Strona główna Elektronika Ile kosztuje Playstation 2?

Ile kosztuje Playstation 2?

autor ile kosztuje
0 komentarz 704 odsłon 2 minuty czytania

PlayStation 2 (PS2) – konsola gier wideo produkcji Sony Computer Entertainment, następca Sony PlayStation. PS2 była pierwszą konsolą, która obsługiwała format DVD i oferowała nowoczesną grafikę, która była na czas swojego wydania jedną z najlepszych w konsolach do gier. PlayStation 2 miała dużą bibliotekę gier, w tym wiele klasyków, które wciąż są popularne wśród graczy.

Co wyróżniało Playstation 2?

Konsola pozwala na uruchamianie gier przeznaczonych specjalnie na tę platformę zapisanych na płytach CD-ROM i DVD-ROM. Urządzenie jest kompatybilne wstecz, tzn. umożliwia również korzystanie z większości starszych gier przeznaczonych dla konsoli PlayStation. Konsola pozwala również na odtwarzanie filmów na dyskach DVD-Video oraz muzyki na dyskach CD-Audio. Urządzenie sprzedawane jest w wersji standardowej i slim (zmniejszonej wersji, znanej również jako PSTwo) w kolorze czarnym oraz dwóch specjalnych wersjach kolorystycznych: Satin Silver (srebrnej) oraz Pink[4] (różowej). Konsola pozwala również na grę wieloosobową przez Internet – wymaga to dodatkowego urządzenia o nazwie Network Adapter (w wersji slim jest on już wbudowany). Na Sony PlayStation i PS2 wyprodukowano ponad 6000 gier. W ciągu dwóch dni od daty premiery (4 marca 2000) w Japonii sprzedało się w liczbie ponad 980.000 sztuk konsoli, w USA w pierwszy dzień sprzedano około 500.000 sztuk.

Ile kosztowało Playstation 2?

PlayStation 2 (PS2) został wydany w Polsce w 2001 roku i kosztował około 1000-1200 zł w momencie premiery. Cena ta mogła się jednak różnić w zależności od sklepu i regionu. W kolejnych latach cena konsoli sukcesywnie spadała. Ostatecznie, cena PlayStation 2 zależała od wielu czynników, takich jak model, pojemność dysku twardego oraz stan techniczny, ponieważ konsola była produkowana przez wiele lat. Dziś PlayStation 2 jest już starszym modelem i można ją kupić za znacznie niższą cenę na rynku używanych sprzętów.

Ile kosztuje Playstation 2?

Cena używanej konsoli PlayStation 2 (PS2) zależy od stanu technicznego, modelu, pojemności dysku twardego oraz od zestawu gier i akcesoriów, które są dołączone do konsoli. Oto przybliżone ceny, jakie można obecnie spotkać na rynku używanych konsol PlayStation 2:

  • PlayStation 2 Slim – cena około 150 – 250 zł
  • PlayStation 2 Fat – cena około 100 – 200 zł

Warto jednak pamiętać, że ceny używanych konsol mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak stan techniczny, dostępność na rynku czy popularność danego modelu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl