Krokomierz

Chodzenie to jedna z najprostszych aktywności, którą i tak wykonujemy każdego dnia. W czasie gdy idziemy do sklepu po zakupy, w odwiedziny do znajomych czy nawet idąc do auta ćwiczymy i spalamy zbędne kalorie przyczyniając się do poprawy naszej kondycji fizycznej. Minusem tego jednak jest to, że mamy bardzo mało informacji zwrotnej o ćwiczeniu. Nie wiemy ile kilometrów przeszliśmy i ile kalorii spaliliśmy. Co prawda możemy zmierzyć czas naszego spaceru, ale to nie zawsze oddaje rzeczywisty wysiłek.

Z pomocą w takiej sytuacji mogą nam przyjść krokomierze. To proste urządzenie może mieć jedną z kilku form. Najprostsze pedometry, to nieduże, prostokątne pudełka które przypinamy do paska. W kategorii tej możemy dostać na prawdę tanie modele jak Platinum Fitness Pedometr OPT9548 – za około 10 zł. Za około 50 złotych dostaniemy bardziej wyposażony Spokey Queen Mountain 83509.

Trochę bardziej zaawansowane modele przypominają swoim kształtem zegarek na rękę (lub są wbudowane w zegarek). Posiadają one także zwykle dodatkowe funkcje takie jak miernik tętna, spalane kalorie czy też dokładny pomiar przebytego dystansu. Ceny są także trochę wyższe niż w poprzedniej kategorii. Najtańsze modele już od 123 zł – Insportline SPORTTESTER FIT 3941

Kilka wybranych modeli krokomierzy:

Najdroższy krokomierz (bez dodatkowych funkcji) jaki udało nam się odnaleźć to Suunto Foot Pod Mini za który przyjdzie nam zapłacić 325 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *