Krem do rąk

Dłonie wymagają szczególnej pielęgnacji. Zimą są narażone na niskie temperatury, latem na upały. Ciągły kontakt z chemią domową oraz wodą powodują dodatkowe wysuszenie. Dlatego tak ważne jest aby odpowiednio je zabezpieczać stosując kremy, maseczki i peelingi a podczas domowych porządków korzystać z gumowych lub lateksowych rękawic.

W zależności od pory roku stosujemy kremy nawilżające lub natłuszczające. Nawilżenie jest odpowiednie przy temperaturze powyżej 0° C. Przy minusowej temperaturze woda zawarta w kosmetykach zamarza zwiększając swoją objętość i tym samym niszcząc naczynia w skórze. Kremy natłuszczające odpowiednie są i na zimę, i na lato ale połączenie tłustej warstwy, jaką zostawiają i potu powoduje nieprzyjemną lepkość więc są one polecane przy niższych temperaturach. Wśród kremów natłuszczających najlepsze są kosmetyki z serii Neutrogena Formuła NORWESKA. Ich cena jest wysoka patrząc na niewielką pojemność ale mają bardzo wysoką wydajność i błyskawicznie się wchłaniają. Firma kosmetyczna Joanna opracowała serię pięknie pachnących kremów w wygodnych tubkach (w sam raz do torebki), które co prawda nie zapewniają długotrwałego nawilżenia ale są idealne jako pomoc doraźna przy suchych dłoniach. Do tego pachną na prawdę smakowicie a ich cena bardzo zachęca. W ofercie znajdują się takie zapachy jak czekolada, wanilia czy kokos. Warta polecenie jest oferta Ziaja i ich kremy oraz maski. Mamy tutaj kozie mleko, kakao i oliwkę. Ceny przystępne a nawilżenie długo trwałe. Dla większości osób jednak niezastąpiony w pielęgnacji dłoni jest krem Nivea, Dove czy też Bambino. Co prawda nie mają wygodnych opakowań i pozostawiają na skórze tłusty film ale są tanie i długotrwale nawilżają.

Tak jak na całym ciele, również na dłoniach skóra się złuszcza. Dobrze więc od czasu do czasu zastosować peeling. Można do tego wykorzystać peeling do ciała lub nabyć specjalny do dłoni i stół. Oferta peelingów można sprawić pod linkiem: Peelingi do dłoni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *