Strona główna Hobby Ile kosztują Scrabble?

Ile kosztują Scrabble?

autor ile kosztuje
0 komentarz 524 odsłon 3 minuty czytania

Scrabble to jedna z najpopularniejszych gier słownych na świecie, która jest doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Niestety, jej największą wadą jest cena. Najtańszą tradycyjną wersję znaleźliśmy w sieci za 78 zł.

Czym są Scrabble?

Gra została wymyślona przez Alfreda Buttsa w 1931 roku, a dystrybutorem gry w Polsce jest firma Mattel. Gra przeznaczona jest dla 2-4 osób i polega na układaniu słów z wylosowanych literek w postaci krzyżówki. Każde słowo jest punktowane, a grę wygrywa ten, kto zdobędzie największą liczbę punktów. Organizacją zrzeszającą polskich scrabblistów jest Polska Federacja Scrabble (PFS), która od 1993 roku organizuje Mistrzostwa Polski.

Jakie są wersje Scrabbli?

Do wyboru mamy trzy wersje tej gry: tradycyjną, junior-dla dzieci (od 5 lat) oraz travel (wygodna w podróży).

Scrabble TravelWersja travel to podróżna wersja gry Scrabble. Opakowanie po rozłożeniu służy jako plansza do gry. Płytki z literami są wkładane w odpowiednie otwory na planszy. Dodatkowe ułatwienie stanowią liczniki z punktacją. Literki świetnie mocują się na planszy, a całość można złożyć do postaci eleganckiego kuferka – przydatne nie tylko w podróży, ale na przykład wtedy gdy chcemy dokończyć grę ze znajomymi przy następnej okazji!

Scrabble JuniorW wersji Scrabble Junior plansza do gry jest obustronna. Błękitna dla młodszych dzieci – na niej trzeba kojarzyć połączone za sobą wyrazy z ilustracjami, a druga plansza (kolorowa) to bardziej złożona gra dla starszych dzieci i uczy alfabetu.

 

Problem ze słowami w grze?

Częstym kłopotem graczy Scrabble jest udowodnienie innym, że dane słowo jest dozwolone. Dotyczy to zwłaszcza końcówki rozgrywki, gdy wszystkim pozostają pojedyncze literki, które trudno gdziekolwiek wcisnąć. Rozwiązaniem tego problemu jest (oprócz zwykłego słownika) nasza lista dozwolonych dwu- i trzyliterówek przygotowana w postaci dokumentu Worda i gotowa do wydrukowania! Pierwotnie lista została przygotowana i zatwierdzona przez PFS. Dwuliterówek jest 119, więc można się ich nauczyć, aby później zabłysnąć w towarzystwie znajomością słów. Z trzyliterówkami będzie gorzej – na liście widnieje ich ponad 1600.

Ile kosztują Scrabble?

Klasyczne Scrabble, czyli standardowa wersja gry, najczęściej wykorzystywana w domach. Jej ceny wahają się od 80 do 150 zł. Scrabble Junior – wersja gry przeznaczona dla dzieci, która uczy podstawowych zasad gry oraz pomaga rozwijać umiejętności czytania i pisania. Ceny mogą się wahać od 70 do 130 zł. Scrabble Deluxe, to wersja gry zawierająca wyższej jakości planszę z obrotowym podstawkiem, co ułatwia grę. Ile kosztują Scrabble Deluxe? Ceny wahają się od 150 do 250 zł. Scrabble Travel (Podróżne) – kompaktowa wersja gry, zaprojektowana z myślą o łatwości przenoszenia i grania w podróży. Kosztują od 50 do 100 zł. Super Scrabble czyli wersja gry z większą planszą i większą liczbą liter, co pozwala na dłuższe i bardziej skomplikowane słowa – 150 do 300 zł. Scrabble 3D pozwala na układanie słów na trzech poziomach, dodając nowy wymiar do klasycznej gry. Ceny  tej gry wahają się od 100 do 200 PLN.

Z kłótniami o słówka, czy bez – my i tak życzymy udanej zabawy!

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl