Strona główna Dom Ile kosztuje żelazko?

Ile kosztuje żelazko?

autor ile kosztuje
0 komentarz 385 odsłon 3 minuty czytania

Żelazko, to jedno z podstawowych urządzeń AGD w każdym domu. Mimo że nie jest ono ulubionym urządzeniem, z którego korzysta się na co dzień, to warto sprawić sobie takie, które prasowanie ułatwi i sprawi, że będzie ono szybsze.

Jakie żelazko wybrać?

Rynek oferuje całą gamę modeli dostępnych w różnych kształtach, kolorach, o różnych parametrach. Wybierając takie urządzenie AGD, należy kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Im są one większe, tym lepsze powinno być żelazko.

Jeśli codziennie zmagamy się z górą wygniecionych ubrań, to szybciej sobie z tym poradzimy, jeśli zaopatrzymy się w urządzenie o jak najwyższej mocy i koniecznie parowe. Żelazko o mocy 2400 W z funkcją wytwarzania pary wodnej skutecznie, szybko i łatwo wyprasuje nawet najtrudniejsze zagniecenia. W zależności od tego, jaką kwotę możemy przeznaczyć na urządzenie do prasowania, wybierać możemy w żelazkach bezprzewodowych, parowych, systemowych i turystycznych. Każde z nich może być wyposażone w dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwią nam prasowanie, a co za tym idzie- czynność ta jakże nudna i nieciekawa nie będzie już stanowiła większego problemu. Oczywiście za dodatkowe, bardzo użyteczne funkcje zapłacimy więcej, niż za zwykłe żelazko, które ich nie posiada, ale warto zastanowić się nad lepszym modelem, które ułatwi nam pracę.

Producenci żelazek oferują nam wiele udogodnień, które sprawiają, że prasowanie nie musi już być wcale męczące, więc dlaczego z tego nie skorzystać. Urządzenie kupujemy raz i tylko raz za nie płacimy, a służyć będzie nam wiele lat, więc warto pokusić się o porządne żelazko i być z niego zadowolonym. Wszystkie żelazka są do siebie podobne, a to, co je różnicuje, to właśnie dodatkowe funkcje, które ułatwiają ich obsługę.

Ile kosztuje żelazko?

Oto ile kosztuje żelazko:

  • Żelazka parowe podstawowe: od 50 do 150 zł.
  • Żelazka parowe z większą ilością funkcji (np. system antykapania, samoczyszczenie): od 150 do 400 zł.
  • Żelazka parowe z generatorem pary (stacja pary): od 400 do 1500 zł.
  • Żelazka bezprzewodowe: od 100 do 500 zł.
  • Żelazka podróżne: od 30 do 150 zł.

Ceny te są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od konkretnych marek, modeli, źródła zakupu i promocji. Przed zakupem żelazka warto zwrócić uwagę na takie cechy, jak moc, pojemność zbiornika na wodę, jakość podeszwy, regulacja temperatury oraz dodatkowe funkcje, które mogą ułatwić prasowanie i pielęgnację odzieży.

Jakie są przydatne akcesoria do prasowania?

Oczywiście dobre żelazko, to podstawa łatwego, szybkiego i skutecznego prasowania, ale warto także zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do prasowania, bo one także je ułatwiają. Jednym z nich jest deska do prasowania (cena od 30 zł). Taka niepozorna rzecz także powinna być odpowiednio dobrana. Najlepiej, jeśli posiada regulację wysokości i jeśli jest szeroka. Dzięki temu nie musimy się schylać, nie nadwerężamy pleców i nie musimy co chwilę przekładać prasowanych w danej chwili ubrań.

Płyn do prasowania (ok. 20 zł / 500 ml) także się przydaje. Zawiera on krochmal, który pomaga rozprasowywać trudniejsze zagniecenia np. na obrusach, czy serwetach, a także sprawia, że tkaniny nie sklejają się i są usztywnione.

Jeśli rynek oferuje nam tyle dobrodziejstw, które ułatwią nam nawet najbardziej żmudną pracę, to warto z nich skorzystać i zaopatrujmy się w nie. Dzięki nim nasza praca nie będzie udręką, a o to przecież chodzi.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl