TV LED Sharp

Telewizor Sharp LC-40LE814E jest jednym z lepszych telewizorów dostępnych na rynku. Cieszy się dość dobrą opinią wśród użytkowników, przy założeniu, że komuś nie zależy na liczbie wejść. Telewizor posiada jedno wejście, niektórzy użytkownicy uważają, że tego typu sprzęt powinien mieć co najmniej dwa.

Sam design może być uznany za atrakcyjny – telewizor ma czarną obudowę i przesadnie lustrzaną powierzchnię, co w niektórych warunkach przeszkadza, ponieważ widoczne jest własne odbicie. Ceny telewizora w zależności od sklepu wahają się w przedziale 2990 – 5000 zł. Za taką cenę można kupić nieco lepszy telewizor, odpowiadający indywidualnym upodobaniom. Dość ważny jest sklep, w którym zamierzamy kupić sprzęt – każdy sklep ma zupełnie inne ceny.

Uzyskanie jednolitego obrazu związane jest z czynnością kalibracji, na którą poświęcić trzeba przynajmniej 15 minut. Telewizor ma wbudowany tuner satelitarny – działa on bez zarzutu. Przy założeniu, że podpinamy na stałe adapter WiFi, nie mamy drugiego wejścia USB. Jest to jeden z największych minusów, jeśli ktoś zamierza telewizor wykorzystywać w pełni.

Jakość obrazu jest natomiast bez zarzutu. Kolorystyka przejrzysta i wyraźna. Ważne jest żeby obraz ustawić „po swojemu”. RBG dodaje kontrastu i sprawia, że kolory są zdecydowanie wyraźniejsze. Na uwagę zasługuje ostrość obrazu. Sharp uznawany jest za mistrza w tej dziedzinie – i rzeczywiście ostrość obrazu jest jedną z lepszych.

Podstawową wadę zauważają przede wszystkim maniacy gier. Przy używaniu telewizora jako drugiego monitora w niektórych momentach można zauważyć małe lagi przesyłu. Jeśli natomiast chodzi o taką klasę telewizorów ten Sharp w swojej klasie jest bardzo dobry. Jeśli nie zamierzamy go wykorzystywać do działalności „internetowo – komputerowej” w zupełności spełni on nasze wymagania.

Najpopularniesze telewizory LED

Ranking producentów