Przekłuwanie ciała

Piercing to zdobienie ciała kolczykami. Przekłuwać można dosłownie wszystko począwszy od uszu a na sutkach czy penisie skończywszy. Jednym moda na zdobienie w ten sposób ciała podoba się, inni patrzą na osoby z widocznym piercingiem jak na kosmitów. Do najczęściej przekłuwanych miejsc należą uszy, brwi, okolice ust, nos oraz pępek, jednak takie miejsca jak kark czy język są coraz popularniejsze.

Gdzie wykonać?

W warunkach domowych

Jest kilka opcji wykonania wybranego przekłucia. Istnieje wiele portali, na których widać ogłoszenia typu „Piercing tanio i solidnie”. Tutaj nie ma być solidnie, to nie jest tynkowanie ścian – przy przekłuwaniu ciała liczy się sterylność narzędzi oraz odpowiednia metoda wykonania zabiegu. Pamiętaj, że każde przekłucie to przerwanie powłok skóry i kontakt narzędzia z krwią a to, że ktoś przekłuwał uszy koleżankom wcale nie znaczy, że jest doświadczonym piercerem. Jeśli jednak lubisz w ten sposób ryzykować lub myślisz, że jest to świetny sposób na zaoszczędzenie kilku groszy udaj się właśnie do tego rodzaju specjalisty.

Przekłucie w salonie tatuażu/piercingu

To najpopularniejsze i zarazem najbardziej rozwinięte pod względem rodzajów zabiegów profesjonalne miejsce, do którego możesz się udać. Salony piercingu przekłuwają praktycznie każde miejsce, dodatkowym plusem jest fakt, że sam zabieg wykonywany jest sterylnie a rodzaj przekłucia będzie dostosowany do Twojej budowy ciała. W takim profesjonalnym salonie możesz spokojnie przekłuwać miejsca, gdzie na Twoim ciele znajdują się blizny bez obaw ich uszkodzenia. Dodatkowo po zabiegu otrzymasz odpowiedni opatrunek, instrukcję higieny do zagojenia i po oraz wskazanie maści/leku na przyspieszenie gojenia. Taka przyjemność niesie ze sobą koszty, które jednak możesz nieco obniżyć. Przynieś swój własny kolczyk – Ty najlepiej wiesz, na jakie metale Twoje ciało reaguje dobrze, kup więc kolczyk srebrny, ze stali chirurgicznej bądź nawet złoty. Kupując swój własny kolczyk możesz obniżyć cenę zabiegu o około połowę i zyskujesz pewność, że to, co zostaje włożone w Twoje ciało nie tylko nazywa się srebrem ale i nim jest. Bywa, że niektóre salony używają kolczyków posrebrzanych nazywając je srebrnymi, efektem tego jest szybkie wytarcie się warstwy srebrnej i zbieranie ropy w miejscu przekłucia.

Salon kosmetyczny

Mało kto wie, że u kosmetyczki można przekłuć więcej niż tylko uszy. Kosmetyczka może wykonać przekłucie uszu w każdym miejscu, piercing nosa, wargi, brwi a nawet pępka. Warto jednak przed wizytą wypytać się jakie dana kosmetyczka ma doświadczenie w przekłuwaniu bo może się okazać, że owszem uczyła się technik piercingu ale na praktykach się skończyło.
Plusem przekłucia u kosmetyczki jest sterylność zabiegu oraz cena niższa niż w salonie piercingu. U kosmetyczki jednak nie zawsze możesz mieć własny kolczyk (zwłaszcza jeśli chodzi o uszy), ale nawet pomijając ten fakt cena bywa sporo niższa niż w salonie piercingu.

Z jakimi kosztami się liczyć?

Samo przekłucie to nie wszystko, aby obliczyć cenę, jaką trzeba będzie zapłacić za cały zabieg trzeba wziąć pod uwagę:

 • Cenę przekłucia wybranego miejsca z i bez kolczyka
 • Cenę samego kolczyka (w zależności od materiału od 5zł do 100zł)
 • Cenę maści na gojenie (Tribiotic ok. 2zł za małą saszetkę, 30za duże opakowanie; Bepanthen ok. 20zł za duże opakowanie)
 • Cenę ewentualnej wizyty u lekarza w przypadku zakażenia (Problemy z gojeniem zdarzają się rzadko jednak trzeba brać pod uwagę ewentualną możliwość ich wystąpienia)

Poniżej zestawienie średnich cen za kolczykowanie w salonie piercingu wraz z rodzajem przekłucia:

MiejsceRodzaj przekłuciaCena (zł)
Łuk brwiowyStandard Eyebrow80
Horizontal90
Anti90
NosNostril70
Septum90
Bridge90
UchoStandard Lobe25
Helix, Rim70
Snug90
Rook80
Conch, Shell80
Anti Tragus90
Tragus90
Daith80
Industrial, Scaffold120
Horizontal Lobe80
Vertical Trgus90
Forwold Helix70
WargaLabret80
Lip80
Vertical90
Horizontal90
Cheek90
Medusa80
Madonna, Monroe80
Lowbret80
PępekStandatd90
JęzykCentre Tongue90
IntymneSutek Standard Nipple120
InneKark itp.120

5 komentarzy do “Przekłuwanie ciała”

 1. Od kiedy świeże przekłucie leczy się Tribioticiem?! Tribiotic jest antybiotykiem i używa go się tylko w razie zakażenia! Nie piszcie o czymś, o czym nie wiecie!

  1. Witam.
   Zdajemy sobie sprawę, że Tribiotic zawiera w składzie antybiotyk. Mimo to jest on dostępny bez recepty w aptekach oraz chętnie proponowany w salonach, gdzie można przekłuć ciało, zwłaszcza jeśli miejsce przekłucia jest narażone na urażanie (np. ubraniem). Chciałam również zaznaczyć, że nigdzie w tekście nie ma informacji jakoby Tribiotic musiał być stosowany za każdym razem. Jest on wymieniony w kosztach, z jakimi trzeba się liczyć, zaraz obok Bepanthenu.
   Pozdrawiam serdecznie.

Możliwość komentowania została wyłączona.