Płyn do soczewek

Nabywając soczewki kontaktowe niezbędne jest także wybranie płynu do ich codziennego oczyszczania i dezynfekcji. Dobór odpowiedniego preparatu to jednak niełatwa sprawa. Cena płynów do soczewek waha się od 10 do 40 złotych za 360 mililitrów.

Przede wszystkim należy sprawdzić, do jakiego rodzaju soczewek dany płyn jest przeznaczony. Opti-Free Replenish (cena od 22 zł) to płyn, który jest skierowany do osób noszących soczewki typu miękkiego, ale są także płyny, które służą do usuwania zanieczyszczeń z soczewek twardych. Kiedy już znajdziemy półkę z preparatami do tego rodzaju soczewek wówczas musimy zwracać uwagę na to, by odnaleźć środek jednostopniowy, inaczej wielofunkcyjny. Dzięki temu za jednym zamachem będziemy w posiadaniu płynu, który oczyści, zdezynfekuje oraz nawilży soczewki. Opti-Free Replenish jest przykładem właśnie płynu do soczewek, który łączy w sobie te wszystkie działania. Posiada on jedyny w swoim rodzaju opatentowany system o nazwie Tearglyde, który przywraca soczewkom świeżość i poprawia komfort ich noszenia.

Dodatkowo, wybierając płyn do soczewek, warto zwrócić uwagę na jego skład, w którym powinny znaleźć się związki chemiczne odpowiedzialne za usuwanie mikroorganizmów i osadów białkowych. Dopiero po sprawdzeniu tych wszystkich elementów możemy zdecydować się na kupno płynu do soczewek i mieć pewność, że on się rzeczywiście sprawdzi.