Strona główna Zwierzęta Ile kosztuje odrobaczenie psa, kota, zwierzęcia?

Ile kosztuje odrobaczenie psa, kota, zwierzęcia?

autor Marek Kresso
0 komentarz 1,4K odsłon 3 minuty czytania

Odrobaczenie psa jest jednym z ważnych aspektów opieki zdrowotnej nad zwierzęciem. Pasożyty, takie jak tasiemce, glisty czy robaki, mogą wpłynąć na zdrowie psa. Poniżej przedstawiamy orientacyjne ceny za zabieg odrobaczania psa i kota.

Ile kosztuje odrobaczanie psa?

Koszt odrobaczenia psa zależy od tego, czy potrzebna jest jednorazowa dawka leku przeciwpasożytniczego, czy też kilka dawek z regularnymi powtórzeniami. Jeśli potrzebne jest szczególne odrobaczenie, np. przed wyjazdem za granicę lub po zdiagnozowaniu konkretnych pasożytów, koszt może być wyższy i wynosić od około 100 do 300 złotych. Ostatecznie cena odrobaczania psa zależy od regionu, w którym jest wykonywana usługa, wieku oraz wielkości psa, rodzaju odrobaczania oraz wybranej kliniki weterynaryjnej. Przykładowe koszty z tym związane kształtuja się następująco:

waga psa koszt odrobaczania
mały pies (do 10 kg) 30 – 70 zł
średni pies (10-25 kg) 50 – 100 zł
duży pies (powyżej 25 kg) 80 – 150 zł

Ile kosztuje odrobaczanie kota?

W zależności od tego, czy potrzebna jest jednorazowa dawka leku przeciwpasożytniczego, czy też więcej, weterynarz na podstawie rasy, wieku, jak i wagi kota dobiera odpowiednie środki przeciw pasożytom. Jeśli potrzebne jest szczególne odrobaczenie, np. po zdiagnozowaniu konkretnych pasożytów, koszt może być wyższy i wynosić od około 100 do 200 złotych. Średnie koszty odrobaczania kota sprawdzicie w tabeli poniżej.

waga kota koszt odrobaczania
kot mały (do 5 kg) 30 – 60 zł
kot średni (5-10 kg) 50 – 80 zł
kot duży (powyżej 10 kg) 70 – 100 zł

Po co odrobaczać zwierzęta?

Odrobaczenie zwierząt, takich jak psy czy koty, jest bardzo ważne ze względów zdrowotnych, zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Zwierzęta, szczególnie te, które mają kontakt z ludźmi, są narażone na zakażenie pasożytami, takimi jak tasiemce, glisty czy robaki. Pasożyty te mogą wpłynąć na zdrowie zwierząt i wywołać różne objawy chorobowe, takie jak wymioty, biegunka, osłabienie i problemy z trawieniem. W cięższych przypadkach, zakażenie pasożytami może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych lub nawet śmierci zwierzęcia.

Niektóre pasożyty, które zarażają psy i koty, mogą być przenoszone na ludzi, co prowadzi do poważnych chorób i infekcji. Dlatego też odrobaczanie zwierząt jest częścią rutynowej opieki weterynaryjnej i powinno być regularnie wykonywane, zgodnie z zaleceniami weterynarza.

Co ile trzeba odrobaczać zwierzęta?

Zwykle szczenięta i kocięta powinny być odrobaczane co 2-4 tygodnie, począwszy od 2-3 tygodni życia, aż do 12-16 tygodni. Następnie, dorosłe psy i koty powinny być odrobaczane przynajmniej co trzy miesiące. Weterynarz może zalecić bardziej regularne odrobaczanie w przypadku zwierząt, które mają kontakt z dziećmi, żyją na obszarach o wysokim ryzyku zakażenia lub chorują częściej. U zwierząt z jedzeniem surowym lub z dostępem do zewnątrz, odrobaczanie może być przeprowadzane co 2-3 miesiące lub nawet co 6-8 tygodni.

Generalnie zaleca się odrobaczanie psów i kotów co najmniej 2-4 razy w roku, szczególnie w przypadku młodych zwierząt. Szczegółowe zalecenia odnośnie częstotliwości odrobaczania należy omówić z weterynarzem, który oceni stan zdrowia i specyficzne potrzeby Twojego pupila.

Regularne odrobaczanie psa pomaga również zapobiegać zakażeniom pasożytami i dbać o zdrowie swojego pupila. Warto dbać o regularne odrobaczanie, ponieważ późniejsze leczenie wskutek zaniedbania może być dużo kosztowniejsze.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl