Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje płyn do soczewek?

Ile kosztuje płyn do soczewek?

autor ile kosztuje
0 komentarz 511 odsłon 2 minuty czytania

Nabywając soczewki kontaktowe niezbędne jest także wybranie płynu do ich codziennego oczyszczania i dezynfekcji. Dobór odpowiedniego preparatu to jednak niełatwa sprawa. Cena płynów do soczewek waha się od 10 do 40 złotych za 360 mililitrów.

Czym jest płyn do soczewek?

Płyn do soczewek to specjalny preparat, który służy do pielęgnacji i konserwacji soczewek kontaktowych. Płyny do soczewek mają kilka funkcji, w tym:

  • Dezynfekcja – płyn do soczewek usuwa zanieczyszczenia, bakterie i wirusy, które mogą gromadzić się na powierzchni soczewki.
  • Nawilżanie – płyn do soczewek utrzymuje soczewki nawilżone, co zapobiega uczuciu suchości i dyskomfortu w oczach.
  • Usuwanie osadów – płyn do soczewek usuwa osady z soczewek, takie jak białka, tłuszcze i inne zanieczyszczenia, które gromadzą się na soczewkach w czasie noszenia.
  • Ochrona – niektóre płyny do soczewek zawierają dodatkowe składniki, które chronią soczewki przed uszkodzeniem i przedłużają ich trwałość.

Płyny do soczewek są dostępne w różnych rodzajach, w tym płyny wielofunkcyjne, płyny do dezynfekcji, płyny do przechowywania, płyny nawilżające i płyny do usuwania osadów. W zależności od rodzaju soczewek, jakie nosimy i indywidualnych potrzeb oczu, warto dobrać odpowiedni płyn do soczewek.

Na co zwrócić uwagę kupując płyn do soczewek?

Przede wszystkim należy sprawdzić, do jakiego rodzaju soczewek dany płyn jest przeznaczony. Opti-Free Replenish (cena od 22 zł) to płyn, który jest skierowany do osób noszących soczewki typu miękkiego, ale są także płyny, które służą do usuwania zanieczyszczeń z soczewek twardych. Kiedy już znajdziemy półkę z preparatami do tego rodzaju soczewek wówczas musimy zwracać uwagę na to, by odnaleźć środek jednostopniowy, inaczej wielofunkcyjny. Dzięki temu za jednym zamachem będziemy w posiadaniu płynu, który oczyści, zdezynfekuje oraz nawilży soczewki. Opti-Free Replenish jest przykładem właśnie płynu do soczewek, który łączy w sobie te wszystkie działania. Posiada on jedyny w swoim rodzaju opatentowany system o nazwie Tearglyde, który przywraca soczewkom świeżość i poprawia komfort ich noszenia.

Dodatkowo, wybierając płyn do soczewek, warto zwrócić uwagę na jego skład, w którym powinny znaleźć się związki chemiczne odpowiedzialne za usuwanie mikroorganizmów i osadów białkowych. Dopiero po sprawdzeniu tych wszystkich elementów możemy zdecydować się na kupno płynu do soczewek i mieć pewność, że on się rzeczywiście sprawdzi.

Ile kosztuje płyn do soczewek?

Cena płynu do soczewek zależy od rodzaju płynu, pojemności i producenta.

płyn do soczewek cena
Biotrue Multi-Purpose Solution 30-40 zł
Opti-Free Express Multi-Purpose Disinfecting Solution 25-35 zł
Renu Fresh Multi-Purpose Solution 25-35 zł
Complete RevitaLens Multi-Purpose Disinfecting Solution 35-45 zł
Lensolution All-in-One Multi-Purpose Solution 20-30 zł
Solo Care Aqua Multi-Purpose Solution 30-40 zł

Korzystacie z soczewek? Jeśli tak, to dajcie znać, jaki płyn jest Waszym ulubionym!

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl