Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje krokomierz?

Ile kosztuje krokomierz?

autor ile kosztuje
0 komentarz 361 odsłon 2 minuty czytania

Chodzenie to jedna z najprostszych aktywności, którą i tak wykonujemy każdego dnia. W czasie gdy idziemy do sklepu po zakupy, w odwiedziny do znajomych czy nawet idąc do auta ćwiczymy i spalamy zbędne kalorie przyczyniając się do poprawy naszej kondycji fizycznej. Minusem tego jednak jest to, że mamy bardzo mało informacji zwrotnej o ćwiczeniu. Nie wiemy ile kilometrów przeszliśmy i ile kalorii spaliliśmy. Co prawda możemy zmierzyć czas naszego spaceru, ale to nie zawsze oddaje rzeczywisty wysiłek.

Z pomocą w takiej sytuacji mogą nam przyjść krokomierze. To proste urządzenie może mieć jedną z kilku form. Najprostsze pedometry, to nieduże, prostokątne pudełka które przypinamy do paska. W kategorii tej możemy dostać na prawdę tanie modele jak Platinum Fitness Pedometr OPT9548 – za około 10 zł. Za około 50 złotych dostaniemy bardziej wyposażony Spokey Queen Mountain 83509.

Trochę bardziej zaawansowane modele przypominają swoim kształtem zegarek na rękę (lub są wbudowane w zegarek). Posiadają one także zwykle dodatkowe funkcje takie jak miernik tętna, spalane kalorie czy też dokładny pomiar przebytego dystansu. Ceny są także trochę wyższe niż w poprzedniej kategorii. Najtańsze modele już od 123 zł – Insportline SPORTTESTER FIT 3941

Kilka wybranych modeli krokomierzy:

  • Allright Krokomierz JS-208B – 49 zł
  • Tech4O Accelerator Vapor Wms – 299 zł
  • Silva Pedometer Memory 56033 – 119 zł
  • Silva ex30 56083 – 179 zł

Najdroższy krokomierz (bez dodatkowych funkcji) jaki udało nam się odnaleźć to Suunto Foot Pod Mini za który przyjdzie nam zapłacić 325 zł.

Ile kosztuje używany krokomierz?

Cena używanego krokomierza zależy od jego marki, modelu, stanu technicznego i funkcjonalności. Na rynku można znaleźć krokomierze w cenie od około 20 do 200 złotych.

Najprostsze modele krokomierzy, które liczą tylko kroki i nie mają dodatkowych funkcji, takie jak np. pomiar tętna, można kupić już za około 20-30 złotych. W przypadku krokomierzy z wyświetlaczem LED lub LCD, których celem jest wyświetlanie dodatkowych informacji, takich jak przebyty dystans czy spalona ilość kalorii, ceny zaczynają się od około 50 złotych.

Jednak, w przypadku bardziej zaawansowanych krokomierzy, które posiadają więcej funkcji, takich jak pomiar tętna, zapisywanie wyników, wykresy czy też bezprzewodowa synchronizacja z aplikacjami, ceny mogą sięgnąć nawet do 200 złotych.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl