Strona główna Dom Ile kosztuje kuchnia?

Ile kosztuje kuchnia?

autor ile kosztuje
0 komentarz 190 odsłon 4 minuty czytania

Otwarta czy zamknięta – kuchnia jest centralnym pomieszczeniem w domu, w którym toczy się życie. Jest to nie tylko centrum gotowania, ale także często jadalnia oraz idealne miejsce do plotkowania. Dlatego ważne, aby zabudowa kuchenna była jak najbardziej funkcjonalna i dopasowana do indywidualnych potrzeb nie tylko pani domu, ale i innych domowników.

Kiedyś na kuchnię na wymiar mogły pozwolić sobie osoby dysponujące grubszym portfelem. Dzisiaj możliwości dopasowania mebli kuchennych do swoich potrzeb jest dużo więcej. Sieciówkowi producenci mebli (Ikea, BRW, Bodzio itp.) wprowadzili w swoich ofertach zabudowy kuchenne, łącznie z możliwością zakupu sprzętu AGD i wbudowania go w wybrany model mebli.

Orientacyjne koszty kuchni

Jeśli kuchnia jest w miarę przestronna dobrze jest umieścić w niej nie tylko szafki, ale także stół oraz kilka krzeseł. Nawet w niewielkiej kuchni da się stworzyć komfortowe miejsce do spożywania posiłków, nie wydając przy tym majątku. Promocyjny stół z kompletem czterech krzeseł można kupić już za 390 zł. Kupując osobno stół zapłacimy za niego średnio od 140 zł do 889 zł. Cena dochodzi do 2019 zł jeśli chcemy mieć w kuchni ekskluzywne meble.

Przy kuchni otwartej warto zrezygnować z tradycyjnego stołu na rzecz wysokiego blatu z krzesłami barowymi lub typu hoker. Zyskujemy w ten sposób więcej miejsca i zmniejszamy koszty wyposażenia. Metr blatu kosztuje około 100 zł (w zależności od wybranego materiału) a krzesła barowe dostępne są w cenach od 90 zł (np. Ikea) do 499 zł.

 

Kuchenne meble na zamówienie

Meble do kuchni wykonane na zamówienie pod wymiar to z reguły dość spory wydatek. Przy większym zasobie gotówkowym można przebierać w materiałach, blatach i elementach wykończeniowych. Następnie wybieramy szafki i sprzęt AGD znajdujący się w ofercie wybranego producenta. Szafki górne oraz dolne na jedną ścianę kosztują około 2 500 zł, ale bardzo często masowi producenci mebli przygotowują gotowe zestawy kuchenne w cenach niższych – około 1 500 zł ze sprzętem AGD, a nawet 699 zł bez sprzętu AGD.

Wiele osób bardzo boi się remontowania kuchni, gdyż wiadomo, że nie tylko meble będą dużo kosztować. Trzeba tutaj także doliczyć koszt zakupu kuchenki, piekarnika, zlewu, baterii, okapu i innych urządzeń, które są niezbędne, jeśli chcemy mieść funkcjonalną kuchnie na wymiar. Meble kuchenne mają ceny zróżnicowane zależnie od tego, kto je wykonuje oraz z jakich materiałów. Największe dobrze znane firmy, które od dawna z powodzeniem działają na rynku faktycznie często dyktują bardzo wysokie ceny. Nie należy jednak się tym zrażać, bo zawsze można znaleźć mniejszą firmę albo samodzielnego, ale solidnego stolarza, który wykona meble do kuchni dużo taniej.

Zanim wybierzemy się do producenta mebli w celu zrobienia wyceny trzeba dobrze zastanowić się nad tym, co chcemy mieć w kuchni. Aby “zaprojektować” własną kuchnię należy znać jej wymiary – warto zabrać ze sobą projekt pomieszczenia. Producent mebli to miejsce, które warto jest odwiedzać osobiście. W salonie sprzedaży zainstalowanych jest zwykle kilka zestawów mebli kuchennych, które pełnią rolę wystawy. Dzięki temu sprzedawca może demonstrować klientom jak działają poszczególne rozwiązania. Jeśli ktoś ma ograniczone środki finansowe, jakie może przeznaczyć na meble do kuchni powinien otwarcie powiedzieć o tym sprzedawcy, a wtedy można wspólnie poszukać rozwiązań, które będą funkcjonalne i jednocześnie niedrogie.

Meble kuchenne dają ogromne możliwości aranżowania przestrzeni. Najtańsze są oczywiście meble z typowymi szafkami, otwieranymi w sposób tradycyjny. Dużo drożej trzeba zapłacić za modne ostatnio szuflady ze specjalnymi prowadnicami. Opłaty obowiązują także w przypadku wybrania szafek typu cargo czy szuflad ze specjalnymi przegródkami. Droższe będą także meble z frontami na wysoki połysk. Cena mebli zależeć będzie od powierzchni całej zabudowy a także od ilości niestandardowych elementów. Meble mogą być wykonane ze zwykłej płyty, z mdf-u czy z forniru, co również znacząco wpływa na cenę. Jak widać jest wiele możliwości, które pozwalają na obniżenie ceny mebli. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z niektórych drogich rozwiązań, zawsze można kupić meble kuchenne przy udziale kredytu ratalnego.

Ile kosztuje kuchnia i od czego zależy koszt?

Koszt kuchni zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj i jakość materiałów, wielkość kuchni, rodzaj zastosowanych urządzeń AGD, wykończenie i montaż.

W Polsce, ceny kuchni zaczynają się od około 3-4 tysięcy złotych za prostą kuchnię w wersji podstawowej, bez urządzeń AGD, ale z zastosowaniem tańszych materiałów i standardowych rozwiązań. Koszty kuchni mogą sięgnąć kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, szczególnie jeśli zdecydujemy się na projekt indywidualny, z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości i drogich urządzeń AGD.

Warto zaznaczyć, że cena kuchni może znacznie się różnić w zależności od wybranego dostawcy, dlatego warto zawsze dokładnie porównać oferty różnych producentów i sprzedawców przed podjęciem decyzji.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl