Strona główna Turystyka Ile kosztuje lot na Maderę?

Ile kosztuje lot na Maderę?

autor ile kosztuje
0 komentarz 1,2K odsłon 3 minuty czytania

Madera to urocza wyspa na Oceanie Atlantyckim u północnych wybrzeży Afryki, na północ od Wysp Kanaryjskich, która należy do terytorium portugalskiego, aczkolwiek posiada autonomię polityczną i administracyjną. Wyspa jest określana jednym wielkim ogrodem ze względu na panującą tam “wieczną wiosnę”. Średnia temperatura w styczniu wynosi ok. 16 °C, a w lipcu ok. 22 °C. Madera jest oddalona o ok. 2 tys. km w linii prostej od warszawskiego lotniska im. Chopina. Powrotny lot z Polski na Maderę będzie nas kosztował od 650 zł wzwyż, choć sporadycznie możliwe są promocyjne obniżki cen przelotów.

Tradycyjne loty na Maderę

Organizacja lotu na Maderę nie jest zadaniem łatwym. Wg stanu na styczeń 2015 roku nie latają tam bezpośrednio żadne tradycyjne czy tanie linie lotnicze. Korzystając z usług Ryanair, WizzAir i easyJet możemy dolecieć na główne lotnisko Madery, Funchal, z przesiadką w Lizbonie lub Londynie. Aby osiągnąć najniższą cenę często opłacalne może być lot z przesiadką i noclegiem w obydwu stolicach. Najtańsze bilety (bez promocji) w tanich liniach lotniczych dostaniemy za ok. 650 zł, ale należy pamiętać, że nie zostały w to wliczone opłaty za bagaż. Szukając tanich polecamy korzystać z fantastycznej wyszukiwarki tanich przelotów z przesiadkami – AZair.

Alternatywą może być skorzystanie z portugalskich linii lotniczych TAP, które oferują przeloty z Warszawy Chopin z przesiadką w Lizbonie. Jeśli nie natrafimy na żadną promocję, to za taki bilet zapłacimy ok. 1200 zł, ale wliczony w to jest już bagaż oraz smaczny, ciepły posiłek na pokładzie.

Czarterem na Maderę

EnterAirChoć tradycyjne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich lotów, to taką usługę proponują jednak czarterowe linie w porozumieniu z biurami podróży. Na dzień dzisiejszy Itaka oferuje przeloty do Funchal liniami Travel Service w cenie ok. 1700 zł, choć w ofercie Last Minute ta cena może spaść nawet do kilkuset złotych za lot w obydwie strony.

Znacznie więcej tańszych przelotów znajdziecie w biurze podróży TUI, gdzie najtańsze przeloty w ofercie First Minute kosztują nawet 697 zł w dwie strony z Poznania lub Warszawy liniami Enter Air z wliczonym bagażem 20 kg (stan na styczeń 2015).

Należy jednak bardzo uważać, gdyż wykupienie samego przelotu czarterowego nie zapewnia nam tych samych praw, co w przypadku tradycyjnych linii lotniczych. Kupując taki bilety zawieramy z biurem “umowę o świadczenie usługi turystycznej”, a gdy biuro skasuje nasz lot to zwróci nam pieniądze i raczej nie pomoże z przebukowaniem biletu na inny termin. Sprawdziliśmy to empirycznie w jednym z biur podróży – w przypadku anulacji musimy sami poszukać sobie innego przelotu. No ale jeśli dokonamy rezerwacji na lot “w sezonie”, to szansa że lot się nie odbędzie z powodu małej liczby chętnych jest raczej mała. Więc jeśli jesteśmy gotowi podjąć to ryzyko, przy zachowaniu bardzo niskiej ceny za bezpośredni lot, to wybierzmy lot czarterowy.

Ile kosztuje lot na Maderę w 2023?

Koszt lotu na Maderę zależy od wielu czynników, takich jak sezon podróży, czas wypuszczenia bilety, miejsce wylotu oraz linia lotnicza, z którą podróżujesz. Przybliżona cena biletów lotniczych na trasie z Polski na Maderę wynosi od około 600 złotych do kilku tysięcy złotych w zależności od różncyh czynników, jak np. miejsce wylotu:

Lotnisko wylotu Przybliżony koszt lotu do Madery (PLN)
Warszawa 1000 – 1500
Kraków 1200 – 1700
Gdańsk 1100 – 1600
Wrocław 1000 – 1500
Poznań 1000 – 1500

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl