Strona główna Elektronika Ile kosztuje konsola Xbox?

Ile kosztuje konsola Xbox?

autor ile kosztuje
0 komentarz 813 odsłon 2 minuty czytania

XBOX– konsola gier wideo wyprodukowana przez Microsoft Corporation. Jej sprzedaż rozpoczęto w listopadzie 2001 roku. Xbox był pierwszą konsolą wyprodukowaną przez firmę Microsoft. Produkt szybko zdobył popularność. Microsoft wprowadził na rynek tę konsolę po wyprodukowaniu przez Sony PlayStation 2, a przed premierą Nintendo GameCube. Obie te firmy miały już pewne doświadczenie na rynku konsoli i przywiązanych użytkowników, lecz głównymi rynkami odbiorczymi dla produktu korporacji Microsoft miały być Stany Zjednoczone i Europa, które dotychczas zdominowane były przez urządzenia z Japonii.

Jaka jest konsola Xbox?

Xbox to konsola do gier wideo, wyprodukowana przez firmę Microsoft. Pierwsza wersja konsoli Xbox została wydana w 2001 roku, a od tego czasu pojawiło się kilka różnych wersji konsoli, w tym Xbox 360, Xbox One i najnowsza wersja, Xbox Series X/S.

Xbox był pierwszą konsolą firmy Microsoft i był w stanie konkurować z takimi konsolami jak PlayStation 2 i Nintendo GameCube. Konsola była wyposażona w nowoczesny procesor i kartę graficzną, co pozwalało na wyświetlanie gier w wysokiej rozdzielczości. Konsola była także wyposażona w dysk twardy, co pozwalało na przechowywanie gier i plików multimedialnych. Konsola była także kompatybilna z grami z poprzedniej konsoli Microsoftu, Xbox, co zwiększało jej atrakcyjność dla posiadaczy poprzedniej wersji.

Konsola Xbox cieszyła się popularnością wśród graczy, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie była jedną z najpopularniejszych konsol do gier. W 2005 roku pojawiła się nowa wersja konsoli, Xbox 360, która była bardziej wydajna i oferowała nowocześniejszą grafikę. Obecnie najnowszą wersją konsoli Xbox jest Xbox Series X/S, która oferuje jeszcze lepszą wydajność i grafikę, a także funkcje takie jak wsteczna kompatybilność z grami z poprzednich wersji Xbox.

Ile kosztuje konsola Xbox?

Obecnie ceny konsol Xbox różnią się w zależności od wersji, pamięci, stanu technicznego i zestawu gier lub innych akcesoriów, które są dołączone do konsoli. Oto przykładowe ceny dla konsol Xbox:

MICROSOFT XBOX Series X cena
 z napędem Blu-ray 4K UHD 2399 zł
z napędem Blu-ray 4K UHD + Assassin’s Creed: Mirage Gra XBOX ONE 2511 zł
z napędem Blu-ray 4K UHD + Słuchawki TURTLE BEACH Recon 70X 2518 zł
z podstawką chłodzącą FROGGIEX FX-XS-C1-B 2568 zł
z napędem Blu-ray 4K UHD + Forza Motorsport 8 Gra XBOX SERIES X 2595 zł
z napędem Blu-ray 4K UHD + Forza Horizon 5 Ultimate Edition 2599 zł

Ile kosztowała konsola Xbox?

Cena konsoli Xbox w złotych  zależała od wielu czynników, takich jak model konsoli, rok produkcji, ilość pamięci i stan techniczny. Pierwsza wersja konsoli Xbox była wydana w 2001 roku i kosztowała około 1200 zł w momencie premiery. W kolejnych latach cena konsoli sukcesywnie spadała.

Warto jednak pamiętać, że ceny używanych konsol mogą się różnić w zależności od wielu czynników i zawsze należy sprawdzić stan techniczny sprzętu przed zakupem.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl