uwagę:

 • Cenę przekłucia wybranego miejsca z i bez kolczyka
 • Cenę samego kolczyka (w zależności od materiału od 5zł do 100zł)
 • Cenę maści na gojenie (Tribiotic ok. 2zł za małą saszetkę, 30za duże opakowanie; Bepanthen ok. 20zł za duże opakowanie)
 • Cenę ewentualnej wizyty u lekarza w przypadku zakażenia (Problemy z gojeniem zdarzają się rzadko jednak trzeba brać pod uwagę ewentualną możliwość ich wystąpienia)

Poniżej zestawienie średnich cen za kolczykowanie w salonie piercingu wraz z rodzajem przekłucia:

Miejsce Rodzaj przekłucia Cena (zł)
Łuk brwiowy Standard Eyebrow 80
Horizontal 90
Anti 90
Nos Nostril 70
Septum 90
Bridge 90
Ucho Standard Lobe 25
Helix, Rim 70
Snug 90
Rook 80
Conch, Shell 80
Anti Tragus 90
Tragus 90
Daith 80
Industrial, Scaffold 120
Horizontal Lobe 80
Vertical Trgus 90
Forwold Helix 70
Warga Labret 80
Lip 80
Vertical 90
Horizontal 90
Cheek 90
Medusa 80
Madonna, Monroe 80
Lowbret 80
Pępek Standard 90
Język Centre Tongue 90
Intymne Sutek Standard Nipple 120
Penis Piercing penisa 250
Inne Kark itp. 120

Jakie są najpopularniejsze przekłucia?

Najpopularniejsze przekłucia ciała to:

 • Uszy: Przekłucia uszu są bardzo popularne i uważane za jedno z najbezpieczniejszych i najmniej bolesnych przekłuceń. Wiele osób przekłuwa swoje uszy w celu noszenia biżuterii, takiej jak kolczyki.
 • Nozdrza: Przekłucie nozdrzy może być estetyczne lub służyć noszeniu biżuterii, takiej jak nose ringi. Przekłucie nozdrzy może być bolesne i wymaga specjalisty, aby uniknąć powikłań.
 • Brwi: Przekłucie brwi to popularna forma samookaleczenia, ale można je również wykonać profesjonalnie. Brwi są przekłuwane w celu noszenia biżuterii, takiej jak kolczyki, pierścienie lub pałeczki.
 • Język: Przekłucie języka jest jednym z bardziej bolesnych przekłuć i wymaga opieki lekarza lub specjalisty. Język może być przekłuty w celu noszenia biżuterii, takiej jak kuleczki lub pałeczki.
 • Pępek: Przekłucie pępka jest popularne wśród młodszych osób i często noszą je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Przekłucie pępka wymaga odpowiedniej opieki, aby uniknąć infekcji.
 • Broda: Przekłucie brody jest coraz bardziej popularne i jest często wykonywane przez mężczyzn. Broda może być przekłuta w celu noszenia biżuterii, takiej jak pierścienie lub pałeczki.
 • Wargi: Przekłucie wargi jest coraz bardziej popularne i jest wykonywane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Wargi mogą być przekłute w różnych miejscach, takich jak dolna warga, górna warga czy boczne wargi.

Warto pamiętać, że przekłucia ciała wymagają odpowiedniej pielęgnacji i higieny, aby uniknąć powikłań, takich jak infekcje.

podobne artykuły

5 komentarzy

Zła 12 maja 2013 - 01:31

Od kiedy świeże przekłucie leczy się Tribioticiem?! Tribiotic jest antybiotykiem i używa go się tylko w razie zakażenia! Nie piszcie o czymś, o czym nie wiecie!

odpowiedz
Agnieszka 12 maja 2013 - 20:47

Witam.
Zdajemy sobie sprawę, że Tribiotic zawiera w składzie antybiotyk. Mimo to jest on dostępny bez recepty w aptekach oraz chętnie proponowany w salonach, gdzie można przekłuć ciało, zwłaszcza jeśli miejsce przekłucia jest narażone na urażanie (np. ubraniem). Chciałam również zaznaczyć, że nigdzie w tekście nie ma informacji jakoby Tribiotic musiał być stosowany za każdym razem. Jest on wymieniony w kosztach, z jakimi trzeba się liczyć, zaraz obok Bepanthenu.
Pozdrawiam serdecznie.

odpowiedz
Sash 27 września 2013 - 12:31

pani Agnieszka ma racje.

odpowiedz
Wiktoria Stolorz 26 czerwca 2014 - 19:52

a co do wieku to trzeba mieć zgodę rodzica czy jak ?

odpowiedz
Tony 28 marca 2015 - 20:48

Zazwyczaj przekłuwają tylko osobom pełnoletnim.

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl