Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje wstawienie zęba?

Ile kosztuje wstawienie zęba?

autor Teresa Pisarek
0 komentarz 1,1K odsłon 3 minuty czytania

Koszt zabiegu reimplantacji, a więc wstawienia zęba zależy od wielu czynników, takich jak stan zęba, stopień uszkodzenia tkanek okołowierzchołkowych, wymagane dodatkowe procedury, doświadczenie i renoma dentysty, a także lokalizacja kliniki. Złożoność przypadku, potrzeba specjalistycznej opieki oraz dodatkowe procedury mogą wpłynąć na wyższe koszty leczenia.

Na czym polega wstawienie zęba?

W niektórych przypadkach da się wstawić wyrwany lub wybity ząb. Kluczowe znaczenie ma szybkość reakcji oraz odpowiednie postępowanie zarówno przed dotarciem do dentysty, jak i podczas leczenia. Oto kroki, które można podjąć, gdy ząb zostanie wybity:

  1. Znajdź ząb i chwytaj go za koronę (część widoczną w jamie ustnej), unikając dotykania korzenia zęba,
  2. Jeśli ząb jest brudny, delikatnie go opłucz, ale nie szoruj ani nie czyść szczotką. Unikaj mycia go mydłem lub innymi środkami czyszczącymi,
  3. Jeśli to możliwe, spróbuj umieścić ząb z powrotem w zębodole, upewniając się, że jest w odpowiedniej pozycji,
  4. Jeśli jest to niemożliwe, przechowuj ząb w mleku, ślinie lub specjalnym płynie do przechowywania zębów, dostępnym w aptece,
  5. Natychmiast udaj się do dentysty lub szpitala. Im szybciej zostanie podjęta interwencja, tym większa szansa na uratowanie zęba.

Ile kosztuje wstawienie zęba przedniego, bocznego a materiał?

Cena wstawienia zęba zależy m.in. od materiału użytego do protezy, numeru zęba, ilości potrzebnej pracy, a także ceny ustalonej przez konkretnego dentystę lub klinikę, na przykład:

numer zęba materiał przybliżony koszt (PLN)
Przednie Porcelana 1200 – 3000
Przednie Złoto 2000 – 4000
Przednie Kompozyt 500 – 1500
Boczne Porcelana 1500 – 3500
Boczne Złoto 2500 – 4500
Boczne Kompozyt 600 – 2000

Ile kosztuje wstawienie zęba 1?

W Polsce koszt zabiegu reimplantacji zęba jedynki zazwyczaj waha się między 1000 a 3000 złotych. Cena ta może być wyższa w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków, takich jak przemieszczenie zęba lub uszkodzenie tkanki miękkiej wokół zęba.

Ile kosztuje wstawienie zęba 2?

Koszt zabiegu reimplantacji zęba dwójki zazwyczaj waha się między 1000 a 3000 złotych. Warto jednak pamiętać, że koszt reimplantacji zęba to tylko część kosztów, jakie muszą zostać poniesione przez pacjenta. Do kosztów tych należy doliczyć również koszty konsultacji z lekarzem, badania diagnostyczne (np. zdjęcia rentgenowskie), preparatyki przed zabiegiem, a także koszty zaopatrzenia w leki i materiały po zabiegu.

Ile kosztuje wstawienie zęba z NFZ?

Wstawienie zęba może być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) w Polsce, ale jedynie w określonych przypadkach medycznych, na przykład gdy reimplantacja jest konieczna po wypadku lub urazie, a pacjent nie jest winny jego powstania. Koszt zabiegu w ramach NFZ zależy od regionu i kliniki stomatologicznej, która wykonuje zabieg.

W ramach NFZ koszt wstawienia zęba nie obejmuje kosztów znieczulenia, diagnostyki i leków, dlatego pacjent musi liczyć się z dodatkowymi kosztami. Warto pamiętać, że dostępność zabiegu w ramach NFZ może być ograniczona i pacjent może musieć czekać na realizację usługi w kolejce.

Koszt zabiegu wstawienia zęba zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja kliniki stomatologicznej, doświadczenie i kwalifikacje lekarza, stopień skomplikowania zabiegu, ilość i rodzaj wykonywanych badań przed i po zabiegu oraz zastosowane materiały. W Polsce koszt wstawienia zęba zazwyczaj waha się między 1000 a 3000 złotych. Cena ta może być wyższa w przypadku bardziej skomplikowanych przypadków. Warto pamiętać, że koszt reimplantacji zęba to tylko część kosztów, jakie muszą zostać poniesione przez pacjenta. Do kosztów tych należy doliczyć również koszty konsultacji z lekarzem, badania diagnostyczne, preparatyki przed zabiegiem, a także koszty zaopatrzenia w leki i materiały po zabiegu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl