Strona główna Hobby Ile kosztują gadżety Jamesa Bonda?

Ile kosztują gadżety Jamesa Bonda?

autor ile kosztuje
0 komentarz 351 odsłon 3 minuty czytania

Najnowsza część cyklu o przygodach Jamesa Bonda bije w kinach rekordy popularności. Przełożył się on również na wzrost zainteresowania poprzednimi filmami o agencie 007, a także na różnego typu gadżetami związanymi z brytyjskim asem wywiadu.

Ile kosztują gadżety Jamesa Bonda?

Ceny gadżetów związanych z Jamesem Bondem zależą od rodzaju gadżetu i ich rzadkości. Są one również często wyceniane na aukcjach lub w sklepach z pamiątkami, gdzie ich cena może znacznie się różnić. Gadżety Jamesa Bonda są bardzo popularne wśród kolekcjonerów i miłośników filmów z Jamesem Bondem.

Przykładowe ceny niektórych gadżetów Jamesa Bonda:

  • Zegarek Omega Seamaster 300M, który jest często noszony przez Jamesa Bonda, kosztuje około 7000 złotych,
  • Walther PPK, kultowy pistolet Jamesa Bonda, kosztuje około 3000-5000 złotych, w zależności od modelu i rzadkości,
  • Samochody Aston Martin, które pojawiały się w wielu filmach z Jamesem Bondem, kosztują od kilkudziesięciu tysięcy złotych do kilku milionów, w zależności od modelu i stanu zachowania.

Ile kosztuje filmowa kolekcja dla każdego fana Jamesa Bonda?

Ceny kompletnych kolekcji filmowych z serią o Jamesie Bondzie zaczynają się od około 100 złotych za podstawową kolekcję DVD i mogą sięgać nawet do kilkuset złotych za bardziej zaawansowane kolekcje na Blu-ray lub w formacie 4K Ultra HD.

Przykładowe ceny filmowych kolekcji Jamesa Bonda w Polsce:

  • Podstawowe kolekcje DVD: od około 100 do 200 złotych,
  • Kolekcje na Blu-ray: od około 200 do 400 złotych,
  • Kolekcje w formacie 4K Ultra HD: powyżej 400 złotych.

Do tej pory w postać najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości wcielało się 6 aktorów – każdy z nich ma zarówno swoich zagorzałych fanów, jak i przeciwników. W serwisie Skąpiec.pl sympatia ta rozkłada się dość równomiernie. Wśród popularnych filmów na DVD z Jamesem Bondem jest m.in. “Goldfinger”, w którym gra Sean Connery, “Człowiek ze złotym pistoletem” z Rogerem Moorem, “Golden Eye” z Piercem Brosnanem oraz “Casion Royale” z Danielem Craigiem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również box “007 James Bond: Pełna Kolekcja”, czyli zbiór 22 filmów o agencie wydany n Blu-ray z okazji 50 rocznicy powstania pierwszej filmowego części cyklu.

Ile kosztują książki, plakaty i inne gadżety Jamesa Bonda?

Książki i plakaty związane z Jamesem Bondem są bardzo popularne wśród fanów i kolekcjonerów, co może wpłynąć na ich cenę. Poniżej przedstawiam przybliżone ceny książek i plakatów Jamesa Bonda w Polsce:

Książki:

  • Powieści Iana Fleminga o Jamesie Bondzie: od około 30 do 60 złotych za sztukę,
  • Inne książki o Jamesie Bondzie: od około 30 do 100 złotych za sztukę, w zależności od wydania i rzadkości.

Plakaty:

  • Oryginalne plakaty filmowe z czasów premiery filmów o Jamesie Bondzie: od około 200 do 1000 złotych za sztukę, w zależności od rzadkości i stanu zachowania,
  • Reprodukcje plakatów filmowych: od około 30 do 100 złotych za sztukę, w zależności od rozmiaru i jakości druku.

Prawdziwy fan Jamesa Bonda z uwagą śledzi nie tylko jego filmowe przygody, ale również czyta książki, kolekcjonuje plakaty i różnego rodzaju gadżety. Co ciekawe, powieści Iana Fleminga o wyczynach agenta 007 w wersji broszurowej (np. “Szpieg, który mnie kochał” lub “Pozdrowienia z Rosji”) znaleźć można na Skąpiec.pl już za ok. 3 złote! To prawdziwa gratka dla wielbicieli książek sensacyjnych. Plakat kinowy lub zdjęcie z wizerunkiem ulubionego bohatera to już wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, jednak i na takie produkty nie brakuje amatorów. Obecnie jednym z najpopularniejszych jest oczywiście plakat z filmu “Skyfall”, za który zapłacić trzeba ok. 15 złotych. Jeżeli chodzi o pozostałe gadżety związane z agentem 007 to na Skąpiec.pl znaleźć można np. kosmetyki sygnowane nazwiskiem Bonda, modele samochodu Austin Martin, płyty ze ścieżką dźwiękową czy gry na PC lub PlayStation. W zestawieniu zabraknąć nie może również telefonu, którego agent używa w najnowszym filmie, czyli modelu Sony Xperia T. W serwisie Skąpiec.pl jest on dostępny w cenie od 1998 złotych.

 

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl