Strona główna Moto Ile kosztuje Bugatti Veyron?

Ile kosztuje Bugatti Veyron?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 834 odsłon 3 minuty czytania

Bugatti Veyron stanowi ikonę w świecie samochodów luksusowych i supersamochodów. Zaprojektowany przez francuską markę Bugatti, Veyron wyróżnia się nie tylko swoim oszałamiającym wyglądem, ale również niesamowitymi osiągami. Ile kosztuje ten niesamowity samochód i gdzie można go kupić? Podpowiadamy.

Czym odznacza się Bugatti Veyron?

Bugatti Veyron to luksusowe auto znane ze swojej niesamowitej mocy i unikalnego designu. To jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów swojej ery. Jego 8-litrowy silnik W16 generuje potężną moc, sięgającą nawet 1200 koni mechanicznych, co pozwala Veyronowi osiągać ogromne prędkości powyżej 400 km/h. Nic więc dziwnego, że samochód ten jest uważany za jedno z najszybszych aut drogowych na świecie. Bugatti Veyron wyróżnia się także luksusowym wnętrzem i ekskluzywnym wykończeniem zapewniającym wyjątkowy komfort jazdy.

Jakie są modele Bugatti Veyron?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje najdroższy samochód świata, to na pewno Bugatti Veyron musiał znaleźć się na liście najbardziej kosztownych pojazdów. Marka Bugatti wypuściła na rynek aż 5 modeli tych aut. Podstawowa wersja Bugatti Veyron powstała w 2005 roku i została wyposażona w silnik W16 z czterema turbosprężarkami, generujący moc 1001 koni mechanicznych. Osiąga przez niego prędkość to około 407 km/h. W 2008 roku zadebiutował Bugatti Veyron Grand Sport z odkrytym dachem.

Kolejnym modelem jest Bugatti Veyron Super Sport wprowadzony na rynek w 2010 roku. Posiada on zmodyfikowany silniki o mocy 1200 koni mechanicznych i aerodynamiczne nadwozie. Super Sport ustanowił rekord prędkości dla samochodów produkcyjnych, osiągając maksymalną prędkość 431 km/h. Natomiast Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse jest połączeniem cech Grand Sport i Super Sport. Samochód ten zadebiutował w 2012 roku i został wyposażony w silnik o mocy 1200 koni mechanicznych. Może osiągnąć on maksymalną prędkość 408 km/h w trybie jazdy z odkrytym dachem.

Ostatnim modelem Veyrona jest Bugatti Veyron La Finale z 2015 roku. Został on wypuszczony na rynek z okazji zakończenia produkcji tego modelu Bugatti. La Finale ma unikalne wykończenie z elementami węglowego włókna i specjalną numerację. Ceny poszczególnych wersji Veyrona przedstawiono poniżej:

model koszt
Bugatti Veyron ok. 5,7 mln zł
Bugatti Veyron Grand Sport ok. 6,4 mln zł
Bugatti Veyron Super Sport ok. 10,2 mln zł
Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse ok. 9,4 mln zł
Bugatti Veyron La Finale ok. 9,8 mln zł

Pomimo wysokich cen Bugatti Veyron cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów i miłośników motoryzacji, stanowiąc pożądany i ekskluzywny pojazd.

Gdzie można kupić Bugatti Veyron?

Bugatti to francuska firma, więc samochody tej marki można znaleźć w salonach sprzedaży w takich miastach jak Paryż, Nicea czy Monaco. W Stanach Zjednoczonych dostępne są w salonach w Nowym Jorku, Los Angeles czy Miami. Modele Veyrona można także kupić w Dubaju, Singapurze, Chinach, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Rosji. Ceny samochodów Bugatti Veyron w różnych częściach świata prezentują się tak:

państwo koszt
Francja ok. 1,5 mln euro
Stany Zjednoczone ok. 1,7 mln dol.
Dubaj ok. 1,5 mln euro
Wielka Brytania ok. 1,3 mln funt.
Singapur ok. 2,8 mln dol.
Niemcy ok. 1,6 mln euro
Szwajcaria ok. 1,6 mln euro
Chiny ok. 12 mln juan.
Rosja ok. 200 mln rub.

Bugatti Veyron to połączenie elegancji, technologii i sportowego ducha, które czynią go jednym z najbardziej ikonicznych supersamochodów wszech czasów.

Bugatti Veyron z pewnością zapada w pamięć swoim niepowtarzalnym designem i fenomenalnymi osiągami. Znakomita dynamika i perfekcyjne wykonanie sprawiają, że Bugatti Veyrona jedno z najbardziej pożądanych aut na świecie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl