Strona główna Turystyka Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

autor ile kosztuje
0 komentarz 281 odsłon 2 minuty czytania

Podróżując po świecie, chcąc nie chcąc skazany jesteś na ryzyko wypadku w obcym państwie. Jeżeli chcesz się uchronić przed przykrymi konsekwencjami, ochronić swoją przyszłość – jak również przyszłość najbliższych, ukochanych osób, powinieneś zawsze pomyśleć o ubezpieczeniach. Szczególnie jeśli jesteś typem podróżnika!

Po co jest ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia podróżne uwalniają Cię od szeregu zmartwień i pozwalają skupić 100% uwagi i sił na wypoczynku. Pierwszym celem ochronnym twojego wyjazdu jest bagaż oraz rzeczy osobiste. Nie jest rzeczą niecodzienną, że rozkojarzonemu turyście w obcym państwie giną przedmioty, które przywiózł ze sobą. Niezależnie czy są to wartościowe perfumy, ubrania, laptop, aparat fotograficzny – musisz pamiętać o ubezpieczeniu na wypadek gdyby te rzeczy miały zostać skradzione. Co ciekawe, najczęściej twoje bagaże giną… na samym lotnisku, podczas odprawy i przewozu!

Jaka kwota ubezpieczenia turystycznego?

Bardzo ważną, wręcz newralgiczną rzeczą w przypadku ubezpieczeń turystycznych jest kwota ubezpieczenia. Łatwo wpaść w pułapkę chytrych ubezpieczycieli, którzy określają kwoty maksymalne wypłaconych odszkodowań. Jeżeli masz laptop o wartości 10 tys. złotych, a ubezpieczenie na 2 tys. to bądź pewny, że nikt nie zwróci ci pełnej kwoty.

Czym są pakiety ubezpieczeń?

Istnieją również pakiety ubezpieczeń, które łącza pewien zakres elementów podlegających ubezpieczeniu. Uważaj jednak na pisane drobnym drukiem warunki szczegółowe w umowach z firmami, które specjalizują się w wypłatach odszkodowań. Często w gąszczu takich informacji znajdziesz nieprzychylne zapisy, które w razie faktycznych strat, stawiają cię w przegranej roli – jak na przykład wymogi dostarczenia ogromnych ilości dokumentów potwierdzających, że faktycznie byłeś posiadaczem danego sprzętu.

Gdzie wykupić ubezpieczenie turystyczne?

W dobie globalnej wioski, odpowiedź wydaje się oczywista – Internet jest twoim sprzymierzeńcem! Wykorzystaj najpopularniejsze wyszukiwarki, dzięki którym w kilka minut porównasz oferty wszystkich, a przynajmniej większości ubezpieczycieli – i to bez wychodzenia z domu. Pamiętaj, że cena jest wypadkową tego, jakie składniki ubezpieczasz – czy pakiet zdrowie, czy również chroniący rzeczy materialne, itd. Z dobrym ubezpieczeniem można poczuć się dużo pewniej i bezpieczniej.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Ceny ubezpieczeń turystycznych w Polsce różnią się w zależności od wielu czynników, takich jak destynacja, okres ubezpieczenia, wiek i stan zdrowia ubezpieczającego oraz rodzaj i zakres ubezpieczenia. Niemniej jednak przykładowe ceny ubezpieczeń turystycznych w Polsce to:

  • Ubezpieczenie podstawowe (np. ubezpieczenie od kosztów leczenia) może kosztować od 10 do 50 zł za tydzień podróży.
  • Ubezpieczenie rozszerzone (np. ubezpieczenie od kosztów leczenia i ubezpieczenie bagażu) może kosztować od 20 do 100 zł za tydzień podróży.
  • Ubezpieczenie all inclusive (np. ubezpieczenie od kosztów leczenia, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej itp.) może kosztować od 30 do 200 zł za tydzień podróży.

 

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl