Ubezpieczenie turystyczne

Podróżując po świecie, chcąc nie chcąc skazany jesteś na ryzyko wypadku w obcym państwie. Jeżeli chcesz się uchronić przed przykrymi konsekwencjami, ochronić swoją przyszłość – jak również przyszlość najbliszych, ukochanych osób, powinienieś zawsze pomyśleć o ubezpieczeniach. Szczególnie, jeśli jesteś typem podróżnika!

Po co to komu?

Ubezpieczenia podróżne uwalniają Cię od szeregu zmartwień i pozwalają skupić 100% uwagi i sił na wypoczynku. Pierwszym celem ochronnym twojego wyjazdu jest bagaż oraz rzeczy osobiste. Nie jest rzeczą niecodzienną, że rozkojarzonemu turyście w obcym państwie giną przedmioty, które przywiózł ze sobą. Niezależnie czy są to wartościowe perfumy, ubrania, laptop, aparat fotograficzny – musisz pamiętać o ubezpieczeniu na wypadek gdyby te rzeczy miały zostać skradzione. Co ciekawe, najczęściej twoje bagaże giną… na samym lotnisku, podczas odprawy i przewozu!

Jaka kwota ubezpieczenia?

Bardzo ważną, wręcz newralgiczną rzecząw przypadku ubezpieczeń turystycznych jest kwota ubezpieczenia. Łatwo wpaść w pułapkę chytrych ubezpieczycieli, którzy określają kwoty maksymalne wypłaconych odszkodowań. Jeżeli masz laptop o wartości 10 tys. złotych, a ubezpieczenie na 2 tys. to bądź pewny, że nikt nie zwróci ci pełnej kwoty.

W pakiecie taniej…

Istnieją również pakiety ubezpieczeń, które łącza pewien zakres elementów podlegających ubezpieczeniu. Uważaj jednak na pisane drobnym drukiem warunki szczegółowe w umowach z firmami, które specjalizują się w wypłatach odszkodowań. Często w gąszczu takich informacji znajdziesz nieprzychylne zapisy, które w razie faktycznych strat, stawiają cię w przegranej roli – jak na przykład wymogi dostarczenia ogromnych ilości dokumentów potwierdzających, że faktycznie byłeś posiadaczem danego sprzętu.

Gdzie wykupić?

W dobie globalnej wioski, odpowiedź wydaje się oczywista – Internet jest twoim sprzymierzeńcem! Wykorzystaj najpopularniejsze wyszukiwarki, dzięki którym w kilka minut porównasz oferty wszystkich, a przynajmniej większości ubezpieczycieli – i to bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że cena jest wypadkową tego, jakie składniki ubezpieczasz – czy pakiet zdrowie, czy również chroniący rzeczy materialne, itd. Z dobrym ubezpieczeniem można poczuć się dużo pewniej i bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *