Najdroższy samochód świata

Bugatti VeyronPowszechnie wiadomo, że każdy mężczyzna – bez względu na wiek, kolor skóry czy narodowość – chciałby mieć najlepszy, najszybszy i najlepiej najdroższy samochód świata. Niektórzy twierdzą, że auto jest w pewnym sensie przedłużeniem męskości, gdyż dzięki niemu mężczyźni mogą poczuć się naprawdę wolni, mogą uzewnętrznić swoją dziką naturę i dać się ponieść niesamowitemu szaleństwu. Ale czy istnieje samochód, który sprostałby tak wymagającym oczekiwaniom? Jak najbardziej TAK, niestety – większość z nas może sobie o nim jedynie pomarzyć…

Najdroższy, a zarazem najszybszy samochód na świecie produkowany seryjnie to Bugatti 16.4 Veyron, który najprawdopodobniej zawiera w sobie wszystko to, a nawet jeszcze więcej, o czym marzą prawdziwi fani szybkiej i jednocześnie luksusowej jazdy. Jego podstawowa cena to prawie 975 tys. euro.

Czym charakteryzuje się Bugatti 16.4 Veyron?

To mechaniczne cudo rozpędza się do prędkości 407,8 km/h, a 100 km/h osiąga w 2,5 sekundy. Niestety, aby można było poczuć tę niewyobrażalną dla niektórych moc pod nogą, trzeb wydać ponad milion sto sześćdziesiąt tysięcy dolarów.

Bugatti 16.4 Veyron produkowany jest przez koncern samochodów osobowych Volkswagen, a jego nazwa pochodzi od kierowcy wyścigowego Pierre’a Veyrona, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w 1939 roku, ścigając się dla firmy Bugatti. Samochód jest modelem dwumiejscowym i dwudrzwiowym, z silnikiem umieszczonym centralnie i napędem na wszystkie koła. Posiada silnik 16-cylindrowy, 64-zaworowy DOHC w układzie W, cztery turbosprężarki, aluminiowy blok i głowicę, a także bezpośredni wtrysk paliwa.

Poza nieosiągalną dla większości ceną zakupu tego samochodu, wysoka jest również cena jego eksploatacji. Bugatti Veyron spala bowiem w cyklu miejskim 40,4 l / 100 km, w cyklu pozamiejskim 16 l / 100 km, natomiast osiągając prędkość maksymalną musimy liczyć się ze spalaniem w granicach 125 l / 100k m, co oznacza, że jego 100-litrowy zbiornik paliwa opróżniany jest zaledwie w 12 minut. Nie ma się jednak czemu dziwić, te niesamowite osiągi muszą mieć przecież swoje konsekwencje.

Wielu mężczyzn kupując samochód, traktuje go jako męski kaprys – auto ma spełnić pewne zachcianki. Bugatti 16.4 Veyron z pewnością sprostałby najśmielszym oczekiwaniom i wszelkim zachciankom, problem w tym, że przekona się o tym zaledwie nieliczna grupa mężczyzn na całym świecie…

bugatti3bugatti2

2 komentarze do “Najdroższy samochód świata”

Możliwość komentowania została wyłączona.